Премини към съдържанието
MrSexobeat94

Как да направя менюто на браузъра цветно за определен сайт

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! По заглавието не знам дали се разбира за какво става на въпрос, но ще прикача снимка и ще стане по-ясно. Цвета около полето за въвеждане на сайта (на абв е зелен, на калдата - син) От браузъра ако зависи аз ползвам Хром.received_229348924664307.thumb.jpeg.01683a661f803786e2f5fca75d6872f4.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това си е опция на мобилния браузър, която не може да променяш. Защо се занимаваш с глупости? Потърси някоя добавка дали няма за това случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, MrSexobeat94 написа:

Здравейте приятели! По заглавието не знам дали се разбира за какво става на въпрос, но ще прикача снимка и ще стане по-ясно. Цвета около полето за въвеждане на сайта (на абв е зелен, на калдата - син) От браузъра ако зависи аз ползвам Хром.

<meta name="theme-color" content="#code-color" />

преди 29 минути, Raze написа:

Най-вероятно това си е опция на мобилния браузър, която не може да променяш. Защо се занимаваш с глупости? Потърси някоя добавка дали няма за това случайно.

Не прибързвай със заключенията. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, exwol написа:

Не прибързвай със заключенията. ;) 

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

?

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този код, къде да го сложи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

Този код, къде да го сложи?

Шегуваш ли се с мен? В сайта, за който пита, как къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, exwol написа:

Шегуваш ли се с мен? В сайта, за който пита, как къде.

Никъде не е указано, че той пише сайт. Ако беше уебпрограмист едва ли щеше да задава елементарни въпроси. Вероятно иска настройка за браузера, която да му оцветява темата в съответствие с фона и на сайтове, в които тоя ред го няма подзкаката и съответно няма как браузера да прочете цвета на фона с вгразените първоначално функции. Демек да сложи в браузера пипетка като в пейнт  и той сам да си взема цвета на фона на всеки отворен сайт, като цвят на темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, sliderum написа:

Никъде не е указано, че той пише сайт. Ако беше уебпрограмист едва ли щеше да задава елементарни въпроси. Вероятно иска настройка за браузера, която да му оцветява темата в съответствие с фона и на сайтове, в които тоя ред го няма подзкаката и съответно няма как браузера да прочете цвета на фона с вгразените първоначално функции. Демек да сложи в браузера пипетка като в пейнт  и той сам да си взема цвета на фона на всеки отворен сайт, като цвят на темата.

В заглавието съм написал "за определен сайт". Искам за моя сайт да го направя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, MrSexobeat94 написа:

В заглавието съм написал "за определен сайт". Искам за моя сайт да го направя. 

Ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Защо мислиш, че уебкодерите не задават въпроси? Я отвори stack и виж, че дори по-напреднали питат. Никой не се е родил научен. Инак, отговорих по темата следвайки някаква логика и представи си НЕ третирам хората като неориентирани. Т.е. не допускам, че след като момчето е установил, че отварайки различни сайтове, цвета се променя визирам това, което е написал:

преди 11 часа, MrSexobeat94 написа:

... Цвета около полето за въвеждане на сайта (на абв е зелен, на калдата - син)

И след като сам той не е променял/добавял нищо по настройките на браузъра си Хром, ще допусне, че тази промяна се случва от клиента, а не от сървъра. Демек очевидно, той следва някаква логика, която на теб ти убягва, обаче неистово те напъна да ми развиваш теории. Освен това, заглавието на темата гласи: "бла, бла, бла... определен сайт", което също подкрепя логиката за естеството на въпроса. Единствено объркващо, че темата е в грешен раздел, което пък не е много показателно, защото маса хора не знаят къде точно да пускат теми. Дори на мен ми се случва да умувам, къде да си пусна дадена тема, независимо, че съм от N години във форума. И след всички тези безсмислени разговори на изясняване, кой крив, кой прав, резултата е това:

преди 1 час, MrSexobeat94 написа:

...Искам за моя сайт да го направя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, exwol написа:

Защо мислиш, че уебкодерите не задават въпроси? Я отвори stack и виж, че дори по-напреднали питат. Никой не се е родил научен. Инак, отговорих по темата следвайки някаква логика и представи си НЕ третирам хората като неориентирани. Т.е. не допускам, че след като момчето е установил, че отварайки различни сайтове, цвета се променя визирам това, което е написал:

Всичко е супер, само че темата е в раздел за Android телефони (а не например в Програмиране), от което идва объркването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, killchain написа:

Всичко е супер, само че темата е в раздел за Android телефони (а не например в Програмиране), от което идва объркването.

Съжалявам за което. Не знаех и аз в кой раздел да я постна. И все пак, как да го направя това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, MrSexobeat94 написа:

Съжалявам за което. Не знаех и аз в кой раздел да я постна. И все пак, как да го направя това нещо?

@exwol още в първия си отговор в тази тема показва как. Мета тагът отива в <head>,  вътре слагаш искания от теб цвят в hex формат (с "#" отпред).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, killchain написа:

@exwol още в първия си отговор в тази тема показва как. Мета тагът отива в <head>,  вътре слагаш искания от теб цвят в hex формат (с "#" отпред).

Охх аз по програмиране нямам никакви познания и изобщо не знам от къде да започна. От компютъра ли трябва да се сложи и къде точно, и как да го направя в hex форма. Извинявай за глупавите въпроси, просто не разбирам въобще.. Може ли стъпка по стъпка да ми кажеш, ако ти се занимава. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, в крайна сметка на кое казваш "моя сайт"? Сам ли го разработваш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Ти прочете ли и предния ми отговор или държите всички да ми се изреждате без да влагате особена логика? Това ми заприлича на детска ясла. Значи какво се оказва - аз съм разбрал уж за какво става въпрос, следвайки дадена логика, а вие няколко човека понеже ви липсва елементарна такава, ме изкарвате мен шантав. Няма проблем, може да си пишем цял ден глупости, днес имам бол време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, killchain написа:

Добре, в крайна сметка на кое казваш "моя сайт"? Сам ли го разработваш? 

Ползвам платформа на Shopify. Декстоп версията си е супер. Тази на телефона също, само това дето искам да оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, MrSexobeat94 написа:

Ползвам платформа на Shopify. Декстоп версията си е супер. Тази на телефона също, само това дето искам да оправя.

Според документацията на това чудо - логваш се в админ dashboard или както се нарича там за управление на платформата. Намираш html/css section customize за текущата тема, т.е. тази, която е зададена в момента. Намираш theme.liquid, вътре търси този ред:

<meta name="theme-color" content="{{ settings.color_primary }}"> 

Променяш го да стане така, както ти писах още в 1-вия си отговор:

като "#code-color", го заменяш с искания от теб код на цвета, например за червен, кода е #ff0000 и ще изглежда по следни начин:

<meta name="theme-color" content="#ff0000" />

Ето, избери си цвета и само копирай кода: КЛИК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана!! Едно огромно благодаря!!! Най-вече за това че ме изтърпяхте, защото аз доста ви затрудних, докато обясня това което искам. Много благодаря на @exwol за подробното обяснение!! Също и на другите момчета за съдействието! :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.