Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, има ли как да настроя лаптопа да се "събужда" от хибернация с мишка или клавиатура. В БИОС ли да потърся подобна опция? Лаптопът е Samsung NP300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не знам, моя лаптоп при хибернация изключва напълно
само при краткотрайно заспиване се събужда от мишка/клавиатура, а при повече време от функционален бутон или пауър бутона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика между хибернация и заспиване

При хибернация лаптопът може да се отключи с мишка или клавиатура, а при заспиване с пауър бутон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Chandni написа:

Има разлика между хибернация и заспиване

При хибернация лаптопът може да се отключи с мишка или клавиатура, а при заспиване с пауър бутон

Според мен е точно обратното. Хибернирането е вид изключване на компютъра, при което цялото съдържание на оперативната памет се записва на хардиска, затова се ползва бутона за включване, т.е. това си е включване, но не се зарежда на чисто операционната система , а  се чете съдържанието на записаната памет и се зарежда обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е точно така, не е обратното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двата случая, при мен се пуска от USB само когато е Sleep-нат, след като пуснах опцията от Биос. Но не мога да намеря такава настройка за събуждане от хибернация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хибернацията спира компютъра напълно. Пуска се само от power бутона. Информацията се записва на хард диска. Машината може да се събуди  с мишката или клавиатуата, само когато е заспала. Информацията се записва в рам паметта. На старите джамове (Windows XP ),  вместо заспиване има Standby. Което вкарва системата в енергоспестяващ режим. В новите джамове, са го кръстили Sleep(заспиване). А в 10ката има хибридно заспиване. Комбинация от хибернация и заспиване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, няма да може да се направи както си го представях. Мерси все пак. Питах, защото лаптопът ми има проблем с копчето за включване, не винаги се пуска от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nesumrobot написа:

Ясно, няма да може да се направи както си го представях. Мерси все пак. Питах, защото лаптопът ми има проблем с копчето за включване, не винаги се пуска от него.

Ако го ползваш често, може да забраниш хибернирането и да го накараш само да заспива. Така ще можеш да го пускаш с мишка и клавиатура. Ако не се ползва дълго, батерията ще падне и той ще се изключи , тогаве вече ще се наложи ползването на бутона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nesumrobot написа:

Метни го до сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...