Премини към съдържанието
peppone1

Много бавен интернет на дънна платка Asus M2N68

Препоръчан отговор

Здравейте, по принцип вградената LAN-карта на дънната платка работи нормално при отваряне на страници в интернет, но при сваляне на какъвто и да е файл, скоростта се срива тотално и не може да се свали. При нова инсталация на Windows 7 x32 и 64 бита, фабрично се е инсталирал драйвер на Nvidia за мрежовата карта, но при опит да инсталирам оригигиналният от производителя драйвер на Realtek, той пък не може да открие картата. Външната видеокарта също е Nvidia и се съмнявам тя нещо да не се дублира с драйвера на мрежовата карта и от там да показва че и той е Nvidia и затова да се бъгва. Преди преинсталацията, монитора непрекъснато премигваше и ОС не можеше да зареди, очевидно е имало проблем с драйверите. Биоса също е много стар - версия 0405, но в поддръжката не са прикачили програма с която да го обновя, а са дали само Bin-файла. Но тъй като ъпдейтването е доста рискован метод, а и понякога в сайта качват универсални биоси,  различаващи се от фабрично инсталираният биос, въпреки че са една и съща версия. Също така при префлашването в много случаи не може да се съхрани оригиналният биос, освен това в бележката не е упоменат този проблем за тази версия и навярно повредата ще е другаде. Но тъй като нямах време реших проблема с добавяне на външна мрежова карта, на която в началото също не можа да се инсталира драйвера, но след преместването на другия слот, драйвера се инсталира и сега работи и на двата слота. Рам паметта е 2GB (4x512MB), хард диска е здрав.

Сега се опитвам отново да прегледам драйверите в сайта на производителя, но Мозилата на домашният ми лаптоп не показва никакви драйвери за сваляне, а само инструкциите по експлоатация. Може би сайта засича ОС на лаптопа, която е Windows XP и не ще да я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало смени Windows 7 и пробвай с друга версия. Няма как на карта Realtek  да се инсталира карта Nvidia.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се пита за даден проблем се уточнява наличния хардуер и софтуер.

На сайта имаш:

Version 7.3.522.2009 Beta Version2009/08/285.87 MBytes

Realtek LAN Driver V7.3.522.2009 for Windows 32/64bit Windows 7.(WHQL)

Пробвай го!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.asus.com/Motherboards/M2N68/specifications/
LAN  NVIDIA nForce built-in Gigabit MAC with external Realtek 8211CL PHY

Мрежовата ти карта е с чип на Realtek, но иначе чипсета на дъното е NVIDIA, така че нормално да си я разпознава такава. Няма как да се дублират драйвери, това са си различни устройства с различен hardware id.  Пробва ли да деинсталираш драйвера, който слага windows, преди да инсталираш другия, както и да го обновиш през автоматичното обновяване на драйвери online на windows през device manager?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онлайн не можах да инсталирам нищо, поради причината както казах че скоростта на сваляне пада тотално. Драйвера не съм го премахнал предварително, а се опитах да инсталирам оригиналния, но инсталационната програма не може да открие мрежовата карта. Въпросът ми беше как мога да ъпдейтна биоса, но компютъра както казах вече го направих с външна карта, отново с 300 зора и важното е че сега работи нормално. Питам информативно при бъдеща инсталация ако се наложи. Все пак и срещу токов удар е добре картата да е външна. Забелязах също че и VGA буксата на видеокартата не работи, а монитора бе свързан чрез преходник VGA-DVI, може би по подразбиране видеокартата работи само на DVI и вече от настройките й да се превключи VGA изхода. Много ме съмнява тя да не прецаква всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, peppone1 написа:

Онлайн не можах да инсталирам нищо, поради причината както казах че скоростта на сваляне пада тотално. Драйвера не съм го премахнал предварително, а се опитах да инсталирам оригиналния, но инсталационната програма не може да открие мрежовата карта. Въпросът ми беше как мога да ъпдейтна биоса, но компютъра както казах вече го направих с външна карта, отново с 300 зора и важното е че сега работи нормално. Питам информативно при бъдеща инсталация ако се наложи. Все пак и срещу токов удар е добре картата да е външна. Забелязах също че и VGA буксата на видеокартата не работи, а монитора бе свързан чрез преходник VGA-DVI, може би по подразбиране видеокартата работи само на DVI и вече от настройките й да се превключи VGA изхода. Много ме съмнява тя да не прецаква всичко.

преди 44 минути, plamen_petrov_80 написа:

Когато се пита за даден проблем се уточнява наличния хардуер и софтуер.

И тази видео карта е? Нейното име е? Тя се нарича ...

А драйвера й е версия ... от ....

За ъпдейт на биос-а ти трябва нещо такова Afudos BIOS update tool V2.38

Външна LAN карта не пази от токови удари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си свързал мрежата с друга мрежова карта, значи имаш интернет и можеш да пробваш да обновиш драйвера на вградената. Пробрай както ти казах и да го премахнеш. От токов удар по мрежата може да те предпази единствено безжична мрежова карта/адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, peppone1 написа:

Външната видеокарта също е Nvidia и се съмнявам тя нещо да не се дублира с драйвера на мрежовата карта

Това просто няма как да стане!!!! Да не говорим, че подобно твърдение, написано от човек, претендиращ за техническа грамотност, е недопустимо.

Дай хардуерните идентификатори на мрежовата и на видеокартата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.