Премини към съдържанието
4erpaka

Toshiba Satellite C55-B5298, лаптопа не иска да запали

Препоръчан отговор

Здравейте,

от няколко дена лаптопа ми не иска да зареди и при показване на логото на тошиба, се рестартира сам. Прикачвам няколко снимки, от това което изкарва. —> https://imgur.com/a/EO22RNA 

От automatic repair, пробвах да върна компютъра преди последния ъпдейт на Windows, но файда нямаше. Не мога да разбера дали е от уиндоуса или проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай диска или пробвай нова инсталация. Ако не става, тестваш с друг диск ако имаш или отиваш в сервиз, където са по-компетентни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Тествай диска или пробвай нова инсталация. Ако не става, тестваш с друг диск ако имаш или отиваш в сервиз, където са по-компетентни.

За съжаление съм само с един локален диск, а не искам да си губя данните след преинсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга компютърна техника имате ли?

Live OS на някакъв носител имате ли или можете ли да си осигурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

Друга компютърна техника имате ли?

Live OS на някакъв носител имате ли или можете ли да си осигурите?

Имам друг лаптоп, но е различна марка.

Нямам Live OS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш друга машина свали си и запиши на CD/DVD/USB - Live OS и провери под нея какво става с машината ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може да не искаш да губиш данни, но ако ги нямаш на друго място и диска е заминал, данните са загубени. Дано да не съм прав или поне да може да се прочете това, което ти трябва, но как никой не се научи, че важни неща се държат минимум на 2 различни носителя и им се прави редовно архив, за да не се загубят?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Ти може да не искаш да губиш данни, но ако ги нямаш на друго място и диска е заминал, данните са загубени. Дано да не съм прав или поне да може да се прочете това, което ти трябва, но как никой не се научи, че важни неща се държат минимум на 2 различни носителя и им се прави редовно архив, за да не се загубят?

Прав си, но ако носителя не е SSD - то данните са там, просто ако има проблем средствата за коректното копиране на данните може да бъдат доста солени.

От механичен диск почти винаги може да бъде извлечена информацията, но не винаги има кой да поеме разхода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.