Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам телефон Леново и на кутията и в настройките пише че има 8 гига байта,а всъщност имам само 4 гб

Къде отиват другите 4 гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги използваемата/свободна памет е по-малко от общата. Android и разните му системни приложения заемат място.

Може да се root-не телефона и да се трият разни големи системни приложения, ако изобщо има такива, но е силно непрепоръчително, тъй като може да превърнеш телефона в неизползваема тухла или най-малкото да трябва да търсиш някой изтрит файл, който не е трябвало да изтриваш, или пък да се наложи направо му флашваш Android наново.

Може все пак, без root и т.н. да провериш кешираните данни колко ти заемат и да ги изчистиш.

Варианта за още памет при теб е с microSD карта, но в gsmarena пише че поддържа само до 32GB карти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, 8 GB е, но никъде не пише, че ще можеш да я ползваш цялата. Както при всеки друг подобен телефон/устройство е нужна памет за системата и приложенията, които са записани там. Вземаш си допълнителна карта памет, както са ти казали по-горе и си решаваш проблема.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телефон с 32GB памет(реално ~28-29GB):

71e1a03e8d2e998e.png

/system е аналог на C:\ при windows. За разлика от windows, обаче, при android не можеш да бърникаш в /system - мястото, заделено за този дял, е НЕдостъпно за потребителя. /cache делът си е за кеширане, там също нямаме работа. За нас остава /data - единственият дял, в който можем да записваме/трием свободно информация.

Аналогично, при телефон с 8GB памет(реално ~7.45GB):
/data = ~4GB
/system = ~3GB
/cache = някакви мегабайти
И получаваме "8GB".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.