Премини към съдържанието
Johann Goethe

Покупка на автомобил за 21 годишен мъж

Препоръчан отговор

преди 46 минути, Johann Goethe написа:

Кво е значението бе брат! Много ги мислиш нещата, ако си мъж трябва да правиш това което искаш. 

Е па тогава значи не съм бил мъж, виж ти колко просто било, ха ха ха ...

Като си в Германия, няма нужда да даваш 15 000 , само 10 000  са достатъчни за мерцедес на старо.
Купи си един, да ти мине хлапешкия мерак.

Аз на твое място щях да си намеря една германка с подходящи родители.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, sound написа:

CLS почват от 60 000 евро, E- класа от 45К, S- класа от 85К - колко да струват на десет години?  Де факто в мобиле единствените по 15К евро десет годишни CLS- и  са разни AMG- та, по- скъпи няма.

Ще ти кажа. МОй колега, миналата година (2018) продаде Опел Астра Х 1,6 ГТЦ (двуврата демек) за почти 11 000 лева. Купувана е от Стефанов, нова, за 25 000 и нещо. Точно на 10 години. Тогава подобни астри по разни мобилета бяха между 5 и 7000 лева. Тази се продаде за 11 000 почти без пазарлък. Но това е автомобил с проследяема история, без застрахователни инциденти, без ремонти и от първи собственик. На 90 000 километра. Та ето колко да струва еедна 10 годишна кола, когато е истинска, нищо че е Опел. Цената и пада около 2 пъти. Малко повече от 2 пъти. Ама мнооого далеч от 10 пъти... или айде 8 пъти да са. Та хич не вярвайте когато ви разправят, че кола на 100 000 км било нормално да припушва и шофьорската седалка да е окъсана. Кола читава, на 100 000 км, до 10 години, без инциденти, е визуално неразличима от нова. Отвсякъде- вътре, вън, отгоре, отдолу.... а видиш ли измит двигател, направо си тръгвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ОдаР написа:

а видиш ли измит двигател, направо си тръгвай.

Майна, тука вече доста непододготвен се изказваш.Страдаш от предсрасъдаци.Незначи, че ако човека,ако си е измил двигатела чисто и просто да придаде на автомобила си добър търговски вид,че колата върви само на масло.Ако,има течове,те се установят много лесно при оглед.Чакаш да загрее двигатела, Държиш я 5-6 минути на 4 хил оборота на място и няма начин,ако има теч,той да не избие от някъде.Преценката ти е доста горублянска, без грам аргументация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, franchesko написа:

Майна, тука вече доста непододготвен се изказваш.Страдаш от предсрасъдаци.Незначи, че ако човека,ако си е измил двигатела чисто и просто да придаде на автомобила си добър търговски вид,че колата върви само на масло.Ако,има течове,те се установят много лесно при оглед.Чакаш да загрее двигатела, Държиш я 5-6 минути на 4 хил оборота на място и няма начин,ако има теч,той да не избие от някъде.Преценката ти е доста горублянска, без грам аргументация.

Страдам от професионализъм и прекалено добро сърце, Франческо. Успешна седмица!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Астрата държи повече цена и от Вектра, а Голф от Пасат.  На практика хубава астра от тези години, без значение бензин, дизел, купе, комби, екстри и т.н. под 8000лв. няма намиране - като за тези пари ще бъде например на 11, а може и на 12 години, ще има външни забележки, ще иска пълно обслужване, включително гуми и акумулатор, нещо по ходовата ще има за ремонтче, нещо по екстрите няма да работи, като сложиш безчетните такси, за да я регистрираш и вкараш в законов ред тази кола, под калема всичко си отиват 10 000лв., като стой та гледай, напълно е възможно и да не стигнат. Разбирам го твоя приятел, що се е пазарил и не му се е давало на 11К.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросче - "пичеловка" ли търсиш или?

За толкова много пари ти препоръчвам да се разходиш до Германия и да си докараш сам. Поне ще е сигурно какво купуваш. За начало разгледай канала на Denis Rem, който се занимава с това и всичко обяснява. https://www.youtube.com/user/pervjak/videos

Поне за ориентация. Но поддръжката както трябва , особено по нашите дупки си иска своето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.01.2019 г. в 14:55, Белгиеца написа:

Не ги мисли хората, гледай си твойта Дачия купена от дядо ти.

И 50 херцовите тв.

на 13.01.2019 г. в 14:55, Белгиеца написа:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2019 г. в 22:46, Madonna написа:

Глупости. Човекът е казал бюджет до 15 000 евро. Пример..моят мерцедес е на 6 г. и е на 40 000 км. Да ти кажа ли на колко се оценява към момента...Ми..да речем, че се вписва в бюджета на младежа..+/- 1000 лева, примерно. Перфектна кола. Поръчкова с всички екстри за модела и пазена като очите ми. Но не се продава. Има всякакви подобни обяви и предложения. 

Ако не вярваш..заповядай по всяко време на тест, оглед и т.н. 

Има коли и коли..

Това е наистина впечатляващо ...

предишен собственик, който много не е пътувал или е имал много други коли, за да ползва точно тази.

И за тези пари. Браво!

Някой по-напред беше споменал нещо за поддръжката. Колкото и да се пази една кола, и да е застрахована, опело от поп да й е направено, пак няма гаранция какво и как може да се случи, да трябва да се сменя и т.н. Така че, според мен е въпрос на много голям късмет и човекът сам да си реши какво му харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Maleficient написа:

Това е наистина впечатляващо ...

предишен собственик, който много не е пътувал или е имал много други коли, за да ползва точно тази.

И за тези пари. Браво!

Някой по-напред беше споменал нещо за поддръжката. Колкото и да се пази една кола, и да е застрахована, опело от поп да й е направено, пак няма гаранция какво и как може да се случи, да трябва да се сменя и т.н. Така че, според мен е въпрос на много голям късмет и човекът сам да си реши какво му харесва.

Благодарим Ви! Вашето мнение бе ценно за нас!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Филипов написа:

Въпросче - "пичеловка" ли търсиш или?

За толкова много пари ти препоръчвам да се разходиш до Германия и да си докараш сам. Поне ще е сигурно какво купуваш. За начало разгледай канала на Denis Rem, който се занимава с това и всичко обяснява. https://www.youtube.com/user/pervjak/videos

Поне за ориентация. Но поддръжката както трябва , особено по нашите дупки си иска своето.

Зависи къде в Германия, колите проверени и сертифицирани от немци там ,не са по джоба на Българина.По джоба на българина са колите, които там са продават от паплачта,която реално и държи по голямата част от втора употреба коли та.Араби, шиптари,русаци,бизнесите им с коли там са на ръба на закона, и ако не си в час, така могат да ти намажат ските, още повече като си в чужда държава и не си знаеш правата, ще се прибереш овъртолен със суполи и с някой варел,къде ще се наложи да го сложиш веднага в мобилето,че да се отървеш, и ще останеш само с една доста скъпа екскурзия до германия,олинклузив, и горчив вкус в устата на пре**ан.Аз бих го посътвал,ако реши от автокъща в чужбина да си търси в някоя малка автокъща, къде са по 7-8 до 10 коли.Там собственика,има времето да ги подбере внимателно.и  да не е жмел до жмел.Тия атокъщи с по 20,еле пък с по над 70-80 коли, те се пазурават от други атокъщи или пазари за коли,като чували с картфи от Самоков.Идва автовоза,това ри се,после се стоварват на плаца,слагат им се едни цени и чакат да клъвнат таранките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Германия има пандиз за измама. Не се въртят километражи. Човекът обяснява кое и как. В България не знам непипана продавана в автокъща. Всичко е АВТОХЛАМ - потърси из тубата с тази дума да се нагледаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, franchesko написа:

Зависи къде в Германия, колите проверени и сертифицирани от немци там ,не са по джоба на Българина.По джоба на българина са колите, които там са продават от паплачта,която реално и държи по голямата част от втора употреба коли та.Араби, шиптари,русаци,бизнесите им с коли там са на ръба на закона, и ако не си в час, така могат да ти намажат ските, още повече като си в чужда държава и не си знаеш правата, ще се прибереш овъртолен със суполи и с някой варел,къде ще се наложи да го сложиш веднага в мобилето,че да се отървеш, и ще останеш само с една доста скъпа екскурзия до германия,олинклузив, и горчив вкус в устата на пре**ан.Аз бих го посътвал,ако реши от автокъща в чужбина да си търси в някоя малка автокъща, къде са по 7-8 до 10 коли.Там собственика,има времето да ги подбере внимателно.и  да не е жмел до жмел.Тия атокъщи с по 20,еле пък с по над 70-80 коли, те се пазурават от други атокъщи или пазари за коли,като чували с картфи от Самоков.Идва автовоза,това ри се,после се стоварват на плаца,слагат им се едни цени и чакат да клъвнат таранките.

Един братчед се беше навил да идва да си купел за 2 - 3 дена каруца от Белгия и да си я закарал набързо на самоход , ама и да е 1500 евро и квото се сетиш друго бълнуване. Като му обясних как стоят нещата, се отказа.
Той си въобразяваше че от обява на собственик от вестник или сайт щял да намери каруца, такава каквато на него много му се иска и на неговата цена. Да ама, простосмъртният собственик за да има право да я продаде на друг белгиец, трябва първо да я прекара на технически преглед, което той не прави ако е повредена кочината нещо. И като знае, че не може да я продаде законно, без да го съди прекарания белгиец после и да му връща парите, той се обажда на мошениците турци , араби, негри и им я дава на тях за смешни пари. 
Нашето 21 годишно судентче в хладнокръвната германия, ако е на мусто и знае как да набара той продавачи разни, може да плати ниска цена, многоооо ниска цена. Ама трябва търпение и няма гаранция че ще изпадне точно търсеният модел кола.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба читава кола (поддържана) на свободния пазар няма.

Ако автомобила наистина е добър се продава между познати и няма как да стигне до автокъщи или обяви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Филипов написа:

В Германия има пандиз за измама. 

Пандиз има,когато успееш да го го докажеш.В белия запад, не е важно какво казваш,а какво можеш да докажеш в съда.Но за една барака,повярвай ми,нито една полиция и съд ще тръгне да ти се занимава и да я раследват.Ще те изслушат,ще ти приемат жалбата, и филма приключва до там.В Германия,даже превъртането на километраж си е съвсем легално,стига да уведомиш властите за това.Виж в Холандия, дори да ги уведоиш, пак е нелаглно и се наказва ушким с падндиз.За разлика от Германия, тука на всеки годишен технически преглед, километража се засича, от човек оторизиран от властите, който извършва ГТП, и записва километража в системата като ,,Логичен,, , ако не е по назад от предните години,а  върнатите  ,,Нелогичен,,   Е И?  Колко коли в момента тука се продават с ,,Нелогичен,,  километраж, и тия ,които ги продават още не са в пандиза.Пандиз,мандиз за тия глупсоти на запад са намислени законите с единствена цел да бъде успокоено овчето стадо и да не надига глава,за да може всеки ден спокоен да ходи на работа.Един стресиран човек,е много по неефективен за работодателя си, от колкото един спокоен.Абе капитализъм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ivanovr
      здравейте  , моля помогнете имам един проблем с аудуто 1.8и 125 коня .
      докато карам и като мина 50 почва да вие нещо да стържи смених каре вътрешно и външно но никакъв резултат гумите сащо джанти , амортисиори , лагери не не не ....
      отидох в сервиз и казаха че за смяна е скоросната кутия но се самнявам в това защото скоростите влизат добре при завой на ляво шумът идва от дясно колело и се осеща трептене на волана в краката ми и е непоносимо някой да е имал тоя проблем ? и как го е премахнал ще съм му много благодарен !!  
      ------ ШУМЪТ Е КАТО ---- ОУМ ОУМ ОМ ОМ ОМ 
      СЕ ЕДНО ЧЕ ПРЕСКАЧАТ ЗАБИ ИЛИ КАТО ЛАГЕР - НО СЪМ ГИ СМЕНИЛ!
    • от Eduard Pavlov
      Здравейте! Решил съм да си купувам нова кола и съм се спял на Ауди А4, след 2008 г. с новия фейслифт. Просто съм фен на Ауди и от доста време исках да си купя точно този модел. Преди имах Тойота Авенсис 2003 г.,(комби) 2.0 дизел 116 к.с. Не съм имал никакви проблеми с нея, здрава и икономична кола, но и малко тромава при изпреварване. Продадох я, защото беше на доста километри. Както и да е. Въпросът ми е какво Ауди А4 ще ми препоръчате вие? Къв мотор да търся? Ще ми се да е дизел, за да ми е по-икономична. Задъ;жително автоматик. Интересува ме какви са му предимствата и недостатъците? Надежда кола ли е? Може би ще се ориентирам към комби, заради по-ниската цена. Виждам, че тук в България тези Аудита започват от 14 000 лв нагоре. Но съм решил да си търся от Швейцария или от Германия. Нямам доверие на автокъщите в България. Превъртат километражи, закрепват ги, колкото да ги продадат и кой знае какви проблеми имат. Знам, че поддръжката ще ми е скъпа. Предвидил съм го. Просто искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор. Бюджетаът ми е около 15-16 хил. лв. Ще се раздам да чуя вашето мнение. Благодаря! 
    • от Black Dragon 777
      Здравейте на всичко.Тея дни си купих ауди а4 1995 г. 1.8. и искам да му сменя волана със по нов от тези на audi a3(1998),а4(1999)  от по новите или а6.( до 2000г.)Но проблема ми е че не знам дали ще съвпадне.Някое знае ли кой става и кой не ,защото не ми се иска да се купя някой и да не стане или да свалям този,за да разбера какъв трябва да си търся .Благодаря предварително .
    • от nikola_dimitrov95
      Здравейте, интересувам се от всички плюсове и минуси на двете марки и модели коли. Който се сети нещо, нека да добавя в коментарите отдолу.
      Относно БМВ-то...говоря за (2004-2006 година) около 300-380 коня, ориентировъчно понеже гледам, че са на доста по-ниски цени (10-16 хил.) от тези от 2008-ма нагоре, които са над 20-25 хилки. 
      Относно Аудито...същата работа... 2004-2007, 4.2 двигател 250-350 коня, защото вървят 10-16 бона, а тези над 2008-ма .... около 40-50!
      Интересува ме кое колко гори, кое повече харчи, кое кара по-добре зимата в снега, кое ускорява по-бързо, дизел или бензин, на кое му е по-скъпа поддръжката, тези цени на моделите нормално ли е да са 10-16 хилки...да не ми пробутат купета с гуми и т.н. Абе, каквото се сетите ще се радвам да го споделите с мен.
      п.п - което и от двете да е...АВТОМАТИК ще е, в момента съм с мерцедес w202d ръчка и ми омръзна градско 1ва 2ра 1ва 2ра..
      Благодаря предварително!  
    • от VAG
      Здравейте, ако може едно мнение audi a3 или golf 4.
      Стабилност на пътя, поддръжка и всичко каквото се сещате.
      Предстои да взимам кола и се чудя коя от двете да бъде
      Благодаря предварително !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.