Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем на, който не намирам решение. 

Имам ретро аудио усилвател от 80те.Качеството на звука от грамофон и касетъчен дек е супер, но когато свържа телефона през входа за ДЕК, звукът е слаб и с незадоволително качество. От нета разбрах защо се получава така(изходния сигнал на телефона е почти два пъти по слаб от този на дек-а) , но не открих как да се справя с този проблем. Какво може да се направи(купи) по този въпрос? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да иска предусилвател. Виждал съм да се продават по-евтини на китчета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предусилвател не, но USB DAC ще свърши работа. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DAC-ове, съвместими с Android, iOS. Има и такива, които не се държат стабилно с тях. Върти ми се нещо 150-250 лв в главата, че мернах някъде. Мисля, че Fiio имаха такъв модел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има и по- евтини на Fiio в Plesio около 100лв.

Не се отговаря с <цитат>!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах блутуут дак ефтин модел и ефект няма. Не успявам да открия данните на тези които предложохте

Възможно е това с което пробвах да не усилва, а само да прехвърля безжично сигнала

Редактирано от Yanko Churov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата на един DAC не е да усилва, а да изкара аналогов сигнал с линейно ниво от цифров източник и толкова. Ако има как, пробвай друго устройство, за което знаеш, че е с линеен изход (например CD плеър), на същия вход, и чуй как ще се държи.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих купил това http://elimex.bg/product/129928/kit-k040-stereo-predusilvatel-s-tl082.html

или това https://panda-bg.com/bg/product/Стерео-предусилвател-с-еднополярно-захранване/435741/

или бих си го направил сам. Променя се коефициента на усилване (може да се направи с тримерче) и така ще се усили нивото на входния сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със CDработи без проблем

Което май подсказва, че може и да се получи с ДАК

Дано да имам късмет 

Ще огледам и тези идеи

За съжаление не е по силите ми да изработят сам, а и ми се иска да го е произвел някой по грамотен от мен 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DAC ще стане! Просто провери спецификациите му дали ще работи с Андроид или iOS (не знаем какъв ти е телефона).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има вход за микрофон или грамофон пробвай през него. Иначе предусилвател. Дай марка и модел.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Входът за грамофон на усилвателите е за много ниско напрежение - само 2.25mV за ММ дози. А за МС дози е за още по-ниско напрежение. По-добре да не се пробва. На новите усилватели линейните входове обикновено са за напрежение 150 mV.  А на основния ми плейър линейният изход е до 2 V.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andreygg написа:

Ако има вход за микрофон или грамофон пробвай през него. Иначе предусилвател. Дай марка и модел.

Андрейчо! Тук си прав до толкова, колкото питащият да направи само тест през този вход. Но си и уточнил: "Иначе предусилвател" Едно разяснение, за тези, които не знаят: Входа на усилвателя за  динамична или кристална доза, както и входа за микрофон - Не са линейни входове и входната амплитуда  на сигнала към тях е много ниска.  Честотният спектър от 20-20000 Hz на тези източници е с много силен подем във нискочестотния и съответно с много  нисък завал във високочестотният край. Затова самите предусилватели се изработват с характеристика, обратна на тяхната, за да се получи приблизително равномерна характеристика в целият нискочестотен спектър. Или тъй наречените  RIAA корекционни предусилватели. Това беше допълнение към постът ти. Благодаря за разбирането от твоя страна.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно FIIO - имам HiRes плейър FIIO X5 II, който има вграден DAC, и освен като плейър може да работи и като DAC с телефон или компютър. Той освен изход за слушалки, има и линеен изход за връзка с усилвател. Свързвал съм го към линеен вход на усилвател,  нивото на сигнала е съвсем нормално.

FIIO ги продават в Plesio.bg.

Ето един добър модел слушалков усилвател/ДАК, който има и линеен изход/вход:

https://plesio.bg/usilvateli-dac-c-69981626/fiio-dac-and-headphone-amp-q1-mark-ii-p-326495.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добро предложение от  Михайлов.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yanko Churov написа:

Имам ретро аудио усилвател от 80те.Качеството на звука от грамофон и касетъчен дек е супер, но когато свържа телефона през входа за ДЕК, звукът е слаб и с незадоволително качество.

Звукът е слаб и с незадоволително качество защото телефона ти е с такова качество. 

Много ми е интересно защо като ползваш стационарен усилвател е необходимо да ползваш телефон за да слушаш със скапан оттвратителен сигнал. Лошото качество на звукът от телефона дори и да го усилиш през слушалков усилвател пак ще си остане лошо но с по-голяма ампликуда.

По-добре си ползвай лаптопа или компютъра. Предполагам, че могат повече от телефона като източник на сигнал.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва компютър или лаптоп като източник за слушане на музика, чудесно решение е да се добави евтина хубава външна звукова карта.

Примерно Creative Soundblaster X-FI HD:

https://www.jarcomputers.com/Creative-Sound-Blaster-X-Fi-HD-USB-70SB124000005_prod_SBCREATIVESBXFIHD.html

И най-добре е да се забрави за слушане на музика във формат MP3. Много по-добре звучи музиката, записана във формат FLAC с битрейт поне 44.1 kHz/16 bit - т.е. CD качество.

А още по-добре във FLAC - 88.2 kHz/24 bit или 96 kHz/24 bit или 192 kHz/24 bit.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите. Ще пробвам да се свържа с варненския производител на дак. Телефона ми е Самсунг С9+ т. Е. Андроид. Музика за,, душата'' слушам от винил или касети, но по някога си пускам от ю тюб(търся само hi quality)  и имам платен спотифай-качеството му е много над ютюб. Пък и никъде не съм споменал,,че съм аудиофил. Просто искам да си,, подкарам '' телефона през усилвателя. Благодаря на Михайлов за линка, но понеже в момента съм в Китай, не успявам да го отворя. Ще се свържа и с продавачите от Plesio. Благодаря ви момчета. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сте в Китай, защо не пробвате оттам да си вземете това: https://www.massdrop.com/buy/smsl-m3-dac-amp. Пише, че работи и с Андроид телефон!

P.S.: SMSL са много добра китайска марка за аудио. Аз лично ползвам техен DAC, макар и леко ъпгрейднат. Звукът им е повече от приличен. Между другото преди време ползвах "Варненския ДАК" на Попа. Ами след няколко месеца го смених, изходното му ниво беше незадоволително поне според мен, чуваше се много тихо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е цената на китаеца в. БГ? Тук го намирам на 65$

Под,, абгрейднат'' как и защо се е наложило

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се намирате в Китай, потърсете нещо малко по сериозно за вашата цел. Няма да е напразно за в бъдеще. За мен, това , което ви е препоръчал Михайлов е достатъчно поне за сега.

Ако обърнете внимание на по сериозните DAC-ове с цени над 500$, то неминуемо ще Ви направи впечатление начина и сложността на самото захранване на DAC - а. А тези правените и прехвалени за по 20-30 долара, са като детски играчки пред тях.Не че ще Ви правим HI-FI маняк, но имайте предвид моите думи. В Китай също има специализирани магазини за аудиотехника и може да намерите нещо по добро. Разбира се, при положение  че намерите нещо по добро и по вашият джоб, може да направите и консултация отново тук. Аз Ви желая успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще пробвам вариантът на Михайлов, ако се получи непременно ще потърся нещо по-сериозно.. Явно това е бъдещето. Удобството да стриймвам музика, заради разнообразието, ме задоволява. Така откривам музика която си свалям и подреждам. Нямам идея какъв е стрийма на Споти фай(качеството в платената версия няма нищо общо с фрийй варианта) , но на по - добро он лайн качество не съм попадал и ме радва. Я под хвърлете кой какъв плеър ползва с ДАК. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да поразгледате ето това например:  http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=145  Фирмата е същата, която ви е препоръчал по горе колегата. Може би в Китай ще е по евтино.

Това:  http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=140  също мога да ви го препоръчам, добавено към компютърната ви техника. Независимо, че имате аудио усилвател на този етап.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм абониран за Спотифай. Т.е. за Спотифай Премиум, за 5 евро /10 лева/ на месец. Стриймът е с битрейт 320 kbit/sec във формат Ogg Vorbis, който формат според мен дава доста по-добро качество от mp3 със същия битрейт - 320 kbit/sec . Това засега е максималното качество, достъпно от Спотифай.  Фрий вариантът е с битрейт 128 kbit/sec и разликата с Премиум е голяма. По принцип съм много доволен от Спотифай.

По принцип има и стрийм услуги с по-високо качество. От тях в България е достъпен само Deezer. При него максималното качество се води HiFi /т.е. с качество на аудио CD/ с битрейт 44.1 kHz/16 bit. И за него съм се абонирал - за 10 евро /20 лева/ на месец. Обаче асортиментът от песни/изпълнители и т.н. е по-ограничен и интерфейсът на Deezer е неудобен в сравнение със Spotify.

Методите за слушане на стрийм музика са:

1. От компютър - през ДАК по USB - усилвател

2. От смартфон/таблет - през слушалков усилвател/ДАК- усилвател.

3.През мрежови плейър-стриймър /или ресивър/, който има вградени функции за приемане на стрийм услуги. Управлението става през домашната мрежа по WiFi или от компютър, или с безплатно приложение за Андроид и iOS за съответния мрежови плейър от смартфон или таблет, който изпълнява ролята на дистанционно с плейлисти и т.н.

И мрежовият плейър съответно подава декодирания сигнал на усилвател.

Аз съм на последния вариант, като имам и слушалков усилвател/ДАК.

На другия въпрос - относно софтуерен плейър, който се използва с ДАК, за слушане на музика от компютър:

1. Безплатен вариант - с безплатния плейър foobar2000. Има разни тънкости какво се инсталира и как се настройва.

Ето в тази тема, на  страница 5, сме дискутирали този въпрос:

Там има подробни обяснения.

2. Условно  "безплатен" вариант - JRiver.

Този плейър е платен, но има откъде да се дръпне "безплатно".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към Колев 60,много ти благодаря за линка. За съжаление тук в китай нещата отдавна не са ефтино-освен при търговия на едро. Заинтригува ме първия линк, за сега не мисля да се отказвам от наличните ми усилватели. За съжаление тук нищо гугълско не работи и мие много трудно да търся нещо в мрежата. 

Към, Михайлов - безкрайно съм благодарен за намесата. Когато се прибера, ако е удобно да се свържем, за съдействие (разбира се не безплатно), всъщност в къщи имам няколко музикални къта и по тази причина се тормозя с телефона-поради неговата мобилност. Не съм се замислял че всичко може да е в мрежа и само да се управлява през тел. А и правя чудесно вино  ;)

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от RAPAHOLICCSAHH
      Здравейте колеги!
      Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
      PIONEER TS - G1732I <--
      Тези безименните!  <--
      SONY S3A33 <--
      БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от edokredo
      Добър ден искам да си купувам ето тези колони https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-ID6I0pZ.html#9b6f3a8ad8 и човека ,който ги продава ми каза ,че трябва усилвател 2 по 150 вата , намерих усилвател https://www.olx.bg/ad/usilvatelstapalo-smesitel-tesla-ID6LMbf.html .Човека ,който продава колоните каза ,че този усилвател не ставал бил много стар.Моля ако някой разбира да каже дали колоните и усилватела стават ?
    • от JusttRelaxx
      Здравейте! 
      Имам нужда от помощ, в лицето на колегите, притежаващи познания в областта на аналоговата схемотехника и по-точно усилватели и генератори. 

https://www.dropbox.com/s/ep302wivzp4rc2s/questions.doc 

Тук има въпроси, на които трябва да отговоря. 
      С Х и червен цвят съм отбелязал предполагаеми отговори /ще се радвам да проверите тяхната правдоподобност/ 
      Със син цвят и ? съм отбелязал и маркирал въпросите, на които не мога да отговоря. 

Моля за вашата помощ, изключително важно е. 

И преди някой да започне с обичайните нападки
      "Това си си избрал, учи, така с мързел не става, нали това те интересува", 
      ще кажа, че уча Системно програмиране и точно тази материя е извън обсега ми, и изпитвам затруднения, за това моля за вашето съдействие .
      Благодаря предварително  
    • от bulio911
      Моля ви за помощ искам да си разкодирам телефона. Заключен е да приема само карти на Мтел. Потърсих из нета някви неща но нищо не открих и за това се допитвам до вас. Намерих нещо за някъв код който като го въведа и ставало, чрез IMEI или нещо си там не разбрах точно щот пишеше на англ пък аз мн мн не разбирам англ та въпроса ми е от къде да го намеря този код вие знаете ли ??? ще съм ви много благодарен ако ми помогнете. Не искам да го карам на сервиз щот ще ме обрулят с 20-30лв а телефона не струва толкова. Става въпрос за
      Model: Nokia 1616-2
      Type: RH-125
      CODE: 059C017
      IMEI: 355387/04/126814/7
    • от Lubomir Blagoev
      Здравейте ! За коледа нашите ще ми купят телефон до 300 лв. Кой от следните да взема : samsung galaxy pocket, samsung galaxy y, nokia asha 311, lg optimus l3, globul touch, nokia c5, sony xpreia tipo ? Благодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.