Премини към съдържанието
zawe

Как да откажа актуализация на софтуера на Samsung Galaxy J5 2017 ?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос и ще  бъда много благодарна на отзовалите се:). Моделът е  Samsung Galaxy J5 2017 и постоянно ми излиза съобщение за актуализация на софтуера. Първия път я инсталирах, но веднага след инсталацията пак ми излезе въпросното съобщение с подкана за нова инсталация.  Има ли начин в настройки да задам да не получавам това известие, опитвах се по различни начини, но неуспешно. Не искам да актуализирам, защото ми се променят много неща и с иконите , дисплея и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Settings > About device > Software update > Download updates manually

Когато тук е зададена тази опция за ръчна проверка и ъпдейт пак ли имате съобщение?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, zawe написа:

Здравейте, имам въпрос и ще  бъда много благодарна на отзовалите се:). Моделът е  Samsung Galaxy J5 2017 и постоянно ми излиза съобщение за актуализация на софтуера. Първия път я инсталирах, но веднага след инсталацията пак ми излезе въпросното съобщение с подкана за нова инсталация.  Има ли начин в настройки да задам да не получавам това известие, опитвах се по различни начини, но неуспешно. Не искам да актуализирам, защото ми се променят много неща и с иконите , дисплея и т.н. 

А защо мислиш, че тази инсталация е същата? Просто може да са поредни обновявания и да трябва да се инсталират едно след друго или да е имало грешка. Пробва ли да инсталираш тази втора актуализация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти четеш ли какво пише автора ? Аз съм с A8 2018 и може би някога ще го ROOT-на, за да изтрия apk-то за update и да НЕ ми излиза постоянно малоумната подкана за Android 8 Oreo.

Аз също мразя да ми променят каквото и да било по графичния потребителски интерфейс - било то на компютъра, било то на телефона !

Просто направих грешката да проверя ръчно за актуализации, автоматичните ги бях спрял, та от тогава от време на време все  се налага да му давам "По-късно" и така до безкрай.

Авторе ( @zawe ) , според мен единственият начин е с руутване на телефончето. Може и на сервиз да ти направят тази услуга, но им кажи да не ти нулират и изтриват нищо, че нищо чудно и това да ти извършат - като "бонус" ... Разбира се, можеш и сам да опиташ най-лесните методи за ROOT: one click root - Google Search,  но го правиш на свой риск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Settings > About device > Software update > Download updates manually 

Когато тук е зададена тази опция за ръчна проверка и ъпдейт пак ли имате съобщение?

За съжаление нямам такава опция в настройки, или аз не мога да я намеря , но прерових всичко в телефона...

преди 1 час, Raze написа:

А защо мислиш, че тази инсталация е същата? Просто може да са поредни обновявания и да трябва да се инсталират едно след друго или да е имало грешка. Пробва ли да инсталираш тази втора актуализация?

Не съм пробвала , защото се озадачих , че мигновено след като актуализирах софтуера излезе съобщение за нова инсталация, но май ще пробвам да инсталирам пак, не знам ....

преди 9 минути, Freem@n написа:

А ти четеш ли какво пише автора ? Аз съм с A8 2018 и може би някога ще го ROOT-на, за да изтрия apk-то за update и да НЕ ми излиза постоянно малоумната подкана за Android 8 Oreo.

Аз също мразя да ми променят каквото и да било по графичния потребителски интерфейс - било то на компютъра, било то на телефона !

Просто направих грешката да проверя ръчно за актуализации, автоматичните ги бях спрял, та от тогава от време на време все  се налага да му давам "По-късно" и така до безкрай.

Авторе ( @zawe ) , според мен единственият начин е с руутване на телефончето. Може и на сервиз да ти направят тази услуга, но им кажи да не ти нулират и изтриват нищо, че нищо чудно и това да ти извършат - като "бонус" ... Разбира се, можеш и сам да опиташ най-лесните методи за ROOT: one click root - Google Search,  но го правиш на свой риск.

Freem@n, благодаря за отговора:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Freem@n написа:

Какво да чета? Нищо няма да стане ако пробва отново обновяването, никъде не е описано точно какво е обновяването и какво е било предното, нито дали е било успешно! Боб не хвърлям, давам мнение според написаното! А и не е задължително след обновяване да се променя графичен интерфейс или нещо друго, в повечето случаи това са пачове на системата, освен ако обновяването не е за нова версия на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, zawe написа:

За съжаление нямам такава опция в настройки, или аз не мога да я намеря , но прерових всичко в телефона...

Вижте това видео - не може да нямате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, algor написа:

Вижте това видео - не може да нямате.

Благодаря, сега ще го изгледам :):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това също.

Не търсете нещата да са на сто процента еднакви, а като опции в менто и ще стигнете до правилното място.

Първо натискате Settings.
След това най-долу (може би) About device.
И трябва да имате Software update опция, която да натиснете.

Ако апарата ви е на БГ и не можете да се оправите с английския, обърнете го на английски, за да видите опциите, които ви казвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

И това също.

Не търсете нещата да са на сто процента еднакви, а като опции в менто и ще стигнете до правилното място.

Първо натискате Settings.
След това най-долу (може би) About device.
И трябва да имате Software update опция, която да натиснете.

Ако апарата ви е на БГ и не можете да се оправите с английския, обърнете го на английски, за да видите опциите, които ви казвам.

Огромни благодарности на algor :), да менюто ми е на български език , затова не бях го намерила досега, но видях във видеото къде трябва да вляза,махнах отметката от авто изтегляне на актуализацията .Отново благодаря:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма за какво.
Ако в началото беше споменато, че апарата е на български, щях да ви казвам менюто на бг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да се възползвате от актуализациите.Не винаги са сгрешени или зле направени.Е,понякога някои нововъведения ни дразнят,но се свиква.Понякога бъгват нещо,но друг път е в плюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравeй аз съм с последната, версия ти на коя версия си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.