Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да сменя старият ми радиатор Теси, който беше с 12 ребра и въобще не топлеше и затова взех по-голям който е с 14 ребра. Но проблемът с него е точно обратният - на максимална степен 3KW нагрява прекалено много до 105-110 градуса и нито термостата, нито защитата изключват. Термостата изключва само когато е в положение 1/4 от максималното положение при температура в помещението е 24 градуса, с площ 17 кв. м. и много мебели, които фактически отнемат от свободния обем в стаята. А този радиатор е предназначен за отопление на много по-голяма площ. Старият ми радиатор загряваше до 90 градуса на максимална степен 2,5KW при която изключваше защитата и малко по-късно и термостата, а при този нито едното. Нормално ли е това и има ли опасност да се спука и да изтече маслото? Има ли някакъв дефект и каква трябва да е нормалната температура на ребрата? Нека ако има потребители ползващи маслени радиатори споделят как работят техните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това направили го: "Превключвателя и терморегулатора трябва да бъдат включени на максимум докато се достигне желаната стайна температура. Сега завъртете терморегулатора обратно, докато изгаснат червените индикаторна лампа. След това терморегулатора може да остане в тази позиция. Веднага щом стайната температура спадне, терморегулатора се включва автоматично, докато отново се достигне нагласената температура. По този начин стайната температура остава постоянна с минимален разход на енергия. Ако искате да предотвратите падането на температурите в помещението под 0°C, поставете терморегулатора на минимум и включете двата бутона на ключа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали това казах, чее термостата в максимално положение не изключва, трябва да го намаля малко на 1/4 от максималното положение, малко над средното, не знам дали 1/4 се пада, но сравнено със стрелката на часовник, положението отговаря на "без 15 минути", т.е. стрелката на термостата е в хоризонтално положение. Температурата мога да я поддържам като намаля термостата, но се притеснявам да не го забравя някой ден на макс и радиатора да избухне. Ако има някакъв дефект, имам още време да го върна в магазина.

Нека потребители от опит с такива отоплителни уреди споделят как е при тях за да не развиваме теории за  "Ламския сняг". Аз затова пуснах темата, а не да ми се показват инструкции по експлоатация, за тази цел мога просто да си прочета книжката. Свързах се със сервизния център, но от там техника, много не му се обясняваше и искаше да закарам радиатора при него, и че те не приемали продукти, продавани от Емаг. А аз точно това искам да си спестя хамалогията да го разнасям насам-натам и накрая да се окаже че е наред и тотално разбит от транспортирането му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, peppone1 написа:

до 105-110 градуса

Това са недопустими температури, при които маслото започва да се овъглява и има опасност от взрив. Друг е въпросът с какво ги измери? Моето мнение е, че терморегулаторът ти е или повреден, или разрегулиран в голяма степен. Почти невъзможно е в домашни условия да го провериш и настроиш, най-добре да рекламираш радиатора (до като не е станала беля)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти ли го реши че е недопустимо или говориш от опит с маслени радиатори? Или просто имаш опит с автомобилно масло? Защото видях в магазините че термостатите маслените радиатори регулират температурата до 120 градуса. И някой технически необразован може да те послуша и да върне здрав радиатор и да го смени с друг боклук и накрая кой ще понесе отговорността - естествено невежият клиент, защото кумшията на по салатка и табла му казал така. Явно във форумите не може да се разчита на чуждият опит и затова всеки трябва да си събере свой и винаги да се оправя сам - поединично.

А сега като измерих температурата на ребрата, но този път в самите бразди, температурата там достига до 130 градуса. На по-малкият ми радиатор защитата изключваше при 95 градуса, но той пък въобще не топлеше, затова я смених с такава на 110 градуса, също и терморегулатора от 55 му сложих такъв на 70 градуса и пак не достига пълната си мощност. Не знам какво масло са наляли вътре, но предполагам че температурата на радиатора е ограничена заради вентилатора който е поместен вътре и е с пластмасова кутия. Той заема близо половината свободното пространство от корпуса където е разположен терморегулатора и буквално пречи на конвекцията, запушвайки долната половина от корпуса, при което терморегулатора отчита нереална повишена температура. Така че никога не си купувайте маслен радиатор, комбиниран с духалка, ще имате по половината от всяко - половин радиатор и половин духалка, топлещи наполовина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.