Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един проблем със усилвател пайнер А 447. Щайгата е от 90-те години. Проблема е че във единия канал звука се чува по слабо/глухо. Липсват високите честоти. Десния канал направо си го заглушава от към честота на звука. Някой може ли да каже от къде може да идва проблема ?  Възможно ли е да е от изсъхнал кондензатор или замърсено реле на входовете... При сваляне на капака не виждам нищо нередно като подути кондензатори или дефектирали елементи, ще ходи на майстор, но някой ако е имал подобен проблем да сподели от какво може да е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Eye of the Tiger написа:

Здравейте, имам един проблем със усилвател пайнер А 447. Щайгата е от 90-те години. Проблема е че във единия канал звука се чува по слабо/глухо. Липсват високите честоти. Десния канал направо си го заглушава от към честота на звука. Някой може ли да каже от къде може да идва проблема ?  Възможно ли е да е от изсъхнал кондензатор или замърсено реле на входовете... При сваляне на капака не виждам нищо нередно като подути кондензатори или дефектирали елементи, ще ходи на майстор, но някой ако е имал подобен проблем да сподели от какво може да е. :)

В къщи единствено можете да проверите дали проблема се появява като само размените лявата с дясната колона. Вие трябва да кажете резултата. Всичко останало след пробата може да се реши в сервиза от вашият град!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред размяна на колоните,както е посочил Колев,освен това източника на звука откъде идва,с какви кабели е свързан входа на усилвателя.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разменях колоните и проблема си остава във единия канал. За съжаление съм от малък град и тук техници липсват. Повечето са някакви гаражни които са се учили от ютуб . Преди баща ми беше закарал един друг усилвател за ремонт и се върна по зле и от началото му състояние. Със липсващи болтове, счупени копки и строшен потенциометър който сега като се върти е като роначка за царевица. За него не ме е жал защото е някакво евтино китайско изпълнение тъндър със 2-3 платки вътре и със тегло от 1 килограм има няма. :)

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eye of the Tiger написа:

Разменях колоните и проблема си остава във единия канал. За съжаление съм от малък град и тук техници липсват. Повечето са някакви гаражни които са се учили от ютуб . Преди баща ми беше закарал един друг усилвател за ремонт и се върна по зле и от началото му състояние. Със липсващи болтове, счупени копки и строшен потенциометър който сега като се върти е като роначка за царевица. За него не ме е жал защото е някакво евтино китайско изпълнение тъндър със 2-3 платки вътре и със тегло от 1 килограм има няма. :)

В такъв случай единственото спасение е окръжният ви град или познат, който много добре разбира от тази техника. Въобще не ви съветвам да правите каквото и да било по усилвателя. Най вече, да гледате клипчета и да го ремонтирате. Ако намерите човек за ремонта и му трябва документация - има я за модела в интернет. 

Ето ви линк за изтегляне:   https://elektrotanya.com/pioneer_a447.pdf/download.html

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да го изпращам по куриер на един човек който се занимава със тези неща, но сега бил затрупан със техника за ремонт. Близките месец два ще е зает. Чак март месец евентуално ще се свържа със него. Просто създадох темата някой ако е имал или предполага за проблема да изкаже мнение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че някой ти е казал че поне 2 месеца ще е затрупан от работа означава че не му се занимава. Или че не си върши работата. Ако можеше сам нямаше да има темата.

Куриерът ще ти е поне 20 лв в посока - старите машини са истински и тежат. Населено място за да ти се препоръча колега?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.