Премини към съдържанието
bladegt

Паднаха перките на охлаждането на Sapphire R9 380

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес докато гледах нещо в Ютуб, нещо в кутията на компа ми яко започна да бръмчи. След кратък преглед, установих че звука идва от видео картата. След като я свалих от мястото й, видях че едната перка си се мандахерца както и е кеф и се блъска в стените :) След около 10 секудни, перката вече се беше отделила от мястото си и се озова в ръката ми! Някак си, механизма който държи перката прикрепена към картата се е прецакал, според мен се е стопил :)  Става ли да се ремонтира този проблем и ако да, как ? От къде може да се поръчат подобни части?

Мерси за вниманието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bladegt написа:

Здравейте!

Днес докато гледах нещо в Ютуб, нещо в кутията на компа ми яко започна да бръмчи. След кратък преглед, установих че звука идва от видео картата. След като я свалих от мястото й, видях че едната перка си се мандахерца както и е кеф и се блъска в стените :) След около 10 секудни, перката вече се беше отделила от мястото си и се озова в ръката ми! Някак си, механизма който държи перката прикрепена към картата се е прецакал, според мен се е стопил :)  Става ли да се ремонтира този проблем и ако да, как ? От къде може да се поръчат подобни части?

Мерси за вниманието :)

Не се лепи защото ефекта ще е кратковременен и ще се наблюдава дисбаланс с наблюдаване на вибрации и повече шум. за това нова, но от къде не зная. Разглобяваш, търсиш, импровизираш ако трябва , но с нова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перките подлежат на смяна от потребителя на тия карти, дори се продават

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да махнеш шрауда (цялата пластмаса) и да оставиш самото GPU и радиатора, хич не се занимавй, ами си взми 2, 120-ки вентилатори и ги вържи към радиатора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Човека, на който я дадох да я поправи е поръчал части от алиекспреса.. но сега следва дъъълго чакане докато дойде, а с тая вградената карта простоооо се не живее :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.