Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, вчера си взех видео карта Asus strix rx 470, свързах я с монитора, който е и телевизор, с HDMI и тръгна всичко с ниска резолюция. След като инсталирах драйвърите и рестартирах компютъра, монитора показва черен екран след надписа "windows starting" а компютъра продължава да си работи. Пробвах с друг монитор/тв който е по голям 32 инча и там няма проблем. Със старата видео карта всичко си тръгваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модели на двата "дисплея"?

Какво става ако свържеш и двата едновременно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този който не тръгва е Philips 19PFL3403/10, другия LG 32LH510B.

Не съм ги свързвал едновременно защото картата има 1 hdmi, 1 display port, 2 dvi-d. Philips-a няма dvi/displayport, а LG-то има само HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали резолюцията, преди да закачиш проблемния телевизор. Виж дали ще тръгне след това, въпреки че би трябвало windows да го разпонае и автоматично да настрои нормална резолюция. След това тествай този 19" на максималната му резолюция 1440 x 900 и виж дали ще работи, въпреки че по-големия телевизор го дават с по-ниска резолюция 1366*768(HD).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става пробвах всички резолюции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и телевизора да има проблем. Пробвай го с друг компютър/лаптоп или нещо, с което можеш да го свържеш и да зададеш такава резолюция. Тества го и на по-ниска честота на опресняване, въпреки че е възможно windows да си прави това автоматично, след като го включиш. Пробвай под Safe mode на windows да почистиш драйверите с ddu и да ги инсталираш отново, като изтеглиш последните от сайта на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го с NVidia 9600gt и нямаше проблем, пробвал съм с display driver uninstaller, сложих и win 7/10 и проблема си остава и при двете ОС, въпреки че не знам дали има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в safe mode може ли да се влезе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко версии драйвери опита?
Ако си опитал със всички възможни драйвери, с коя операционна система си опитвал до сега?
10 или 7?

Ако със 7 не ти се получава виж с 10 как е и обратно.
Аз бих опитал и с Линукс също.

След това ще прецениш какво да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с най-новия и този който е в сайта на асус. Пробвал съм и на win 7 и win 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Виктор Ле написа:

Пробвал съм с най-новия и този който е в сайта на асус

Аз бих опитал с 10 версиии, като почна от най нова към по стара.
Ако при всички удряш на камък при 7,  опитваш същото при 10.
Опитай с Линукс, Live флашка ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре пробвай да закачиш втори монитор или си инсталирай Team viewer, настрой го и ако имаш втори компютър влез от там да видиш какви са настройките и да пробваш промени. Може и през телефон да ползваш team viewer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех си да пробвам с активен или както се нарича преходник dvi/vga дали ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Виктор Ле написа:

Мислех си да пробвам с активен или както се нарича преходник dvi/vga дали ще стане

Това е компромисно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Най-добре пробвай да закачиш втори монитор или си инсталирай Team viewer, настрой го и ако имаш втори компютър влез от там да видиш какви са настройките и да пробваш промени. Може и през телефон да ползваш team viewer.

Благодаря за идеята, ще пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с Team Viewer и след като промених резолюцията на 1900х1080 се появи картина на Philips-a, но не се виждаше всичко от десктопа, с настройката scaling в AMD Radeon Settings, я напаснах но се вижда доста размазано и май ще се взема нов монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз такъв монитор още не съм виждал. През настройките на монитора/телевизора трябва да има опции за различни размери - обикновено и на дистанционното има бутон с надпис "aspect".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Raze написа:

Аз такъв монитор още не съм виждал. През настройките на монитора/телевизора трябва да има опции за различни размери - обикновено и на дистанционното има бутон с надпис "aspect".

Аз съм виждал, като връзваш едни монитори от преди 10 години на компютри от тази година, каквито и настройки да въртиш картината и резолюцияата са ужасни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

Аз съм виждал, като връзваш едни монитори от преди 10 години на компютри от тази година, каквито и настройки да въртиш картината и резолюцияата са ужасни...

Това като статистика - колко такива комбинации си наблюдавал? Цифров или аналогов е сигнала? С видео карта на кой производител? Типа на матрицата на въпросния монитор оказва ли влияние или само възрастта му? Има ли значение колко е ползван .... мога още много да питам и не, не е заяждане просто едно такова твърдение трябва да е добре подплатено!

Едно време също имаше добри и лоши карти за 2D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това като статистика - колко такива комбинации си наблюдавал? Цифров или аналогов е сигнала? С видео карта на кой производител? Типа на матрицата на въпросния монитор оказва ли влияние или само възрастта му? Има ли значение колко е ползван .... мога още много да питам и не, не е заяждане просто едно такова твърдение трябва да е добре подплатено!

Едно време също имаше добри и лоши карти за 2D.

В случая беше частен случай, дадох за пример че е възможно да се получи несъвместимост.

Иначе частният случай беше с едни супер стари 30+ инчови Samsung и тънък клиент HP с Embeded Windows 7, а връзката беше или по DVI или по VGA, или VGA към DVI с преходник.
Сега не помня,  детайли но правилна резолюция нямаше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля да пробвам с преходник, има ли значение дали ще е hdmi/vga или dvi-d/vga и ако не стане в краен случай нов монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2019 г. в 17:36, Виктор Ле написа:

свързах я с монитора, който е и телевизор

И кой модел е? Да не би да поддържа максимално HD Ready - 1366x768?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.