Премини към съдържанието
bcityb

Как да си продам телефона без риск ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да продвам стария телефон на майка ми в OLX, но ме притеснява някой купувач да не си въведе iCloud-a и после да ми го върне. Телефонът е 5s. Може ли да ми дадете съвет как да процедирам. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продай го, но само с лично предаване - виждате се тества си, плаща и кой от където е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Продай го, но само с лично предаване - виждате се тества си, плаща и кой от където е.

...и в допълнение на това, апаратът може да се прати на близък, познат или приятел в града, където е купувача и да се срещнат лично хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем да се продаде.Аз лично съм продавал и купувал от търговци и частни лица.Кое по точно те притеснява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bojoviki написа:

Кое по точно те притеснява?

Е, нали е написало момчето?

преди 1 час, bcityb написа:

но ме притеснява някой купувач да не си въведе iCloud-a и после да ми го върне.  

И с основание се притеснява, защото доста хора изгоряха по тази схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, algor написа:

Е, нали е написало момчето?

И с основание се притеснява, защото доста хора изгоряха по тази схема.

Това важи ако продавача дава гаранция,но това е при търговците.В случая е частно лице и в обявата ще е упоменато,че телефона е със или без забележки.Иначе дори с този облак да се опитат да направят нещо си,един формат или ресет на телефона не помага ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bojoviki написа:

Това важи ако продавача дава гаранция,но това е при търговците.В случая е частно лице и в обявата ще е упоменато,че телефона е със или без забележки.Иначе дори с този облак да се опитат да направят нещо си,един формат или ресет на телефона не помага ли?

Не, не помага.
Само собственика на имейла и паролата може да го отключи и използват това, за да изкарат пари.
Следната ситуация се разиграва: Ти си продавач и аз се разбирам с теб за цената.
Пращаш ми апарата с опцията Преглед и тест.
Аз отивам в Еконт, взимам апарата за теста, въвеждам си моите данни в icloud, после казвам, че няма да взема апарата, плащам връщането му и си заминавам.
Апарата се връща на другия ден при собственика, но е неизползваем.
Аз ти звъня и ти казвам: искам 200 лева и ти казвам паролата да си отключиш апарата.

Това е накратко схемата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.