Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да ви разкажа едно нещо и да ви попитам дали е възможно банка да процедира по този начин или е лъжа.

Човек, който живее в Шотландия, има банкова сметка в банка с име "Scotiabank".
Той заминава временно в Доминиканска Република, няма кредитна карта от банката, защото не ползва такава.
Там има офиси на същата негова банка "Scotiabank", отишъл е в клон на неговата банка там в Доминиканска република за да се опита да изтегли пари от сметката си и е казл, че те не са му дали и са му казали, че нямат достъп до чуждестранни акаунти и не може да изтегли пари, тъй, като неговият акаунт е с отпечатък (на английски е "thumbprint signature") и ако иска да изтегли пари е нужно да се свърже с клон на банката му в Шотландия или в някой друг от европейските клонове на банката или да отиде до Амстердам и да се подпише.

Искам да ви попитам възможно ли е една и съща банка, която има клон в Шотландия, да не позволява на човек, който има сметка в нея да изтегли пари от клон на същата банка обаче в Доминиканска република?

Има ли начин да се свържа с тази банка в някой клон в Доминиканска Република и директно да ги попитам за информация, да разбера дали това е истина?
В сайта им намерих изглежда официалния им телефон, но не знам дали мога и как да го набера от Бълария, ако вие знаете, това е телефонът: 1-800-472-6842

Благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той няма ли онлайн банкиране? Защо не си е извадил карта? Ти като питаш по телефона нищо няма да направиш, а той като е заминавал да се е сетил да си проучи как седят нещата със сметките му. Сега да си търси пари от друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Raze написа:

Той няма ли онлайн банкиране? Защо не си е извадил карта? Ти като питаш по телефона нищо няма да направиш, а той като е заминавал да се е сетил да си проучи как седят нещата със сметките му. Сега да си търси пари от друго място.

Здравей, благодаря ти, че отговори!
Надявам се ще разуча дали има онлайн банкиране.
Доколкото разбрах, не е знаел, че картата може да му бъде полезна, свикнал е без карта да използва сметката си.
Обадих се директно на номер на банката и доколкото разбрах тъй като банката е канадска, не във всички държави може да се тегли директно пари кеш, ако имаш дебитна или кредитна карта може, но директно кеш има ограничения. И те също ми казаха, че онлайн банкирането е вариант.
Исках да видя дали може да се провери дали има наистина такава регистрирана сметка във въпросната банка, като се вземе от човека IBAN и име на сметката му, но доколкото разбрах от банката, нямат право да ми дават такава информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно как си е купил билет за Доминикана?

Тези неща обикновено се правят през нета!А за целта трябва да има интернет банкиране и/или карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Good Old TIme написа:

Искам да ви попитам възможно ли е една и съща банка, която има клон в Шотландия, да не позволява на човек, който има сметка в нея да изтегли пари от клон на същата банка обаче в Доминиканска република?

Съвсем нормална практика за доста банки (не знам дали е за всички).
На мен банка в Бг (няма значение името), при регистрацията ми в Сф, и ползвайки я над 16 години, не ми дава да тегля пари в Бургас (примерно), ако централата не е оторизирана от мен лично да разрешава такива трансакции в други градове.
След прибирането ми и извършването на определени действия в централата в Сф, от там нататък вече нямаше проблем.

За клонове в чужбина нивото на сигурност трябва да е доста по-високо, според мен.

пп. същото е и в Италия и в Англия (опит с по една банка в държавите).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.