Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да се извиня, че отново ви занимавам, но проблема ми е доста сериозен и ще съм много благодарен за помоща!

Става въпрос за външен хард диск Western Digital 1 TB.
Вчера отворих една папка на харда за да копирам едни файлове от нея на компа.
При отваряне на папката компа заби и се натовари зверски. След като се мъчих сумати и време да оправя проблема с компютъра накрая го рестартирах.
След рестарта влязох пак във външния хард да отворя папката и о!!! Папката я има, но като цъкна на нея е празна. Показва ми заето пространство на папката 0 Bites и има 0 files.
Всичко друго е незасегнато, но тази папка я няма.
Има ли някакъв начин да възстановя изтритите папки и файлове от въпросната папка?
Проблема е, че нямам друг хард диск на който да копирам останалата информация от този диск и затова снощи в паниката изтеглих Easy Drive data recovery и я пуснах да сканира.
Откри ми какви ли не стари изтрити файлове и какво ли друго не, но въпросната папка и въпросните файлове не.
От вчера мисля какви ли не алтернативи, затова ако можете помогнете моля!
Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай  Recuva с дълбоко сканиране. Но при всички положения ако открие въпросните файлове, трябва да ги възстановиш на друг носител! Диска на компютъра, ако има място или друг външен диск!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери състоянието на диска с Crystal DiskInfo.

Важна информация се държи на поне две места.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Barbuncela, сканирах с Recuva, но без резултат. Същите резултати като с програмата от вчера.
Пламен Петров, ще сваля програмата и ще проверя диска.
Иначе всичко друго го отваря и се чудя дали е възможно проблем с тока или с УСБ платката на компа да са затрили информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи филтриран за грешки eventvwr > Windows logs > system
Направи едно сканиране на USB HDD за грешки във файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих нещо интересно!
Оказва се, че въпросната папка не е изтрита. След маркиране на всички опции на Recuva и повторно сканиране програмата ми изкара резултати, че папката и файловете не са изтрити. Затова сега пуснах сканиране на диска за лоши сектори и ще чакаме резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Ivan Zangagolev написа:

папката и файловете не са изтрити

И защо не ги възстанови на друг диск?

преди 12 минути, Ivan Zangagolev написа:

Затова сега пуснах сканиране на диска за лоши сектори и ще чакаме резултата.

Това с нищо няма да ти помогне - само ще знаеш имаш или не лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така. Ето и крайният резултат.
След като пуснах да сканира за лоши сектори и за проблеми във файловата система със следните параметри:
chkdsk f: /f /x /r
след сумати и часове сканиране се оказа, че се възстановиха всички файлове в папката и се показаха без грам поражения.
Явно файловата система е била жестоко омазана.
Благодарим с жена ми на всички за помоща!
ПС: А бе много яки дет метъл демота имаше там, та затова направо ни се свиха душичките като стана това с HDD и добре че се оправи, че иначе мамма миа!!!
ПС2: за урок ще ни е повече да не връзваме хард диск през УСБ разклонител, защото явно се получават конфликти и капитулации.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.