Премини към съдържанието
Стефан Т.

Помощ при свързване на кабелите на дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте, закупих си нова кутия и дънно, но не разбирам как да свържа кабелите на кутията в дънното(Power Sw , Reset Sw , H.D.D LED+/-, Power LED - , Power LED+ , 20190110_190039kZSx19lAerOL1VzLtrEV1547120190110_185937tMwrr1XGlcghJ01t8Rbe15471

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С дънната платка има една книжка, където е обяснено кой кабел къде се включва.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж 9 - те пинчета,дето над тях пише pwr led pwr btn - на горния ред забучваш последователно power led+,power led -,power sw,

на долния  h.d.d led + -,reset sw

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, се пуска и това е изнервен съм вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако дадеш на късо с отвертка,да кажем,пинчетата на пауър бутона,тръгва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emil644466 написа:

виж 9 - те пинчета,дето над тях пише pwr led pwr btn - на горния ред забучваш последователно power led+,power led -,power sw,

на долния  h.d.d led + -,reset sw

преди 11 минути, emil644466 написа:

ако дадеш на късо с отвертка,да кажем,пинчетата на пауър бутона,тръгва ли ?

Утре, ще пробвам, че се изнервих много, благодаря за бързите отговори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей отгоре са първите:

Led + Led - Power SW

Отдолу

H.D.D Led Reset SW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Стефан Т. написа:

Това е ,че не пише.

Ако е ново дъното трябва да има упътване
Ако някой ти го е дал, тогава си купи ново

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Стефан Т. написа:

Дънното е чисто ново ппц.

А така, дай сега линк към страница представяща дъното от производителя му, да те научим как да не се нервираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 37 минути, Стефан Т. написа:

Утре, ще пробвам, че се изнервих много, благодаря за бързите отговори. :)

Тази работа с нерви не става. Ако не можеш и не знаеш отиди в един сервиз да ти свържат кабелите и си ползвай компютъра със здраве. И тази книжка, за която ти казах е дадена точно затова. Да ти покаже кое къде се свързва. Освен това по марката и модела на дъното може в сайта на производителя да намери manual с цялата информация за дъното, където ще е указано и начинът на свързване.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Освен това по марката и модела на дъното може в сайта на производителя да намери manual с цялата информация за дъното, където ще е указано и начинът на свързване.

А точно това можеше и да не му го казваш, поне дакато не покаже модела дъно.
Или не разбира английски, или има нещо друго което не си признава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

А точно това можеше и да не му го казваш, поне дакато не покаже модела дъно.
Или не разбира английски, или има нещо друго което не си признава.

Нищо лошо не съм му казал. По-добре да се разрови и да търси, отколкото да си убие дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре, знам какво е името на дънното а именно Asus b250m-a, Търсих в Youtube , Google но не намерих нищо , но не се сетих да проверя в официалния сайт на Asus, Така видях схемата утре ще пиша какво съм направил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Стефан Т. написа:

Много добре, знам какво е името на дънното а именно Asus b250m-a, Търсих в Youtube , Google но не намерих нищо , но не се сетих да проверя в официалния сайт на Asus, Така видях схемата утре ще пиша какво съм направил :)

Еми това същото трябва да пристигне утре при мен от германския амазон, та ще ти кажа как да се справиш.
Видя ли какъв късмет извади.
Евтино дъно за само 64 евро.

Ти какъв процесор си му сложил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсил си дръжки!

https://www.google.com/search?q=Asus+b250m-a&ie=utf-8&oe=utf-8

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B250M-A/HelpDesk_Manual/

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/PRIME_B250M-A/E11969_PRIME_B250M-A_UM_WEB_only.pdf

https://www.dell.com/support/article/us/en/04/sln115331/how-to-turn-the-wireless-devices-on-a-dell-notebook-on-and-off?lang=en

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B250M-A/HelpDesk_Manual/

А и няма начин към дънната платка да няма книжка, в която да е същото като в третата връзка!

преди 10 минути, Белгиеца написа:

Евтино дъно за само 64 евро.

При налични по-добри и евтини алтернативи, освен ако нямаш наличен добър процесор и не ти е много орязан бюджета, това дъно е абсолютно безсмислено да се купува и то на такава цена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

При налични по-добри и евтини алтернативи, освен ако нямаш наличен добър процесор и не ти е много орязан бюджета, това дъно е абсолютно безсмислено да се купува и то на такава цена.

Е в амазон това намерих, в магазина в моя град оня искаше 76 евро за същото.
Избирах го по наличните изходи - VGA, HDMI
Аз ще гледам телевизия на него от acestream , няма да си играя на игрички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за автора на темата го писах това, въпреки че не знаем какъв му е процесора и защо е решил да купува това дъно за стари части и то ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Стефан Т. написа:

I3-8100 е процесора 

Ти майтап ли си правиш? Този процесор с това дъно няма да тръгне! Дъното е за 6/7 поколение процесори, а твоя е 8 поколение:

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B250M-A/specifications/

Intel® Socket 1151 for 7th/6th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors

Кой те излъга да си купиш това дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Ти майтап ли си правиш?

Кой те излъга да си купиш това дъно?

Ами случват се и такива работи, като си поръчах процесора в магазина при мене, един начинаещ продавач гледаше на някакъв измислен сайт кое с кое е съвместимо. Аз му казах да кликне на линка на Интел и там му показах къде пише Kaby Lake , щото той па се правеше и на кьорав, пред носа му а вика че няма информация.
А неговия колега философ - му подсказваше че като е 1151 сокета ставало ...  ехееее ... радост вкъщи после, не иска да тръгнеееееееее 
И на всичкото отгоре, в компютърен магазин ти обясняват, че те само Уин продават и от Пингвин не разбират.
Та щом като подобни льольовци ги наемат за продавачи, що де не се обърка обикновен потребител от вкъщи пред компютъра ?

Нищо, ще си купи друго дъно и ще тръгне, не е станало кой знае какво.
Няма смисъл да се ядосва излишно човека, това са просто едни играчки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да може да върне дъното или процесора, че иначе трябва да купува още по едно от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Конфигурация:
      Процесор - Intel Core i3 2120
      Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)
      Рам Памет - 4GB (2x2)
      Захранване - (500W)
      Windows 7 64 битов
      Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.
      Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

• от Lubomir Gradinarov
      Здравейте! Въпросът ми е следния: имам това захранване: http://www.fsplifestyle.com/PROP161000025/  , имам тази видеокарта : https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N760WF3-2GD-rev-20#ov   , имам това дъно : https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P85-D3-rev-1x#sp.
      Мога ли да сложа още една карта като моята, Nvidia GTX 760 2GB или ще имам проблем с PCi - слотовете или нещо друго?
      Благодаря Ви!
    • от Azhen
      Здравейте , реших да сменям вече старичкия ми 8320 с нещо по-ново и по-добро 
      За сега съм се спрял на Core I7 7700K , Asus Prime 270-A , и DDR4 3200 G.Skill TridentZ , някакви мнения ? 
      Ще се използва за тежки игри и стрийм от време на време , планирам и ъпгрейд на видеото после .Останалите части са ми от подписа.
    • от HardJ
      Здравейте от вчера един приятел ме пита следните въпроси:
      Иска да си сложи Nvidia 960 4GB, но прочетохме и видяхме, че няма да влезе.
      После искаше да взима нов Motherboard и да смени захранването с 500W.
      Накрая се спря на 750 T.I 4 GB
      Та въпроса ми е, ще може ли да смени дънно за да я сложи заедно с него и захранване.
      Или ще може да смени кутията, да сложи дънното и да вземе захранване.
      Чакам съвети
      Благодаря много
    • от HardJ
      Дънната платка на приятел е посочената горе, питаме се може ли да сложим тази видео карта ?
      http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX-960-GDDR5-4GB-GTX960-4GD5T-OC/
      Не е Z87 PRO !
      Само Z87
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.