Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , 

Опитвам се да инсталирам нов уин7 но не ми засича мишката и клавиатурата при страницата на инсталацията , а във биоса и 2-те ги има и си работят идеи как да се оправи ?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това с нов хардуер се ползва 10 не остарели ОС на които трябва да се правят магии.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква машина е това
 Марка? Модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното е rog strix b450 f gaming 2 ссд-та ryzen 3 16гб рам гтх 1060 6гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, blondin40 написа:

Това дъно е направено за Windows 10. Всичко друго е просто свободни съчинения. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Емил Костов написа:

Това дъно е направено за Windows 10. Всичко друго са просто свободни съчинения. 

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/HelpDesk_Download/

В сайта има и драйвери за windows 7 x64. @blondin40 на дъното имаш 2 броя USB 2.0 порта отзад. Включи там мишката и клавиатурата и виж дали ще работят. Потърси и в BIOS опция " "Legacy USB" и я активирай. Пробвай да ги изключиш за малко и пак да ги включиш. Пробвай и това решение - виж с тези Utilites от сайта за изтегляния на дъното, като за ОС избереш Others:

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?96666-No-keyboard-or-mouse-during-Windows-7-installation-(B350-F)/page2

Принципно с windows 7 много от новите игри няма да можеш да ги играеш, както и не се знае дали всичко ще ти работи нормално.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/HelpDesk_Download/

В сайта има и драйвери за windows 7 x64. @blondin40 на дъното имаш 2 броя USB 2.0 порта отзад. Включи там мишката и клавиатурата и виж дали ще работят. Потърси и в BIOS опция " "Legacy USB" и я активирай. Пробвай да ги изключиш за малко и пак да ги включиш. Пробвай и това решение - виж с тези Utilites от сайта за изтегляния на дъното, като за ОС избереш Others:

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?96666-No-keyboard-or-mouse-during-Windows-7-installation-(B350-F)/page2

Я пак провери какво има в сайта на производителя. И отвори линка с драйвери за 7. Там няма нищо. Просто нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но го дават, че уж го поддържа официално. Във форума, който намерих, също пише как да се подкара windows 7. Реално и за мен е безмислена операция, но ако на автора му се занимава, може да опита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Да, но го дават, че уж го поддържа официално. Във форума, който намерих, също пише как да се подкара windows 7. Реално и за мен е безмислена операция, но ако на автора му се занимава, може да опита.

Просто някой е забравил да изтрие линка. Тази машина е направена за 10. Няма да тръгне с друга ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш boot.wim от Windows 10 и с него заместваш boot.wim  в windows 7 iso. И всичко тръгва.
Другият вариант е да се инжектират драйвърите за дъното в boot.wim

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих 10-ка просто за игрите които искам 7-цата е по подходяща в сравнение с 10-ката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Емил Костов написа:

Я пак провери какво има в сайта на производителя. И отвори линка с драйвери за 7.

Цитат

SATA

Version 9.2.0.702018/07/18401.33 MBytes

AMD RAIDXpert2 Utility
AMD AM4 RAIDXpert2 Utility V9.2.0.70 for Windows Win7 64bit & Win10 64bit. 
NOTICE: If user exists old RAID system, and need to upgrade the new RAID driver. Please install RAIDXpert2 directly under the system, which already contains RAID driver. Please do not directly load RAID INF files in device manager.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/05SATA/RaidXpert2_9.2.0.70.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Няма да  стане. Гарантирам. Даже не е написано, че е All in One. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, не бързай да гарантираш. ;)

@blondin40 да беше казал кой точно ryzen 3 имаш. Ако е с вградена графика - забрави за 7 окончателно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

@blondin40 да беше казал кой точно ryzen 3 имаш. Ако е с вградена графика - забрави за 7 окончателно.

Продължавам да гарантирам!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Няма да  стане. Гарантирам.

Хехе! Не се напъвай! Нали знаеш - няма начин да няма начин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge Ако става дума за ryzen 3 2200G - няма начин да има начин.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hudyr написа:

преди 1 час, blondin40 написа:

Дали има значение какво е вграденото видео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Хехе! Не се напъвай! Нали знаеш - няма начин да няма начин!

Е който иска да се мъчи и да се пробва си е него проблем. Прегледайте отново драйверите и помислете отново. Много ми е интересно с тези САТА драйвери как се решават проблемите с другите драйвери. 

току-що, Raze написа:

Със седмицата няма да стане. А вие може да ме оборвате колкото искате. Прегледайте отново линковете с драйвери за 7 и 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Потърси в нета какво се случва, когато инсталираш windows 7 на машина с ryzen APU. Никой не казва, че трябва да ползваш вградената графика на процесора.

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Прегледайте отново драйверите и помислете отново. Много ми е интересно с тези САТА драйвери как се решават проблемите с другите драйвери.

Драйвърите за amd компонентите се намират свръх лесно. LAN чипът е от 2012 година и има драйвъри за 7. Единствено трябва да се мерне драйвър за звука и всичко заспива.

Пак казвам - АКО ПРОЦЕСОРЪТ Е НЯКАКВО RYZEN APU - WINDOWS 7 ОТПАДА ОКОНЧАТЕЛНО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hudyr написа:

Потърси в нета какво се случва, когато инсталираш windows 7 на машина с ryzen APU. Никой не казва, че трябва да ползваш вградената графика на процесора.

Драйвърите за amd компонентите се намират свръх лесно. LAN чипът е от 2012 година и има драйвъри за 7. Единствено трябва да се мерне драйвър за звука и всичко заспива.

Пак казвам - АКО ПРОЦЕСОРЪТ Е НЯКАКВО RYZEN APU - WINDOWS 7 ОТПАДА ОКОНЧАТЕЛНО!

И ти гарантирам, че няма да сработят и ще стоят на !. Вече ядох този х....й. В сайта на производителя има всички драйвери за 10. Така че всичко друго отново ще кажа са свободни съчинения. Да не говорим, че постващият не може да подкара инсталация на 7 още на ниво биос. Защо ли??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Да не говорим, че постващият не може да подкара инсталация на 7 още на ниво биос.

Това къде го прочете? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hudyr написа:

Потърси в нета какво се случва, когато инсталираш windows 7 на машина с ryzen APU.

Нищо не намирам особено, още повече, че това APU изобщо няма да го ползва заради външното видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

Това къде го прочете? :)

Ами виж му другата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladislav Valchev
      Някой има ли представа как да намеря USB-то на телевизора!? Поставям флашка в USB порта, но след това не мога да намеря от къде да я пъсна! Някой може ли да помогне!?

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.