Премини към съдържанието
Mario Nikolaev

Nvidia Experiance проблем след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте колеги ! Честита нова година на всички вас и вашите семейства ! Та към проблема ... Днес преинсталирах лаптопа ми и отново сложих Windows 7, защото най-много ми допада и съм забелязал, че всичко е по-гладко с него! До тук добре, имам си Driver Booster и за около половин час всичко беше инсталирано и готово! Тъй като играя единствено CS:GО, когато нямам работа на лаптопа, реших да си отворя Nvidia Control Panel-a и да настроя psysix и други настройки за по-гладка игра, но последва син екран на 2 пъти, реших, че Driver Booster-a не е инсталирал правилно всичко и реших ръчно да дръпна драйвъра за видеокартата.Изтеглих го и започна инсталацията, но накрая излезе ерор и показа, че Nvidia Experiance-а не е инсталиран, а самия видео драйвър е. Но така няма как да превключа от Intel Graphics на Nvidia и да играя спокойно без засечки. По-наблюдения лаптопа се държи прилично и нямаше засечки докато 2 часа търсех решение и така и него намерих ... Реших да попитам и вас, защото предположих, че и вие сте се срещали с този проблем.. Та мисълта ми беше ако някой има предложение съм отворен да пробвам всичко, защото сега имам страшно много време и ми се разцъква нещо ...
Операционната система, която сложих е Windows 7 Professional 64 бита , лаптопа е I7 , 8gb RAM, 1 TB HDD, Geforce 840M 2GB говорим за Dell Inspiron 15 series 3542 модела! Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си драйверите от сайта на Dell за конкретния модел, там са оптимизирани за този хардуер.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече, след като разбрах, че тези програми не струват, не разчитам на тях да теглят драйверите, тъй като има огромен шанс да свалят неподходящ, ако не знаеш кое ти трябва, и кое не. Доста често омазват всичко и най-лесния вариант, който винаги прилагах, е преинсталация. След нея инсталираш всички необходими от сайта на производителя.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, sopolin4o написа:

Изтегли си драйверите от сайта на Dell за конкретния модел, там са оптимизирани за този хардуер.

След което забърсваш мазавото и слагаш отново начисто ОС-а, правиш имидж преди отново да я съсипеш (а и да я имаш и за следващия път) и тогава драйвери, оптимизации, софтуер, игри и каквото ти душа иска. От време на време не пречи да се правят и други междинни имиджи на системата.

Успех!

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Драйвъри за Windows 7X64

Name

Category  Last Updated Download Actions

Audio 07 Oct 2015  Download 

Chipset 14 Apr 2015  Download 
Chipset 20 Jun 2016  Download 
Mouse, Keyboard & Input Devices 09 Jan 2019  Download 
Network 27 Aug 2015  Download 

Serial ATA 15 May 2018  Download 
Serial ATA 14 Apr 2015  Download 
Video 27 Jul 2016  Download 
Video 16 Feb 2016  Download 
Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да настройваш в nvidia control panel. Трябва автоматично лаптопа ти да превключва между вградената и дискретната видеокарта според нуждите. Защо реши да направиш нова инсталация? Преди това всичко работеше ли нормално? Какво точно пише на синия екран? Да не би да е заминала nvidia картата? Ако пуснеш игра с коя карта я пуска и работи ли всичко нормално? Аз също имам лаптоп с подобен хардуер и винаги си ползвам драйверите от сайта на nvidia, но съм с windows 10 и не съм имал проблеми. Драйвера за nvidia в сайта на dell е много стар, макар и за windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Няма какво да настройваш в nvidia control panel. Трябва автоматично лаптопа ти да превключва между вградената и дискретната видеокарта според нуждите. Защо реши да направиш нова инсталация? Преди това всичко работеше ли нормално? Какво точно пише на синия екран? Да не би да е заминала nvidia картата? Ако пуснеш игра с коя карта я пуска и работи ли всичко нормално? Аз също имам лаптоп с подобен хардуер и винаги си ползвам драйверите от сайта на nvidia, но съм с windows 10 и не съм имал проблеми. Драйвера за nvidia в сайта на dell е много стар, макар и за windows 7.

Можеш в контролния панел на Nvidia да я избереш само нея и вграденото видео да не се използва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с този GeForce Experience на сакати карти.

Стария драйвър се чисти под safe mode с display driver uninstaller. Новият се инсталира след това, на чисто, БЕЗ GeForce Experience.

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Можеш в контролния панел на Nvidia да я избереш само нея и вграденото видео да не се използва. 

Драйвърът няма да се съгласи с теб и ще си гаси nvidia-та когато си иска. Написано е в самия контролен панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hudyr написа:

Стария драйвър се чисти под safe mode с display driver uninstaller. Новият се инсталира след това, на чисто, БЕЗ GeForce Experience.

Драйвърът няма да се съгласи с теб и ще си гаси nvidia-та когато си иска. Написано е в самия контролен панел.

Е съгласява се и си работи доста добре. От 3 години имам лаптоп и е настроен по този начин. Сградената карта е intel-ска,  а външната е Nvidiaa. В настройките на контролния панел на Nvidia съм избрал само тя да работи и само тя работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И десктопа ли ти рендира? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, hudyr написа:

И десктопа ли ти рендира? :D

Говоря за лаптоп, а не за декстоп машина. Не казвам, че хардуерно може да забраниш вградената, за да работи само външната, но може да кажеш на външната да стартира приложенията и да е водеща. Смей ми се колкото искаш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ти говорех за работния плот, ама ти разбра съвсем друго.

После:

преди 43 минути, Емил Костов написа:

В настройките на контролния панел на Nvidia съм избрал само тя да работи и само тя работи.

Последно?

И пак ще ти кажа, на драйвъра на видеото му е заложено да пренебрегва настройката! За това и говорим. Лаптоп с вградена и дискретна графика е измислен да разчита на вградената за всичко невзискателно и да включва дискретната за по-тежък товар. Настройка или не, драйвърът е написан с цел максимално пестене на енергия, така че и да не искаш вградената да бута приложения, драйвърът ще прави каквото той си знае, било то удобно за теб или не.

Не случайно nvidia драйвърът си има опция да вградиш "run with graphics processor" в контекстното меню.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, hudyr написа:

И аз ти говорех за работния плот, ама ти разбра съвсем друго.

После:

Последно?

И пак ще ти кажа, на драйвъра на видеото му е заложено да пренебрегва настройката! За това и говорим. Лаптоп с вградена и дискретна графика е измислен да разчита на вградената за всичко невзискателно и да включва дискретната за по-тежък товар. Настройка или не, драйвърът е написан с цел максимално пестене на енергия, така че и да не искаш вградената да бута приложения, драйвърът ще прави каквото той си знае, било то удобно за теб или не.

Не случайно nvidia драйвърът си има опция да вградиш "run with graphics processor" в контекстното меню.

Добре няма да споря. Няма смисъл. При мен работи. Тествано е. Веднага щях да направя и снимки, но лаптопът е при майка ми и тя не е тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.01.2019 г. в 19:45, hudyr написа:

Това е единственото читаво решение. Що се отнася до GFExperience,  не виждам какво пречи да се ползва. Аз също съм с хибридна система. Интелската си я ползвам докато правя леки операции, а нвидиата се включва при игрите и някое тежко приложение. Моделът на лаптопа е dell 3543( същата конфигурация). Първо се слага интелския видео драйвер, след това този на nvidia-та. От сайта на dell се свалят сите дърва, без тези за видео картите.  За тях - от сайтовете на вендор-ите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Eclipse2G написа:

Що се отнася до GFExperience,  не виждам какво пречи да се ползва. 

При мен ми дава грешка и не се отваря.Имаше някакво временно решение в регистрите или някои от менаджерите,не помня точно.Но след рестарт на системата, отново не работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, bojoviki написа:

При мен ми дава грешка и не се отваря.

Пускаш си тема, в която показваш точно каква е грешката...
С точно инфо за хардуера, за версиите на инсталираните драйвъри

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Eclipse2G написа:

Що се отнася до GFExperience,  не виждам какво пречи да се ползва.

Безсмислен bloat, имайки предвид картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2019 г. в 15:30, hudyr написа:

Безсмислен bloat, имайки предвид картата.

Айде прочети ми коментара пак и го осмисли.

на 15.01.2019 г. в 14:59, bojoviki написа:

При мен ми дава грешка и не се отваря.Имаше някакво временно решение в регистрите или някои от менаджерите,не помня точно.Но след рестарт на системата, отново не работи

Системата ти явно има някакъв прболем. При мен работи:

8f1c6c7547d2ba36.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Eclipse2G написа:

Системата ти явно има някакъв прболем. При мен работи:

8f1c6c7547d2ba36.jpg

Аз вече си я оправям с Nvidia Telemetry Container.Правя го Local.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bojoviki написа:

Аз вече си я оправям с Nvidia Telemetry Container.Правя го Local.

Кое и как оправяш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Eclipse2G написа:

Кое и как оправяш?

DarkEdge,ме помоли да не се намесвам в тази тема а да си отворя моя.Иначе имах проблем с "geforce experience not work"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Няма какво да осмислям. Темата изначално е относно машина с GT 840M - карта, която не позволява shadowplay И няма полза от самия GE. Съответно последният няма смисъл да се инсталира, при положение, че само ще стои там и ще реве през грубо месец, че има нови драйвъри, които на свой ред не допринасят с нищо за производителността на многократно ребрандирания боклук. Няма СМИСЪЛ да се инсталира GE, когато хардуерът не е обект на софтуерни оптимизации и не предоставя допълнителни функционалности. GE НЕ Е ключов компонент в нормалната работа нито на видеото, нито на драйвъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.01.2019 г. в 23:49, hudyr написа:

Няма какво да осмислям. Темата изначално е относно машина с GT 840M - карта, която не позволява shadowplay И няма полза от самия GE. Съответно последният няма смисъл да се инсталира, при положение, че само ще стои там и ще реве през грубо месец, че има нови драйвъри, които на свой ред не допринасят с нищо за производителността на многократно ребрандирания боклук. Няма СМИСЪЛ да се инсталира GE, когато хардуерът не е обект на софтуерни оптимизации и не предоставя допълнителни функционалности. GE НЕ Е ключов компонент в нормалната работа нито на видеото, нито на драйвъра.

Aз ъпдейти не свалям. Софтуера го ползвам за настройка на игрите. Дреме ми на шублера, че не позволява Shadowsplay.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.