Премини към съдържанието
Колев60

Какво показват 4 последователни премигвания?

Препоръчан отговор

Здравейте!  

Машината е   HP Elite 8300SFF. Направи ми впечатление че когато е изключена и стои в готовност, на лицевия панел диодчето премигва 4 пъти последователно. Спира за около 4-5 секунди и наново се повтаря действието, докато не включиш компютъра. Това се появи от около месец. Явно иска да ми подскаже нещо, но не мога да се досетя какво точно. Иначе при работа, няма никакви проблеми. Ако съм забравил нещо , питайте и веднага ще отговоря. Благодаря на всички за намесата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам такива, но друг модел и досега не знаех че мигат.

За начало измери +5V Stdby и напрежението на батерията. Другото е да извадиш LAN кабела да не се опитва да се буди по него. Още не съм се събодил за да питам чичо гошо (google).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Филипов.! Напрежението съм го проверил а виж за батерийката не ми е минавало на ум. Разкачал съм и Lan кабела, но си продължава да си мига. И аз го питах (Чичо гошо), но може би неправилно съм си задал въпроса. Може би е нещо свързано с поддръжката на компютъра.  Имам такъв софтуер от фирмата за  проверка и като че ли е добре да се помъча да констатирам с него "дефекта". Но всичко си работи повече от добре. Машината е с  i5 2400   4 гигабайта RAM и никога не ми е правила проблеми. Не се притеснявам, само исках да узная какво индицира четирикратното премигване на светодиода периодически. Лек ден на теб и семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да уточним - изключен или в готовност е компютърът?
Провери и в BIOS в секцията за захранването кой режим е активен - S3, S4, S5?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

S0 (On) = Solid green LED.
◦ S3 (Stand By)= 3 blinks at 1Hz (50% duty cycle) followed by a pause of 2 seconds
(green LED) — repeated cycles of 3 blinks and a pause.
◦ S4 (Hibernation)= 4 blinks at 1Hz (50% duty cycle) followed by a pause of 2 seconds
(green LED) — repeated cycles of 4 blinks and a pause.
◦ S5 (Soft Off) = LED is off.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да уточним - изключен или в готовност е компютърът?

Аз казах - в готовност. Компютъра постоянно стои включен в мрежата. Като е на  Sten Bay, се вижда премигването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно режимите хиберниране и fast boot са активни 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

Ако е свързано с хибернацията, ще погледна по обстойно. Може и да излезеш прав. Благодаря ти много. Ще дам отговор обезателно по късно. Това от къде се проверяваше? От настройките на захранването ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Elite 8300 Series

Не съм го чел, но вероятно държи ключето по въпроса.

на страница 39 обърни внимание.

Редактирано от Profruit
прочетох го (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си на ssd не е много добра идея хибернирането да е активно.

преди 2 минути, Profruit написа:

Elite 8300 Series

Стр.39

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Ако си на ssd не е много добра идея хибернирането да е активно.

На този все още няма SSD, защото тези които ти казах че съм купил по 35 лева, от 4, двата излязоха пълни боклуци. Добре, че не купих и за този.

преди 7 минути, Profruit написа:

Elite 8300 Series

на страница 39 обърни внимание.

Обезателно ще погледна и благодаря много. Имам го това

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 5 SSD Samsung EVO 128GB в чекмеджето, които са обречени да събират прах по ненужност. Ако живееше в Якоруда с кеф бих ти подарил без повод.
Следвам законите на Вселената и се старая да струя любов към ближния ( това е друга висша тема).

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

преди 2 минути, Profruit написа:

Имам 5 SSD Samsung EVO 128GB в чекмеджето,

Защо не си доволен от този модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско, но не ми е необходим. Аз загатнах за тези - полското производство от 60 гигабайта. Правени са по бетер и от в турска плевня. А чиповете памети вътре, със сигурност са  с много занижени параметри.Най малкото не са покривали стандартите на производството на сериозните фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доволен съм и за мен това е номер 1. Просто стоят на трупчета, защото всичките ми машини отдавна са на SSD и няма накъде повече. Купих си джобове ( не знам как се казва на български- кутия за външен диск ) и други три диска превърнах в флашки. Единият джоб даже завърши с грандиозно приключение. Държах на  проба на различен контролер. Китаецът го изпрати чрез пощта Камбоджа за по-икономично. Мина месец, втори ... диск никсдорф. Открих диспут. Върна ми парите. А след повече от година се появи пратката. Свързах се с китаеца и му обясних ситуацията. Тоест да му изчистя съвестта и повдигна репутацията. Предложих му платеж. Китаецът ме помисли за ку-ку и отрече платежа. Така контрата остана у мен, а виновна е пощата на Комбаджа.

Наскоро имаше акция на 480GB SSD на Intel по 48$! Подобна цена, говори, че 2019г ще е годината на SSD и тя стръмно ще пада надолу. От друга страна китайските гаражи купуват производствен брак и клепат SSD дискове за грошове. Всичко, което започва на King...  е тотален талаш и трябва екзорцист преди да се метнат в пещите на Кремиковци, а после ветеринар, който да кастрира факирите в жълтите гаражи.

Има съкровенна тема касаеща Пробуждането. Тя гласи: Ако не ползваш нещо в течение на 6 месеца, по-добре го продай или подари. Освободи се от него. Така отваряш път на новото, което ще се появи в твоя живот, помагаш на Вселената, като правиш друг щастлив и не превръщаш дома си в клошарник.
Периодът от 6 месеца е спорен, но не трябва да е повече от 2 години. Филантропията и 10% е криворазбрана и отговорност за това носят болшевиките.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По препоръките от Вас!

Направих необходимото, но за сега резултата е никакъв. Важното е, че машината работи нормално.Независимо от това, моите благодарности към всички вас! Който се досети за нещо друго, може да драсне  един, два реда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от личната ми практика.
Светодиод от джаджа светили нощем като морски фар задължително го замазвам  с черен маркер. Това ми спестява дискомфорта. Не се налага да проследявам кой е гасящия резистор, за да го подменя с по-голям.Светодиодите излъчват светлина, която подтиска генерацията на мелатонин ( основен хормон на епифизата, регулатор на циркадния ритъм при живите организми, накратко, хормона на съня ) в мозъка, а това убива съня.
Направих опит с десктопа под бюрото. Включих хибернацията и светодиодът започна да мига като маяк. Дъното е на Asus, но това не променя замисъла.

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Profruit написа:

Samsung EVO

А да имаш спомен дали поддържат Rapid mode?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Технология MLC с 10 годишна гаранция. Относно Rapid mode на фирмената страница ни ред. Препоръчани за Windows7.
Samsung Magician под Ubuntu e невъзможна, а аз плувам там основно.

поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, DarkEdge написа:

А да имаш спомен дали поддържат Rapid mode?

Samsung Evo си поддържа RAPID моде, активира се през софтуера на самсунг и е абсолютна глупост. Разлика има само при бенчмаркове, а при по-сериозно писане и едновременно четене по диска се случва да забива системата, докато си завърши операциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
При мен си работи и не само при синтетика има разлика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.