Премини към съдържанието
fissikela

Избор ресивър и колони за вкъщи.

Препоръчан отговор

Спрял съм се на ресивър (Денон, Онкио около 250-300лв) 2ра ръка но не разбирам от тази техника и незнам какво трябва да притежава един усилвател, за да бъде качествен, с добър звук и в същото време да е с съвременните кодеци и технологии, за да може да бъде вързан за Смарт ТВ и да се слуша дирекно от него а не от килоните на телевизора.

Спрял съм се на втора ръка, защото смятам че старите машини по 13-14кг. Са по качествени от тези  новите по 5-6кг.

Бяджета за колоните не ми е голям както и за усилвателя..около 600лв.

Като цяло, всичко това ще се взима за да си гледам филми с качествен звук и стриймване на музика от телефон и youtube. В никакъв случай, не търся нещо с което да си пукам тъпанчетата.

Давайте съвети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в какво помещение (размери, мебелировка) ще се слуша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да слушате директно от телевизора,тогава мисля е от значение и какви кодеци поддържа самият телевизор. Ако например няма DTS , как очаквате да го чуете от тонколоните при това положение?

Също така,обмислете възможността за купуване на добри активни колони, така ще избегнете още един консуматор, както и повечето кабели. Тоест,ще минете без усилвателя.

Да не говорим и че някои хора са си съвсем доволни от наличието на обикновен саудбар. 

Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

А в какво помещение (размери, мебелировка) ще се слуша?

30тина квадрата, навсякъде е тухла, мебелите са от текстил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв сигнал ще се вади от смарт телевизора - стерео сигнал или многоканален, ако има такава възможност? Питам, защото е хубаво да уточните какъв ресивър търсите - стерео или многоканален - примерно 5.1, 7.2 и т.н.

А в рамките на шегата  -  за килограмите на ресивърите - има и нови ресивъри по 14 кг, че и доста повече...

Например :

cc3596d39ce6t.jpg

Горното устройство е моят ресивър. Но е сравнително нов модел - 2016 година, и е доста по-скъп от 250-300 лева...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом са 5-600 лева, посещаваш този магазин:  http://audiozavar.com/ и на място след кратки обяснения ще ви решат проблема. Бюджетът Ви е твърде нисък за една добра апаратура! И най доброто ви решение е вашето - втора ръка. Техниката в магазина по нищо не отстъпва на съвременните дрънкалки за толкова пари, така че няма да сбъркате. Хората от магазина ще ви помогнат на място. Аз друго не мога да ви посъветвам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и опция за нова техника на лизинг примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AAUUXX написа:

Има и опция за нова техника на лизинг примерно.

Има, да, но на него не му е ясно какво му трябва. А и средствата му са твърде ограничени за  добра техника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип - щом ще се слуша музика  и филми от телевизор, ресивърът задължително трябва да има цифров/цифрови/ входове. Смарт телевизорът има HDMI изход - HDMI ARC и най-често - цифров оптичен изход. Обаче многоканалните ресивъри са с HDMI входове само от няколко години насам. А при стерео ресивърите съвсем от скоро има модели с HDMI вход/изход. А цифров оптичен вход в ресивърите  е въведен доста по-отдавна.

Така че трябва да се търси ресивър с такива цифрови входове, каквито цифрови изходи има телевизорът.

Телевизорите обикновено имат и изход за слушалки, но от такъв изход звукът е некачествен.

А за стриймване на музика от телефон - към какво устройство ще се стриймва музиката  и по какъв начин?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

Има, да, но на него не му е ясно какво му трябва. А и средствата му са твърде ограничени за  добра техника.

Знае какви са му финансовите възможности, ако каже какъв лизинг може да си позволи ще предложим ресивър и колони, ако ли не, значи втора употреба.

Мисля, че ресивър като DENON AVR-X1500H и тонколони на DALI биха му свършили работа с бюджет от 2000лв на лизинг пуснати. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Отделените средства са малко за изграждането на прилична многоканална система. 5 тонколони и активен суб.(5.1)

За ресийвъра трябва да знаете. Че е препоръчително да е нов. Защото, ще се поддържат повечето видео формати. Иначе, ако пуснете даден филм, който кодек/ формат не се поддържа няма да имате звук или ще е само стерео.

За да минава целият звук, през ресийвъра ( и от излъчваната тв), ще трябва ресийвъра да има HDMI входове и поне един изход.

В случая и Телевизора е важен.

За това е важно да знаем модела.

Звуковият сигнал може да минава и през оптика. Но тогава, няма да имате многоканално аудио при DTS  -HD и Dolby True-.HD. 

И ще трябва да търсите филми комцерти които използват Dolby Digital (ac3), DTS  аудио.

При старите втора употреба ресийвъри им възожно е да има дефектирали входове и изходи. За това не е препоръчително да се вземат. Освен ако не се тестват на място с подходящ телевизор HDTV със HDMI Arc (аудио канал за връщане). За да ползвате и ресийвъра като звуково устройство при гледането на телевизора.

Като добавим и съответните кабели към тонколоните (медни OFC) и сигнални кабели, HDMI, не остава много за тонколони и активен субуфер.

Ако ще изграждате 4k , HDR Система то всички компоненти трябва да са ствместими, и бюджета значително нараства.

Щом стаята е 30 кв. Ще трябва да търсите подови тонколони за предни 

За съраунди букшелф са достатъчни.

Важно е поне предните тонколони и централната тонколона да са от една серия на даден производител. Ако и съраундите са. Още по добре.

Моето мнение да си вземете един нов ресийвър, а с останалите средства да ги дадете за един чифт добри букшелф тонколони и кабели..Ще слушате временно стерео По нататък ще надграждате в последсвие до 5.1 или 7.1(2) съответно за колко имате желание.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега очакваме авторът на темата да напише марка и модел на своят телевизор.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, fissikela написа:

Спрял съм се на ресивър

Давайте съвети...

Съветвам те вместо рисивър да е усилвател със цифрови входове за звука и да е само стерео.
Отиваш на амазон германия, слагаш сайта на английски и търсиш там два три дена. 
После анализираш намерената информация и питаш евентуално тука.
Като намериш каквото ти трябва, можеш и от алиекспрес да си го поръчаш ако им имаш доверие.

А лошата новина е, че качеството струва пари и не е за твоя бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе така като си чета мнението и пред мен на 50 см има един дребосък Lepy LP-V3S  2 по 25 W RMS - усилвателче за пасивните ми колонки JBL до компютъра,  които са само по 5 вата всяка от тях. 
Та тоя дребосък съм го закачал да пробвам какво ще се получи към монитори 30 вата при 11 ома и си свири яко, ехеееее ...
Пусках му оригинални дискове СД от един ДВД плейър през цифровия му изход до DAC  и от там към усилвателчето.
Моите уши усещат разлика в звука от дребния усилватели и от големия дето е 2 по 100 вата на канал.
Но, ако го пускам на разни съседи, без да има съдържание изискващо много мощ под 100 нерца, колко ли от тях ще могат да познаят кога свири дребосъка и кога 100 ватовия ?
При това, на дребосъка мога да му симулирам по агресивно и динамично звучене ако искам, щото знам как.
Не съм му пробал корекциите за ниски и високи честоти, щото го пускам само на директен звук.

Подобни играчки има и с цифрови входове в тях и USB имат , мани мани ... модерна работа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателя който харесах вчера е TX-NR509 или Denon AVR-2106

Телевизора с коготи ше гледам филмите и през който евентуално ще пускам и музиката е LG UK7550

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предвид, че телевизора е нов модел, ще  трябва ресийвър 4K  60Hz, HDMI 2.0 (HDCP 2.2). Който едва ли ще намерите втора ръка. От двата горепосочени ресивъри  (като голям компромис) бих избрал Onkyo TX NR509(стига да е читав). Тъй, като има HDMI, и подръжката на повече нови формати. Дали ,ще съвместим със телевизора в предвид това, да връща аудио от телевизора и всичко да е Ок , не мога да кажа.

Макар ще бъдете лишени от 4K възможностите на телевизора. Ще може да потдържа само до 1080p съдържание, когато е свързан към ТВ Посредством HDMI 1.4.

Иначе, ако се ползва оптика, т.е. изпращането само на звук до ресийвъра ( за разликата от HDMI, който праща и картина и звук). В този случай, ще плейвате само видео ограничено многоканално до DTS  и Dolby Digital.

Не разбрахме кой ще ползвате като източник за плейване...

Ако ще е основно телевизора, знайте ,че е възможно да не плейва всички формати видео и звукови. Или да има ограничение до стерео, вместо да пуска 5.1 звук. Макар, че LG поддържат доста файлови мултимедийни формати.

За това е препоръчително да използвате компютър с HDMI, Android TV BOX, Blu-ray плеър, макар и по нататък.

Разбира се съобразен (това се отнася и за ресийвъра) с останалите компоненти при изграждането на домашното кино. В зависимост дали, ще изграждате 1080p или 4K home cinema.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.