Премини към съдържанието
PavlinaSG

Стажантска програма/ работа.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някой може ли да ми каже фирми, които имат стажантски програми за Front-End Developer-и или да набират кадри често? Имам познания на технологиите HTML5 / CSS3  както и гледах някой друг урок по JavaScript, но смятам, че ще ми е по-лесно да го науча на работно място. Искам да работя в тази сфера, и съм изпращала CV в няколко фирми, но до тук нищо. Моята идея е да започна с Front-End и евентуалн ослед някоя друга година опит(3-4 год), да се насоча и към Back-End, за да бъда Full-Stack. Търся за град Варна и знам, че в София има доста повече, но не съм готова, да се преместя в друг град за стажантска програма. Някой знае ли фирми, които наемат ? Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PavlinaSG написа:

Здравейте,

Някой може ли да ми каже фирми, които имат стажантски програми за Front-End Developer-и или да набират кадри често? Имам познания на технологиите HTML5 / CSS3  както и гледах някой друг урок по JavaScript, но смятам, че ще ми е по-лесно да го науча на работно място. Искам да работя в тази сфера, и съм изпращала CV в няколко фирми, но до тук нищо. Моята идея е да започна с Front-End и евентуалн ослед някоя друга година опит(3-4 год), да се насоча и към Back-End, за да бъда Full-Stack. Търся за град Варна и знам, че в София има доста повече, но не съм готова, да се преместя в друг град за стажантска програма. Някой знае ли фирми, които наемат ? Благодаря предварително! 

Само с HTML и CSS няма да стане. Тия сами по себе си не са езици за програмиране, а описващи/маркиращи такива. Няколко изгледани урока по JS, не вършат работа дори и за стажант. Трябва да имаш някакъв минимум. Не е лошо да погледнеш за някой друг курс по JS, поне да положиш основи някакви. Базови познания поне по-един от по-известните JS фреймуркс също не е за пренебрегване. Инак като личен съвет, хвани се и направи 1-2-3 елементарни страници до край, където да ползваш тия технологии. Примери, методи, уроци в мрежата има бол. Добави ги към CV-то, така има повече шанс някой да те закачи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, exwol написа:

Само с HTML и CSS няма да стане. Тия сами по себе си не са езици за програмиране, а описващи/маркиращи такива. Няколко изгледани урока по JS, не вършат работа дори и за стажант. Трябва да имаш някакъв минимум. Не е лошо да погледнеш за някой друг курс по JS, поне да положиш основи някакви. Базови познания поне по-един от по-известните JS фреймуркс също не е за пренебрегване. Инак като личен съвет, хвани се и направи 1-2-3 елементарни страници до край, където да ползваш тия технологии. Примери, методи, уроци в мрежата има бол. Добави ги към CV-то, така има повече шанс някой да те закачи. 

За JS имам курсове които съм гледала и задачи, които съм правила, но не се увствам толкова убедена и за това искам някаква стажантска програма, за да ме въведът повече в материала. Иначе за страници имам едно мое малко сайтче и общ проект (сайт за продажби на дрехи и т.) в които съм участвала като Front-End. Но на едно интервю за такава позиция ми казаха, това че съм ги включила като мои проекти не значило нищо, понеже няма кой да се навие да проверява дали съм ги правила или просто съм написала, че съм ги правила. Предполагам сертификата от СофтУни не ми върши работа и май не гледат много добре на тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще ти е трудно да започнеш, ако тепърва подхващаш JavaScript, когато навсякъде се търсят знания на фреймъурци и библиотеки (Angular, React, Vue и прочее). Разпитай познати, които работят на подобни позиции - препоръка от вътрешен човек (дори само за стаж) тежи много повече от това просто да си изпратиш биографията напосоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, killchain написа:

Според мен ще ти е трудно да започнеш, ако тепърва подхващаш JavaScript, когато навсякъде се търсят знания на фреймъурци и библиотеки (Angular, React, Vue и прочее). Разпитай познати, които работят на подобни позиции - препоръка от вътрешен човек (дори само за стаж) тежи много повече от това просто да си изпратиш биографията напосоки.

Именно за това търся стажантска програма. Не искам да започвам работа на която се изисква много опит, след като го нямам. Трябва ми фирма, която предлага обучителен период.  Познати в сферата нямам, за това пиша тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако учиш в Софтуни предполагам им следващ програмата. Ако я следващ минимум знанията които трябва да имаш е след курса JS Core. А с няколко урока по js значи че въобщ

е не си го карала. Успех ти пожелавам.Единствения шанс някой да те вземе и да набива пари в теб е някой стартъп , който пак ще очаква чудеса от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.