Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем, мястото което съм отделил за windows -a ми е 120гб. Имам свободни около 38гб и някъде ми се губят другите 80гб. Проверих няколко пъти и реално имам заето около 40гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Десен клик по Старт бутона и избери Управление на дискове.
Направи снимка и я покажи тук.
Всъщност има ли изобщо Windows на този диск?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

38+80=118~120. Как ги провери тези заети 40 GB? Видя ли колко ти заема page file, hibernate файла /ако не си го деактивирал/, system restore и така нататък? Пробвай и с това:

https://www.jam-software.de/customers/downloadTrial.php?article_no=80&language=EN

Избери портативната версия, понеже е неограничена за ползване, разархивирай някъде и стартирай. Така ще получиш по-точна информация за това, което те интересува.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега намери ли къде ти е изгубеното пространство? Disk management погледна ли, както ти каза @DarkEdge?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доло - горе навързах нещата. Този win10 направо да взема да си купя отделен hdd 1TB за него. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е - 80 GB, повечето за windows + няколко инсталирани приложения. Вече 120 GB SSD дискове са почти за без пари, в сравнение с преди няколко години. Може да направиш малко почистване с вградения инструмент на windows - disk cleanup, ако искаш повече пробвай и Dism++.

При мен папка windows е около 18 GB, хибернацията съм я изключил, pagefile съм го задал ръчно минимум 4 GB, ти си задай минимум и максимум вече според зависи колко прецениш че може да ти трябва, според това какви приложения ползваш, те колко памет заемат и така нататък. Program files и същите x86 са ми съответно по ~8.5/5 GB, но това вече зависи и какво си слагал там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай cmd  с админиски права и напише:
powercfg -h off
и натисни Enter. Това ще изключи  хибернирането и fast startup. Ще ти разчисти 3.2GB.
Стартирай SystemPropertiesAdvanced > бутон [Settings...] в панел Performance, раздел Advanced, бутон [Change], маркирай радио бутона Custom size и в двете полета впиши 4095, кликни ОК
Ще пита за рестарт - потвърди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.