Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Рутера ми е AC750 Wireless Dual Band Gigabit Router Model No. Archer C2. Хардуерната му версия е 1.000. Така изглежда.

Намира се на горният етаж на къща ,десктоп машината ми е на долният етаж и 1 стая встрани от стаята с рутера.Понеже няма как да се прекара кабел трябва да взема решение за безжична връзка.В момента ползвам стар андроид телефон колкото да имам нет и е горе,долу ок скоростта,но не е удобно като устройство.Какъв безжичен приемни бихте ме посъветвали да взема ? За момента съм се спрял на TP LINK TL-WN822N. Бъджета е до 30 кинта нещо 35лв.  Четох и тук в някаква стара тема за някаква alfa 2W... ама не ми е много ясно кое в моя случай би било най - подходящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лоша тази wifi карта за домашно ползване, стига сигнала до нея да е приличен. Какво ниво имаш в момента до компа?

ПС: Инсталирай на телефона това и провери за най-чистия канал и съответно фиксирай радиото на рутера на този канал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Какво ниво имаш в момента до компа?

От компютъра или от телефона да видя нивото (предполагам за децибелите говориш)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gibson58 написа:

От компютъра или от телефона да видя нивото (предполагам за децибелите говориш)?

От телефона - ако той "докарва" едно -60 dbm, няма да имаш ядове! Пък и с едно кабелче (подълго), можеш да наместиш картата на по-добро място....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, street racer написа:

Пък и с едно кабелче

С това може и да бере ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

С това може и да бере ядове.

Е, не говоря за 5 м кабел :) Просто, ако компа е на пода, дасе изкара картата на по-открито.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1,5 метра ок ли е кабелчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще е проблем, но внимавай за куплунга към картата (mini USB-то), че лесно се прецакват там....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно защото съм го ял със стандартен USB кабел ги пиша тия неща. Донгъл, закачен директно към порта на компютъра работа. Закачаш на кабел и устройството не се разпознава. Тествано с няколко кабел и не. Сложих му един дебел USB кабел с филтри от двете страни и всичко тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще видя силата на сигнала както каза колегата street racer , то колкото е по голямо числото е по-добре ,нали така беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, gibson58 написа:

то колкото е по голямо числото е по-добре ,нали така беше?

НЕ! Не виждаш ли знака "-" (минус) :D

Пример: - 45 > -55

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gibson58 написа:

Рутера ми е AC750 Wireless Dual Band Gigabit Router Model No. Archer C2. Хардуерната му версия е 1.000. Така изглежда.

Намира се на горният етаж на къща ,десктоп машината ми е на долният етаж и 1 стая встрани от стаята с рутера.Понеже няма как да се прекара кабел трябва да взема решение за безжична връзка.В момента ползвам стар андроид телефон колкото да имам нет и е горе,долу ок скоростта,но не е удобно като устройство.Какъв безжичен приемни бихте ме посъветвали да взема ? За момента съм се спрял на TP LINK TL-WN822N. Бъджета е до 30 кинта нещо 35лв.  Четох и тук в някаква стара тема за някаква alfa 2W... ама не ми е много ясно кое в моя случай би било най - подходящо.

Купуваш рутер и правиш WDS  връзка между тях и с 2-рият  рутер го свържваш с компютъра ти с пач кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам втори рутер,старият ми TP LINK 740N играх си да го нстроя да лови сигнала на новия и да го свържа с кабел но нещо не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обаче телефона показа към -75... В този случай антената ще върши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, gibson58 написа:

Имам втори рутер,старият ми TP LINK 740N играх си да го нстроя да лови сигнала на новия и да го свържа с кабел но нещо не се получава.

С оригиналния фърмуер няма как да стане това. Трябва да с флашне с DDWRT, за да може да се направи безжичен мост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е там вече май е доста сложно.Аз гледах няколко клипа в ютюб и бях направил всичко дословно ,но въпреки това нямах нет,а на клиповете се получаваше и със стоковият фирм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gibson58 написа:

Да обаче телефона показа към -75... В този случай антената ще върши ли работа?

На границата на поносимото си! Вземи донгъла и пробвай - все пак не струва милиони. Все пак е с две 3- децибелови антени, така че ......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A ако взема някоя от тези антени и  подменя  едната от двете (2,4Гхз-овата) на рутера ми,ще има ли значително усилване на обхвата?

1

2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, gibson58 написа:

A ако взема някоя от тези антени и  подменя  едната от двете (2,4Гхз-овата) на рутера ми,ще има ли значително усилване на обхвата?

1

2

Не е сигурно какъв ще е разултата - все пак процеса е двустранен! Вземи си донгъла, дето си го показал и ако не е добър резултата, ще го върнеш!

ПС: Ако ел инсталацията в къщата е читава, и наистина няма никаква възможност за кабелна връзка м/у етажите, може да се замислиш за PLA, но бюджета става двоен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще го взема разбира се, но PLA не ми върши работа,защото етажите са на различни електромери ,иначе това ми беше първото намерение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тогава нямаш много опции, за съжаление! Аз също съм в къща (2 етажа+сутерен) и кабеляците м/у етажите ги прекарах през вентилационната шахта на тоалетните :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак не разбирам защо си усложнявате живота?

И какво е това не мога да прекарам кабел?

Разбирам ако сте под наем да не ви е разрешено да правите промени, но като сте във ваш дом, какво не можете? Да си сложите кабелен канал, да направите няколко дупки?

А това с дънгалите и usb си е простотия и половина,  И Wi-Fi репийтър също.

Стейбъл и  висока производителност се постига само пускане на кабeл към втори рутер  или AP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Собственика на къщата не разрешава,току що е правен ремонт и не иска да се дупчи.Какво толкова не можете да разберето като ви се каже ,че не може да се прекарват кабели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.