Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От доста време се каня да си взема механична клавиатура, но никога не съм имал преди и незнам коя точно да избера. За сега съм се спрял на тази https://www.bloody.com/en/product.php?pid=11&id=154 лично на мен ми изглежда доста добра. Във българските сайтове е около 140-150лв, но се предлага във червени и сини суитчове. Та въпросът е каква е разликата между червените и сините суитчове и кои са по добри? Другият ми въпрос е дали може да ми препоръчате по добра клавиатура за тези пари ако е възможно. Тази ми харесва доста, но ако има по добра от нея за тази цена споделете :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което чета в описанията в Amazon (понеже така и не намирам подробно описание на ключовете както има за тези на други производители), LK Blue е подобен на Cherry MX Blue (тактилно усещане и кликане почти като от мишка при задействане), а LK Red е подобен на Cherry MX Red (линеен, т.е. без промяна в усещането докато не го натиснеш "до дъно", и безшумен), като и двата са оптични. Няма "по-добри", има кое ти харесва повече, в общия случай също кликащи ключове не са добра идея, ако играеш/работиш в една стая с други хора. Не знам на практика как се държат, имам опит само с Cherry MX, иначе B820R се намира и в български сайтове за под 120 лева, ако потърсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатурата която си харесал е добра.Само не знам колко е шумна и дали чатка на всяко натискане на бутон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2019 г. в 22:42, KoiAzLiWe написа:

Клавиатурата която си харесал е добра.Само не знам колко е шумна и дали чатка на всяко натискане на бутон.

Сините сучове са шумни по прицип. Имат характерният клик звук.

Дори и да им се добавят О-рингове. Пак си оставят доста шумни. (личен опит).

Ако целта е игри, то не са най-подходящият избор. По подходящи са за писане, от колкото за игри.

Препоръчват  клавиатури за игри със следните суичове Cherry MX Red (червени), Cherry MX Brown (кафяви), Cherry MX  Clear.

Ако за първи път избирате механична клавиатура, е хубаво да тествате преди да купите клавиатури с различен тип сучове,.

За да не останете изненадани в последствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, oic написа:

Сините сучове са шумни по прицип. Имат характерният клик звук.

Дори и да им се добавят О-рингове. Пак си оставят доста шумни. (личен опит).

Ако целта е игри, то не са най-подходящият избор. По подходящи са за писане, от колкото за игри.

Препоръчват  клавиатури за игри със следните суичове Cherry MX Red (червени), Cherry MX Brown (кафяви), Cherry MX  Clear.

Ако за първи път избирате механична клавиатура, е хубаво да тествате преди да купите клавиатури с различен тип сучове,.

За да не останете изненадани в последствие.

Сините (поне Cherry MX) са шумни, понеже са умишлено направени да издават звук:

File:Mx blue illustration.gif

Звукът идва от бялата част на ключа в момента, в който се удари в тялото. О-ринговете те спасяват донякъде от звука на удряне на капачката в тялото на ключа при други ключове, и то само при движението надолу - обратно пак имаш удар на пластмаса в пластмаса вътре в ключа, където няма как да сложиш о-ринг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е E-Blue Mechanical Gaming Keyboard 104 Keys Blue Key

Поръчване от ali-то. За 32 зелени, преди една година и половина.

Клавиатурата е взех с основна цел повече писане. И от време на време лек гейминг.

Така че съм доволен, при положение че това ми е първата безжична клавиатура и съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с HyperX Alloy Fps с червени суичове и съм много доволен. Става за писане и за гейминг, ползвам я и за двете. Обаче трябва малко време докато свикнеш с нея, аз 6 години съм само на лаптоп и ми е малко трудно сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за мненията на всички :D В крайна сметка ще взема bloody-то. Един последен въпрос- Кои суитчове ще се усещат по силно при натиск? До колкото разбрах мисля че това ще са сините, но ще са по шумни или бъркам нещо :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, SkullDice написа:

Ясно, благодаря за мненията на всички :D В крайна сметка ще взема bloody-то. Един последен въпрос- Кои суитчове ще се усещат по силно при натиск? До колкото разбрах мисля че това ще са сините, но ще са по шумни или бъркам нещо :D 

От трите вида (MX Blue, MX Brown, MX Red) Blue са малко по-"тежки" от останалите два, MX Brown и MX Red са горе-долу на кантар. Ако чак толкова се съмняваш какво да си купиш, вземи си тестер - има такива с по 8-10 различни вида ключове - и това не е напълно като да пробваш да ползваш клавиатура с всеки различен вид, но пак е някакъв ориентир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.