Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора и за много години!Въпроса ми към вас е,защо камерите на телефоните ми след около една -две години употреба,започват да се скапват(качеството им се влошава) и иначе прекрасните и детаилни снимки,започват да стават размазани а никой не харесва размазани селфита?Ясно ми е,че това не е фотоапарат,но все пак при покупката телефона снима прекрасно,уникални снимки и така до след 1-2 години,когато започва да снима размазано и няма и следа от предишната му слава. :D Преди около година си закупих Honor 9 Lite,правеше много добри селфита с предната камера,и реших да му забраня всякакви ъптейти на софтуера с цел да запазя камерата му,не съм го изтървал,сега като снимам се появява едно като праще ако сте виждали по старите филми като точки и сякаш сниките не са ясни,на какво се дължат тези промени във смартфоните? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да са попаднали дребни прашинки зад стъклото на обектива, та за това да ги има тези нежелани елементи по снимките. Колкото до влошаване на качеството, вероятно са оплескали нещо софтуерно. Може и да го отстранят с времето. Не съм много по снимките, но до колкото знам има разни приложение с повече опции и настройки по камерите, пробвайте с някое от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, акаунт007 написа:

Здравейте хора и за много години!

И моя е така. От три години е. И от време на време му връщам фабричните настройки, и се оправя. Ама почне ли да се ъпдейтва, и след един ден пак е същия със снимките...:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени марката на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, акаунт007 написа:

Здравейте хора и за много години!Въпроса ми към вас е,защо камерите на телефоните ми след около една -две години употреба,започват да се скапват(качеството им се влошава) и иначе прекрасните и детаилни снимки,започват да стават размазани а никой не харесва размазани селфита?Ясно ми е,че това не е фотоапарат,но все пак при покупката телефона снима прекрасно,уникални снимки и така до след 1-2 години,когато започва да снима размазано и няма и следа от предишната му слава. :D Преди около година си закупих Honor 9 Lite,правеше много добри селфита с предната камера,и реших да му забраня всякакви ъптейти на софтуера с цел да запазя камерата му,не съм го изтървал,сега като снимам се появява едно като праще ако сте виждали по старите филми като точки и сякаш сниките не са ясни,на какво се дължат тези промени във смартфоните? :(

Като за начало пусни updates. Ако има някакви бъгове или грешки може да се коригират. Ако това не стане връщаш телефона в заводските настройки. Ако камерата продължава да не работи, значи и е дошло времето. Ако пък започне да прави хубави снимки, значи някъде софтуерът се бъгва. 

А и както казаха по-горе, вече не се прави качествено, а количествено. Целта е един телефон да се използва една максимум две години и да се сменя с нов. И това не е само при телефоните.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ъпдейтвай. Няма никакъв смисъл Просто ти трябва нов телефон, но все пак опитай да почистиш внимателно прозорчето на камерата. В никакъв случай не използвай за почистване спирт, или разтворители.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.