Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Реших да публикувам тази злободневна тема в този форум защото в Интернет
за нея липсват почти всякакви публикации, а дори самите фирми пускащи на
пазара приложения за VPN networks си правят оглушки по този въпрос !?
Вчера получих отговор от техн. подръжка на фирмата 
Surfplanet GmbH
намираща се в Германия и собственик на пуснатия от нея известен продукт
"My Steganos Online Shield VPN" на поставения от мен тук въпрос ! 
Беше ми лаконично отговорено че в момента не може да ми се отговори на този 
поставен им техн.проблем, защото много от персонала липсвал след Коледните 
и Новогодишни празници там. 
Що за отговор е това и то идващ от страна като Германия . . . локомотива на ЕС !?
По принцип така нареченото "верифициране" на VPN networks в андроида става на:

настройки - още - VPN /бутон/ - редактиране и свързването със сървъра
на фирмата

За целта се изискват следните данни за настройката на VPN network:

а./ тип на връзката /PPTP, L2TP/IPSec PSK, IPsec Xauth PSK . . . /

б./ адрес на сървъра

в./ DNS домейни за търсене

г./ DNS сървъри

д./ Адреси за пренасочване

От публикувания им в сайта адрес, намерих имейла им за контакти /steganos@prianto.com/
и чрез BG WHOIS успях да се добера до следните данни:

http://forum.skynoma...gacy_Window.jpg

Кои от тях да взема от по-горния списък с които да осъществя тази връзка, като използувам регистрацията си там :
1./ username
2./ password

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се разбра. :D Какафония от данни, упреци,  whois сърчове и още подобни... Какво общо има всичко това? Още по-малко какво общо има вградения в Андроид VPN клиент? Я дай от начало.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или казано по-простичко в настройките на смартфона има бутон "VPN мрежа" 

и когато се натисне излиза НОВ прозорец. Над него в дясния му ъгъл има бутон [ + ] 

който като се натисне, отново излиза друг по-малък прозорец с те'кст:

Редактиране на профила за VPN

Когато се натисне с пръст "My Steganos Online Shield" ми изкача балонче

в което ми се иска ПОТРЕБИТЕЛСКО ИМЕ и ПАРОЛА /както когато се свързваме

с WI-FI мрежа/ и тъй като ги нямам тези данни за свръзка със сървъра на

фирмата  /където имам регистрация/ и същевременно сега ги търся ,

процеса на свързване ми се проваля !

Изписва ми:

НЕУСПЕШНО СВЪРЗВАНЕ 

Смятам че всичко е обяснено от мен ОТ ЯСНО, ПО-ЯСНО

така че не знам защо някакви си невежи се опитват да ме игнорират !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, exwol написа:

Нищо не се разбра. :D Какафония от данни, упреци,  whois сърчове и още подобни... Какво общо има всичко това? Още по-малко какво общо има вградения в Андроид VPN клиент? Я дай от начало.

И на двама ВИ, Честита Нова година. Бъдете живи и здрави!

Ако прочетеш негови постове, то почти всички са такива. Не го упреквам, но не го зная за какво са му тези гимнастики, които той се мъчи да прави. Всеки има право да прави това, което на него му харесва. Ако си мисли, че с нещо ще е защитен, дълбоко се лъже.За неговата цел, единственото спасение е - изключва кабела на интернета от компютъра и спира интернета на телефона!

На двама Ви, лек и приятен ден!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Optium написа:

Или казано по-простичко в настройките на смартфона има бутон "VPN мрежа" 

и когато се натисне излиза НОВ прозорец. Над него в дясния му ъгъл има бутон [ + ] 

който като се натисне, отново излиза друг по-малък прозорец с текст:

Редактиране на профила за VPN

след което вървят "всички данни" които съм написал в темата ми,

свързани с този въпрос !

Услугата, която визираш и VPN-a, към който искаш да се свържеш, 1-во до колкото виждам е платен и 2-ро е базиран на OpenVPN, което ще рече, че вграденият в Андроид клиент не върши работа, защото не поддържа OpenVPN. Трябва ти тяхното приложение, има го в Google Play. Има 7 дневен пробен период, ако ти хареса плащаш и продължаваш да ползваш. Всичко останало са някакви безсмислици дето си написал. :)  

преди 9 минути, Колев60 написа:

И на двама ВИ, Честита Нова година. Бъдете живи и здрави!

Честита нова година и на теб! Здраве и повече поводи за радост тая година. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, exwol написа:

Услугата, която визираш и VPN-a, към който искаш да се свържеш, 1-во до колкото виждам е платен и 2-ро е базиран на OpenVPN, което ще рече, че вграденият в Андроид клиент не върши работа, защото не поддържа OpenVPN. Трябва ти тяхното приложение, има го в Google Play. Има 7 дневен пробен период, ако ти хареса плащаш и продължаваш да ползваш. Всичко останало са някакви безсмислици дето си написал. :)  

Честита нова година и на теб! Здраве и повече поводи за радост тая година. :)

Струва ми се че някои от вас са все още пияни и със замаяни глави,

защото не четат това което е написано в темата ми:

Приложението ми е налично и се казва: My Steganos Online Shield 

Качих си го вчера на телефона от промоция на тази софтуерна фирма

със срок от 1 година.

Не може във форума да няма някои с качено подобно приложение на телефона си,

който да е минал през този път /за да ми обясни самата процедура /, вместо думата да

взимат хора които си нямат понятие от подобни начинания ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Optium написа:

Струва ми се че някои от вас са все още пияни и със замаяни глави,

защото не четат това което е написано в темата ми:

Приложението ми е налично и се казва: My Steganos Online Shield 

Качих си го вчера на телефона от промоция на тази софтуерна фирма

със срок от 1 година.

Не може във форума да няма някои с качено подобно приложение на телефона си,

който да е минал през този път /за да ми обясни самата процедура /, вместо думата да

взимат хора които си нямат понятие от подобни начинания ! 

Ми замаяни сме след толкова много безсмислици, които си изписал, тъй ще е :D Освен това никъде не виждам да си казал, че си инсталирал приложението. И след като си го инсталирал, какво търсиш в настройките за VPN клиента в Андорида, м? Вероятно това приложение не е много по-различно от масовите, инсталираш и с един бутон или слайд активираш връзката на VPN-a. За да ползваш промоцията, която твърдиш, че имаш вероятно трябва да се логнеш и да я активираш. Това са супер елементарни стъпки къде си тръгнал да ми апострофираш не си обяснявам, но аз съм си виновен, че ти обръщам внимание, чупи си главата... :D 

edit: Не знам дали аз си нямам понятие, само знам, че за да активирам тоя VPN, ми отне точно 30 секунди. 5 секунди да го намеря в GooglePlay, 15 да го инсталирам и 10 секунди да се свържа със сървър в Германия без да съм го чувал до днес. Ти си направи сметка...

Screenshot_2019-01-05-17-25-59.png

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна съм се убедил че вие младите хора в голяма степен сте арогантни, прибързани и невъзпитани !

Поради тези причини виждаме днес какво става във Франция и как тези които са родени след промените

станали в света през 1990 година, рушат устоите на цивилизацията и културата градени с толкова труд през

изминалите столетия !

В случая това което сте направили може да го направи и един ученик първокласник 

и представлява само една част от цялостното "верифициране" на продукта !

Тук ви давам пример с приложението Seed4.Me VPN за андроид което инсталирах на съпругата ми

тези дни, но принципа е един и същ, защото и на Steganos Online Shield VPN ще трябва да се 

направят PPTP настройки:

RRTR_nastroyki_za_android.jpg 

Освен това на компютъра ми който е с ОС Windows 10 и на който съм инсталирал същото приложение,

тъй като промоцията му ми дава правото да го инсталирам на 3 устройства, положението е същото:

Registraciya_na_VPN_v_Windows_10.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

Отдавна съм се убедил че вие младите хора в голяма степен сте арогантни, прибързани и невъзпитани !

Поради тези причини виждаме днес какво става във Франция и как тези които са родени след промените

станали в света през 1990 година, рушат устоите на цивилизацията и културата градени с толкова труд през

изминалите столетия !

В случая това което сте направили може да го направи и един ученик първокласник 

и представлява само една част от цялостното "верифициране" на продукта !

Тук ви давам пример с приложението Seed4.Me VPN за андроид което инсталирах на съпругата ми

тези дни, но принципа е един и същ, защото и на Steganos Online Shield VPN ще трябва да се 

направят PPTP настройки:

Освен това на компютъра ми който е с ОС Windows 10 и на който съм инсталирал същото приложение,

тъй като промоцията му ми дава правото да го инсталирам на 3 устройства, положението е същото:

Сега нека аз ти кажа няколко неща. Младеж бях преди 20 години, но това е друга тема, сега секса ми е по-приятен, нищо че вече се изправям по-бавно от легнало положение. :) 

Инак, ако трябва да съм сериозен - колкото по-рано проумееш и започнеш да ме слушаш, че пишеш абсолютно несвързани неща и бъркаш технологии, които нямат нищо общо, толкова по-бързо ще си решиш проблема!  Накратко тоз пример дето ми го даваш със Seed4.Me VPN е коренно различна технология, защото е базиран на PPTP протокола, а Steganos Online Shield VPN е базиран на OpenVPN. Двата VPN-а НЯМАТ, повтарям НЯМАТ нищо общо помежду си. Да не говорим, че PPTP е супер пробит протокол, разработен от Майкрософт, който дава само базова криптация и е крайно ненадежден. Точно поради тази причина вече почти не се използва PPTP.  На другия бряг е именно OpenVPN. Изключително надежден и със сериозна криптация. За да се върна на темата след това уточнително отклонение - респективно след като двете технологии за VPN нямат нищо общо, то и начинът за свързване към VPN сървърите няма нищо общо. Недей да настройваш PPTP връзка и да се опитваш да се свържеш към OpenVPN, щото няма да ти се получи. Технологиите не са кисело мляко, което можеш да забъркаш с яйца и сирене и да си направиш баница. Технологиите изискват да бъдат спазвани. 

Най-хубаво е да кажеш къде точно ти се провалят нещата, а не да бълваш безсмислици, това разбира се, ако искаш да си решиш проблема. Ако не искаш продължавай в същия дух. Аз в предния пост ти показах как за 30 секунди пуснах Steganos Online Shield VPN, ти обаче продължавай да ръсиш мозък...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, exwol написа:

Сега нека аз ти кажа няколко неща. Младеж бях преди 20 години, но това е друга тема, сега секса ми е по-приятен, нищо че вече се изправям по-бавно от легнало положение. :) 

Инак, ако трябва да съм сериозен - колкото по-рано проумееш и започнеш да ме слушаш, че пишеш абсолютно несвързани неща и бъркаш технологии, които нямат нищо общо, толкова по-бързо ще си решиш проблема!  Накратко тоз пример дето ми го даваш със Seed4.Me VPN е коренно различна технология, защото е базиран на PPTP протокола, а Steganos Online Shield VPN е базиран на OpenVPN. Двата VPN-а НЯМАТ, повтарям НЯМАТ нищо общо помежду си. Да не говорим, че PPTP е супер пробит протокол, разработен от Майкрософт, който дава само базова криптация и е крайно ненадежден. Точно поради тази причина вече почти не се използва PPTP.  На другия бряг е именно OpenVPN. Изключително надежден и със сериозна криптация. За да се върна на темата след това уточнително отклонение - респективно след като двете технологии за VPN нямат нищо общо, то и начинът за свързване към VPN сървърите няма нищо общо. Недей да настройваш PPTP връзка и да се опитваш да се свържеш към OpenVPN, щото няма да ти се получи. Технологиите не са кисело мляко, което можеш да забъркаш с яйца и сирене и да си направиш баница. Технологиите изискват да бъдат спазвани. 

Най-хубаво е да кажеш къде точно ти се провалят нещата, а не да бълваш безсмислици, това разбира се, ако искаш да си решиш проблема. Ако не искаш продължавай в същия дух. Аз в предния пост ти показах как за 30 секунди пуснах Steganos Online Shield VPN, ти обаче продължавай да ръсиш мозък...

За вече наистина смислените неща които ми казахте в този ваш пост ви благодаря !

Но нищо не споменавате за публикуваната от мен втора фигура свързана със съдбата

на тази програма, която е вече инсталирана на компютъра ми с ОС Windows 10.

Там в раздела:

НАСТРОЙКИ>МРЕЖА И ИНТЕРНЕТ>VPN>ДОБАВИ VPN връзка

ми излизат тези настройки които съм длъжен да попълня !?

ЗАБЕЛЕЖКА

Трябва да отбележа и факта че тази тема е твърде важна за мнозина присъствуващи във форума,

тъй като тази програма не съм си я донесъл от вкъщи, ами съм я взел от промоционалния Новогодишен пакет

предложен ни от КАLDATA !

Така че в разискването му могат активно да се включат и някои модератори /загърбяйки негативното си 

лично отношение към мен самия/,  защото в края на краищата в това им се състои работата !

Registraciya_na_VPN_v_Windows_10.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.01.2019 г. в 13:41, exwol написа:

Накратко тоз пример дето ми го даваш със Seed4.Me VPN е коренно различна технология, защото е базиран на PPTP протокола, а Steganos Online Shield VPN е базиран на OpenVPN. Двата VPN-а НЯМАТ, повтарям НЯМАТ нищо общо помежду си. Да не говорим, че PPTP е супер пробит протокол, разработен от Майкрософт, който дава само базова криптация и е крайно ненадежден. Точно поради тази причина вече почти не се използва PPTP. 

След направената от мен проверка установих че наистина сте прав относно протоколите за конфигурация,

използувани при различните предлагани от софтуерните фирми VPN мрежи. Този протокол РРТР за който споменавате

по-горе че е "пробит", наистина се използува ПРЕДИМНО в безплатни версии на VPN мрежи,

предлагани на Промоция в Интернет пространството.

По сериозните портоколи за конфигурация като:

1./ Open VPN

2./ IKEv2

3./ SOCK 55

се влагат единствено в платените версии !

Тъй като добрите платени версии на VPN мрежи излизат между 50 - 70 евро за година, аз за сега

съм направил комбинация в моето РС с Windsribe /безплатен вариант/ предлагащ 10 ГБ/месец и

Steganos Online Shield VPN който се води Pro version предлагащ само 5 ГБ/месец за двете ми устройства,

където съм го инсталирал !

Така че вече с тези 15 ГБ/месец се чувствувам по-конфортно при сърфирането ми в мрежата !

Проблемът тук обаче се появява от обстоятелството че две VPN програми по-принцип, не би трябвало да съжителствуват на

един и същи компютър !

Макар че за сега не наблюдавам сконфузни ситуации по-между им, какво би трябвало да направя от моя страна че да

подсигуря до МАКСИМУМ тяхното . . .мирно съжителство !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.