Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци. Имам следните две питания:

На първо място, каква смятате, че е реалната консумация на телевизора – в продуктовия фиш е отбелязано 37 W консумирана мощност, а на гърба на уреда е изписано 75 W. Енергиен клас А++. Обяснете, моля, кои ватове за какво се отнасят.

Второ, искам да питам за две опции в настройките на изображението на телевизора: динамичен контраст (dynamic contrast) по default е сложено на средно положение, а намаляването на шума (noise reduction) е сложено на ниско. Какви трябва да са двете опции, според Вас? Благодаря предварително на отзовалите се.

image;s=800x600.jpg

xx.jpg

IMG_20190108_115126.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройвай си го както ти харесва, според осветеността в стаята и това което гледаш. Като не искаш да консумира нищо, не го гледай, изключвай го от контакта. Не знам какво очакваш от такъв бюджетен телевизор.

https://forum.setcombg.com/други-телевизори/33537-finlux-телевизори.html

Общо взето, турски боклуци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено има разминаване в посочената консумация, по-реална е тази посочена на гърба на телевизора.

Което ме навежда на мисълта, че е с друг екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

37 вата може да е нормалната консумация при работа, а 75 вата да е максималната такава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво по различно от показване на образ и възпроизвеждане на звук  ще прави този телевизор за да му скочи двойно консумацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно яркостта да е на 100%. Предполагам има и други фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може промяната на яркостта да доведе до такъв скок в консумацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто предположение, не съм специалист.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са му сложили друг панел с по-висока консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, cybercrackerbg написа:

Здравейте, съфорумци. Имам следните две питания:

На първо място, каква смятате, че е реалната консумация на телевизора – в продуктовия фиш е отбелязано 37 W консумирана мощност, а на гърба на уреда е изписано 75 W. Енергиен клас А++. Обяснете, моля, кои ватове за какво се отнасят.

Второ, искам да питам за две опции в настройките на изображението на телевизора: динамичен контраст (dynamic contrast) по default е сложено на средно положение, а намаляването на шума (noise reduction) е сложено на ниско. Какви трябва да са двете опции, според Вас? Благодаря предварително на отзовалите се.

...

"Енергиен клас" е поредно изобретение на ЕС. Един вид да ориентира покупателя колко грижовен е електроуреда към света. А++ е два пъти по-икономичен за размера си. Чиста баламурища. Нито става ясно какъв е еталона или спрямо кой модел телевизор е по-икономичен.

Подобен волт-ампер-ват метер/енергометър струва 10 зелени монголски тугрики. Импровизирате в някакъв закрит разклонител/контакт и киризите на място колко енергия реално "смуче" придобивката ви.

mycomp

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercrackerbg написа:

Второ, искам да питам за две опции в настройките на изображението на телевизора: динамичен контраст (dynamic contrast) по default е сложено на средно положение, а намаляването на шума (noise reduction) е сложено на ниско. Какви трябва да са двете опции, според Вас?

Това са от настройките които са така наречените "подобрители" на картината и при мен винаги се изключват.

Относно консумацията колкото толкова нищо не можеш да направиш.

Изкл. като не работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercrackerbg написа:

Второ, искам да питам за две опции в настройките на изображението на телевизора: динамичен контраст (dynamic contrast) по default е сложено на средно положение, а намаляването на шума (noise reduction) е сложено на ниско

Тези функции е по-добре да се изключат - поне така обясняват специалистите. Особено с намаляването на шума  влияеш на качеството на образа, но пък ако гледаш  стандартни канали с лошо качество  може  и да има полза.  Но както са казали хората: за образ и цвет товарищи нет.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от глупости. Няма никакво значеение и зависи от потребителските настройки. Бойлерът ти консумира много повече. Парното хептен, особено финансови средства.

За теб е вахно да знаеш да не засилваш яркостта (подсветйата) над средата за да работи повече, защото има програмиорано остаряване и ремонта  е повече от годишната консумация. Дай снимка на предишното меню за картината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Общо взето, турски боклуци.

Общо взето тъпи коментари.

преди 2 часа, cybercrackerbg написа:

Здравейте, съфорумци. хххххххххххххх

Е стига бе. На въздух и вода ел.  уреди не работят и респ. консумират малко или много ел. енергия. Едва ли този телевизор дори и да е 100W да формира основно вашата потребителска кошница на ел. енергия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercrackerbg написа:

Енергиен клас А++

В случая явно е нерегламентирана търговска практика и фалшифициране на информация. След като производителят е написал 75 вата, толкова си е...А търговците им е работа да го продадат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Дай снимка на предишното меню за картината.

Филипов,  това са заводските настройки на снимката, не съм ги променял. Единствено яркостта съм намалил на 40, а по default е на 60.

copyright®, продуктовият фиш идва от фирмата производител - VESTEL в Турция, а не идва от търговеца в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, cybercrackerbg написа:

Филипов,  това са заводските настройки на снимката, не съм ги променял.

copyright®, продуктовият фиш идва от фирмата производител - VESTEL в Турция, а не от търговеца.

Да. но какво дириш е съвсем неясно.Телевизора ти ще харчи грубо към 2-3лв. всеки месец при 10ч. работа на ден.

Редактирано от badr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

В случая явно е нерегламентирана търговска практика и фалшифициране на информация. След като производителят е написал 75 вата, толкова си е...А търговците им е работа да го продадат.

това е просто маркетингов трик, използва естествения егоизъм на човека, сега имам клас А, ще си взема клас А+ че е повече,,,,,,,яяяяяяяяяяяяяяя имало и клас А++ от него ще взема само 50 лева повече е / въпреки че диода си е диод и хаби еднакво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, cybercrackerbg написа:

Второ, искам да питам за две опции в настройките на изображението на телевизора: динамичен контраст (dynamic contrast) по default е сложено на средно положение, а намаляването на шума (noise reduction) е сложено на ниско. Какви трябва да са двете опции, според Вас? 

Динамичният констраст можеш спокойно да го изключваш на всички телевизори. Работата му е да те будалка, че уж телевизора изкарвал истинско черно ( което им е трудничко , с изключение на едни скъпи технологии).
За намаляването на шума може да върши работа, ама трябва да пробваш и да видиш дали имаш нужда от него. Аз съм го изключил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, cybercrackerbg написа:

Филипов,  това са заводските настройки на снимката, не съм ги променял. Единствено яркостта съм намалил на 40, а по default е на 60.

copyright®, продуктовият фиш идва от фирмата производител - VESTEL в Турция, а не идва от търговеца в БГ.

Измамата затова е измама и минава, защото е добре изпипана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задното осветление трябва да е на 50% или по малко,другото контраст,яркост,цвят няма значение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SIMO70, няма като опция намаляването на back light, намалил съм яркостта на 40.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, cybercrackerbg написа:

SIMO70, няма като опция намаляването на back light, намалил съм яркостта на 40.

Абе я смени езика на менюто и пак търси опцията, може пък да я забележиш коя е, ако е на друг език.
На един мой приемник така случайно открих, че на немски турците го написали правилно менюто, а на английски писали глупости и не се разбира кое какво прави и какъв ефект ще предизвика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подозирам, че става дума за опцията "Максимално пестене на електроенергия" в менюто. Сигурно има връзка с back light-a, но не съм сигурен. Опцията "Светлина" се опитах да пипна, но не е активна и стои на 90.

IMG_20190109_140320.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.