Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за помощ.

Имаме печка Indesit KN3C76A (W) BGS

Отворих да изчистя предния панел където са копчетата, защото там се събира невероятна гадост.... Както и да е. И докато си чистя съм измъкнал една кабелна обувка с два кафяви кабели и една с черен (мисля че е за въртенето на грила) и сега не знам къде да ги наместят. Намират се от дясната страна на 9 степения ключ управнаващ фурната. Наместят ги там някъде и май работи, но съм сигурен че съм сбъркал. 

Та моля за помощ да си възвърна кабелчетата в правилните им позиции.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, Ivailo Dimitrov Peev написа:

Наместят ги там някъде и май работи

Би трябвало две места на ключа да са били  свободни! Две кабелни обувки са измъкнати. Опитайте всички положения на ключа? Ако печката работи нормално, няма проблем.

Или дайте ако може една ясна снимка и от близо на този ключ?

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Ivailo Dimitrov Peev написа:

И докато си чистя съм измъкнал една кабелна обувка с два кафяви кабели и една с черен хххххххххххххххх

хххххххх май работи, но съм сигурен че съм сбъркал. хххххххххх

Странно как така са се измъкнали тези кабелни обувки. Бая мерак трябва да е бил вложен!

"Май работи" - работи или не работи. Ако работи какъв е проблема. Без снимка на въпросният ключ няма как да стане и това при положение, че има проблем. Друг вариант е - викаш майстор и след 5 минути и известна сума си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам снимките които имам не са много добри и не показват кой знае какво, но утре ще направя нови.

received_227997971452744.jpeg

received_346996402555485.jpeg

В момента ако включа само лампата започва да работи грила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Ivailo Dimitrov Peev написа:

В момента ако включа само лампата започва да работи грила

https://www.google.com/search?q=9+тактов+ключ+за+фурна+схема&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjr7Jur2eHfAhUQ1xoKHZ-aD4sQsAR6BAgFEAE&biw=1680&bih=886

снимки не стават и аз имах наскоро подобен проблем с печката - помагат само схеми от нета и мултицет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, желанието ми за даване на безплатни съвети започна постепенно да се изчерпва. Знанието е пари. Времето също е пари!

В по горен пост бях написал - извикайте техник и след 5 минути и дадени пр. 20лв. нещата ще се уредят.

Постнатите снимки не стават- нищо не се вижда. При по внимателно взиране на място обаче могат да бъдат забелязани следи от кабелните обувки на съответния пин. Дължината на кабелите също дава някакъв ориентир. Може би трябваше да попитаме какво не работи. Знаейки това с мултицет, пробна лампа, че дори и с фазомер, проблема е отстраним също пак за 5 минути, но за целта са нужни и съответните познания, както и умения за проследяване и анализиране на електрически връзки вериги.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където са били включени би трябвало да има следи от контактуването. Гледай внимателно.

За сервиза вече ти казаха.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.