Премини към съдържанието
Diabolical

Няколко притеснения, които имам що се отнася до хостинга

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели ентусиасти,

Не съм напълно убеден, че пиша в правилния раздел на форума, но силно се надявам да няма проблем =) Дойдох да направя един консулт с Вас, тъй като не съм напълно убеден, че хостинг пакета, който подбрах за моя сайт, ще ми върши работа в дългосрочен план и дали няма да се наложи надграждане някъде в близкото бъдеще.

Така, първо искам да попитам за мненията Ви за etnhost.bg. Лично аз си мисля, че няма да изпитам неудобства при тях, защото ми изглеждат коректна фирма (силно се надявам, че това ми вътрешно усещане не е илюзорно) и от досегашния ми пряк контакт с тях съм останал с доста добри впечатления. 

Това, което искрено ме тревожи, е какво предоставя пакета ми. Сайтът, който ще хоствам, е форум на същата платформа като този (Invision Community), който освен това поддържа и няколко от добавките (plugins) за платформата. Пакетът ми е икономичен хостинг за 12 месеца с неограничен трафик на данни и 20GB дисково пространство, от които до момента са заети 2,3%. Очаквам от около 500 до 2000 уникални посещения месечно.

Според Вас ще изпитвам ли затруднения, било то заради хостинг провайдъра или заради повече използвано дисково пространство? Възможно ли е сайтът да започне да забива, ако едновременно се съберат повече хора онлайн или пък се заеме малко повече от дисковото пространство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Diabolical написа:

Здравейте, приятели ентусиасти,

Не съм напълно убеден, че пиша в правилния раздел на форума, но силно се надявам да няма проблем =) Дойдох да направя един консулт с Вас, тъй като не съм напълно убеден, че хостинг пакета, който подбрах за моя сайт, ще ми върши работа в дългосрочен план и дали няма да се наложи надграждане някъде в близкото бъдеще.

Така, първо искам да попитам за мненията Ви за etnhost.bg. Лично аз си мисля, че няма да изпитам неудобства при тях, защото ми изглеждат коректна фирма (силно се надявам, че това ми вътрешно усещане не е илюзорно) и от досегашния ми пряк контакт с тях съм останал с доста добри впечатления. 

Това, което искрено ме тревожи, е какво предоставя пакета ми. Сайтът, който ще хоствам, е форум на същата платформа като този (Invision Community), който освен това поддържа и няколко от добавките (plugins) за платформата. Пакетът ми е икономичен хостинг за 12 месеца с неограничен трафик на данни и 20GB дисково пространство, от които до момента са заети 2,3%. Очаквам от около 500 до 2000 уникални посещения месечно.

Според Вас ще изпитвам ли затруднения, било то заради хостинг провайдъра или заради повече използвано дисково пространство? Възможно ли е сайтът да започне да забива, ако едновременно се съберат повече хора онлайн или пък се заеме малко повече от дисковото пространство?

Ами ако в един момент този пакет не ти върши работа може да го смениш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Diabolical написа:

Ами, аз не знам също.

Ами имаш контрол панел от доставчика. Там може да наблюдаваш какво се случва с твоя сайт. На какво е правен сайта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Apache.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Diabolical написа:

Apache.

Само на Apache??? Не мисля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.