Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали безжичните зарядни по някакъв начин вредят на батерията?
Другият ми въпрос е вреди ли на батерията честите зареждания по няколко пъти на ден на кратки цикли например между 20 и 50%? Кога се броят циклите на батерията когато се зарежда от 0 до 100% или когато се направят няколко по-малки сборни цикъла  от 100% на заряд и разряд ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, zaho_cool написа:

Другият ми въпрос е вреди ли на батерията честите зареждания по няколко пъти на ден на кратки цикли например между 20 и 50%? Кога се броят циклите на батерията когато се зарежда от 0 до 100% или когато се направят няколко по-малки сборни цикъла  от 100% на заряд и разряд ?

Вредни са! Ръмжът и лаят като ги доближиш и могат да те ухапят.

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, zaho_cool написа:

А защо статистиката на батерията се занулява точно на 90%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А защо статистиката на батерията се занулява точно на 90%?

Това което съм прочел някъде е , че за съвременните батерии най-добре е ,те да работят в диапазон от 10% до 90  %. То това важи за ВСИЧКО ,крайностите  винаги са вредни ,дори и за самия човек!:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, zaho_cool написа:

Ако са без вентилатор вредят. "батерията" е акумулатор, който не търпи температури над 45'С. Китайските безжичните зарядни са без вентилатор и те са като котлони за акумулатора. От завишената температура акумулаторът деградира по-бързо.

"честите зареждания по няколко пъти на ден на кратки цикли например между 20 и 50%" не са вредни. Прочети мат. част относно Li-Ion акумулатори.Той няма памет като старите никел-метал-хидридни акумулатори. Производителите на акум-и левитират около 500 цикъла заряд-разряд. Повече - подарък. Li-Ion акумулаторите стареят дори без употреба, така че се отнасяй към тях като консуматив. Следи за външната им форма. Придобиели бъчвообразен контур в гюма директно.

добро утро ...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

Вредни са! Ръмжът и лаят като ги доближиш и могат да те ухапят.

И трябва ги водиш на каишка и с намордник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, zaho_cool написа:

Безжичното зарядно по никакъв начин не вреди на батерията. Честите зареждания не са полезни, защото батерията си има определени брой цикли на зареждане. Каквото и да правиш обаче, батериите в момента са вече консуматив. Така са направени, че да умират след определено време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Емил Костов написа:

Безжичното зарядно по никакъв начин не вреди на батерията. Честите зареждания не са полезни, защото батерията си има определени брой цикли на зареждане. Каквото и да правиш обаче, батериите в момента са вече консуматив. Така са направени, че да умират след определено време.

... което е доста неприятно, като се има предвид, че повечето апарати са с несменяеми батерии. Поне не и в домашни условия.

Тоест - заминава си батерията, заминава си и апарата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

... което е доста неприятно, като се има предвид, че повечето апарати са с несменяеми батерии. Поне не и в домашни условия.

Тоест - заминава си батерията, заминава си и апарата!

Тя така или иначе е направена да си замине нарочно. Телефонът е направен да си замине нарочно. Вече умишлено слагат така наречената "софтуерна бомба". Лично го изпитах.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз как мога да разбера на моя телефон кога ще гръмне софтуерната бомба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тя така или иначе е направена да си замине нарочно. Телефонът е направен да си замине нарочно. Вече умишлено слагат така наречената "софтуерна бомба". Лично го изпитах.
Аз също! Това е н ормално - нали трябва да си купиш по-нов!
Аз как мога да разбера на моя телефон кога ще гръмне софтуерната бомба?
Като спре да работи - ще разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2019 г. в 4:45, jhoro написа:

Аз също! Това е н ормално - нали трябва да си купиш по-нов!

Има светлина на хоризонта - ще връщат ремонтируемостта на техниката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То сега всичко се прави да умре малко след като изтече гаранцията!Като започнем от телефони,минем през перални,хладилници,климатици и стигнем до автомобили,с всичко е така!Като ми умре телефона,имам поне два стари телефона с бутони,само не зная как стои въпроса с батериите им!

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.