Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Съмнявам се да се наложи смяна на дъно. За недостатъците, ако има такива, едва ли ще е нещо фрапантно. Вероятно ще са две-три дребни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCIE 4. Макар че за високия клас щяло да е възможно да се отключи поддръжка с биос ъпдейт на първия слот. Май... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ncl написа:

Ще поживеем, ще видим. Но според мен R5 3600 ще дойде на 400-420 лева.

Залагам на 480лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.01.2019 г. в 19:42, Inno написа:

Не искам да се излагам, влизайки в ролята на анализатор (както правят във един друг форум), но според моето скромно мнение: ако AMD имат 8 ядрен процесор, който да е изцяло конкурентен  със 9900К, то цената ще му е доста повече от 400-500 лв и ще е по-висока от тази на R7 2700X. Пример със Radeon VII, и на мен ми се искаше е $500-$550, но реалността друга.

А лийковете от сърдития, ''остър по ръбовете'' малчуган не искам и да ги коментирам xD. Във въпросния пишман-анализаторски форум има доста фанатици, който се молят ежедневно да се окажат истина, но тук мисля че липсват такива, което мисля говори добре за форума и раздела.

Определено смени видео картата със друга, ако имаш възможност. Ако също имаш възможност - Vega 56-ци от Германия и Великобритания се намират за 650-700 лева и идват със три игри (Resident Evil 2 remake, Devil May Cry 5 и Tom Clancy's The Division 2 ). Доста хора твърдят за захранването че се базира на стара платформа и вече не е особено добър избор. За около 20 лева отгоре може да намериш също Sesaonic във лицето на Focus Gold 550W (SSR-550FM). Определено смени и дъното, защото не виждам как това си заслужава 180 лева.

Не виждам, какъв е проблема с дъното? Както видях в по-долни коментари бяха написали, че правя компромиси с някои части и е абсолютно така. Колкото до захранването предполага се, че може да се смени, а за видеокартата, мисля че по-добро от това на тази (стокова цена с фирмен процен) не може да се намери.... Гледайки в сайтове да, цената е с около 50лв по-ниска, но не смятам, че 50лв ще ми оправят живота, целта е конфигурацията да е от сервиз в града. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с дъното е, че цената е висока за това, което предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ncl написа:

Проблемът с дъното е, че цената е висока за това, което предлага.

Мисля, че се бъркате. Това е B450M-K, а не стандартното B450M, разликата в някой случай е 30-50лв. За този модел цената е абсолютно нормална. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам. Дано разликата си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ul7raS написа:

Мисля, че се бъркате. Това е B450M-K, а не стандартното B450M, разликата в някой случай е 30-50лв. За този модел цената е абсолютно нормална. 

Май ти се бъркаш... Това е начално ниво дъно. Някой хора биха го нарекли даже боклук аз лично ще се въздържа но на тази цена е абсурд.

Ако те интересуват дъната с B450 чипсет на Асус те са;  Високия клас - B450-E и малко по-евтиното F.

Надолу вече са бюджетни и са сериозно орязани в една или друга степен а К е най-зле. Хората си имат страница където може да ги разгледаш всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Ul7raS написа:

За кое дъно точно говориш като казваш B450M ? След бегло търсене в сайта на Asus именно B450M-K и (деривата му) са тези, от който е пестено най-много.

преди 15 часа, Ul7raS написа:

Не виждам, какъв е проблема с дъното? Както видях в по-долни коментари бяха написали, че правя компромиси с някои части и е абсолютно така. Колкото до захранването предполага се, че може да се смени, а за видеокартата, мисля че по-добро от това на тази (стокова цена с фирмен процен) не може да се намери.... Гледайки в сайтове да, цената е с около 50лв по-ниска, но не смятам, че 50лв ще ми оправят живота, целта е конфигурацията да е от сервиз в града. 

На каква цена ще я намериш не е моя работа. Ако е 920 лева - не си заслужава,защото охлаждането не е никак добро, а освен него може да има и други разлики спрямо Gaming/Gaming X моделите. Тестирование видеокарты MSI GeForce GTX 1070 Ti Armor: необходимый минимум. От друга страна 920 лева вече е опасно близо до най-евтините 2070 модели, който може да закупиш извън страната като някой от тях са доста добри - KFA2 2070 EX (ревю линк) за 937 лева със днешния курс. Gainward 2070 Phoenix (ревю линк, OEM е Palit/Gainward) за 975лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът дава повече пари и се примирява с наличности само и само да пазарува от кварталния гараж а ти му говориш за извън страната?

Иначе вече имаме 2060 която има модели за под 800 лв. а я дават алтернатива на 1070TI. Ако е вярно е по-изгодната покупка.

780 лв. - https://www.vario.bg/palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-ne62060t18j9-1062a или https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Video-karti/6144M-RTX-2060-GamingPro-OC-PCI-E?sort=p.price&order=ASC

737 лв. - https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1291416.html

Общо взето не си струва разправията да купуваш от чужбина поне в този случай. Като сложиш доставката разликата е под 40 лв.

Естествено ако гледаме в ненормални фирми като Мост разликата скача на над 100 лв. (850 лв. и търсят)  така че зависи.

https://most.bg/video-karti/palit-rtx2060-gamingpro-oc-6gb.html 

Но фаворит са ми гърчетата - https://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/gigabyte-svga-palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6gb-p-332948.html :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Roujin Z написа:

Човекът дава повече пари и се примирява с наличности само и само да пазарува от кварталния гараж а ти му говориш за извън страната?

Иначе вече имаме 2060 която има модели за под 800 лв. а я дават алтернатива на 1070TI. Ако е вярно е по-изгодната покупка.

Предложих 2070 извън страната като по-добро съотношение цена-производителност от избраната от него карта. Естествено ако сравняваме близки по цена 10-та серия карти със 20-та, нещата не са толкова прости и не се свеждат само до това, но дори и личните предпочитания да накланят везната във полза на Pascal - не бих го съветвал да дава над 900 лева за 1070Ti. В момента Варио имат Gainward 1070Ti GS налична във страната за 828 лв, което не изглежда лоша оферта, ако цели на всяка цена да е 10-та серия Nvidia. От къде ще купува и какво мисли да прави е изцяло негово решение. Като краен пример със цените - Gainward Phoenix 2070 GS струва 975 лева във Amazon. Във България цената е около 275 лева по-висока, та всеки си преценява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.