Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Понеже живея в провинцията с доста слаб GSM сигнал и вътре в къщата почти не мога да водя разговор,реших да си купя

с-ма за усилване на сигнала.В Aliexpress предлагат много такива.Спрях се на две с по-поносима цена.Вчера отправих запит-

ване за съвместимост и днес получих отговор от единия продавач.Но искам да се консултирам и с вас,дали са подходящи

за нашите условия.Аз живея в Еленската община.Сигналът е на Vivacom.На открито сигналът сравнително е добър.Ползвам

Samsung GT-18160 с предплатена карта.Попрочетох в сайтовете за честотите.Заслужава ли си непременно с-мата да е и с 4G ? Благодаря за всякакви съвети и препоръки.

Screenshot - 1_6_2019 , 10_19_07 AM.png

Screenshot - 1_6_2019 , 10_21_47 AM.png

Screenshot - 1_6_2019 , 9_58_51 AM.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е доста стеснен от към честоти. За 4G, поддържа само долният честотен диапазон. Но пък нали Ви интересува само за разговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sliderum написа:

Определено е доста стеснен от към честоти. За 4G, поддържа само долният честотен диапазон. Но пък нали Ви интересува само за разговори.

Точно така.Само за разговори.Кой от двата бихте ме посъветвали да взема евентуално?Цената е доста различна.

А този стандарт FDD за 4G ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-просто да провериш покритието и на другите мобилни оператори? Или ако държиш на същия да го информираш за проблема ти с покритието и има ли планове за изграждане на друга клетка? Може да се обедините и с други потребиттели за да разбрат че не засяга само теб.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Филипов написа:

Не е ли по-просто да провериш покритието и на другите мобилни оператори? Или ако държиш на същия да го информираш за проблема ти с покритието и има ли планове за изграждане на друга клетка? Може да се обедините и с други потребиттели за да разбрат че не засяга само теб.

Човека казва, че покритието вътре в къщата е проблем, а отвън не е. Едва ли ще дойдат да му махнат бетона, или арматурата в стените и плочите, за да станат по-пропускливи за сигнала. Имам комшии с подобни проблеми със сигнала и проблемът си е лично техен, не е от страна на оператора.

преди 37 минути, владон написа:

Точно така.Само за разговори.Кой от двата бихте ме посъветвали да взема евентуално?Цената е доста различна.

А този стандарт FDD за 4G ли е?

Нямам опит с подобни устройства и не мога да дам съвет. Ако си намерите в интернет споделен опит от притежатели на тези модели, това ще Ви насочи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Филипов написа:

преди 18 минути, Филипов написа:

Проверих навремето.Няма покритие на други оператори.И съм се оплаквал,но няма резултат.Клетката е някъд до гр.Елена,а аз живея на около 10 км.от там.Планинска местност.дори наскоро смениха "медната свързаност" с мо-дерна(по техните думи).Дотогава интернета идваше по телефонния кабел.Сега сигнала е 3G/4G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.