Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Купуване на видеокарта 2ра ръка


Препоръчан отговор

Nigga, рисковете са главно два:

- да ти пробутат неработеща/непоправима карта

- да ти пробутат карта, някоято ѝ остават броени часове живот

Има го варианта някой да ти пробута менте карта(да ти каже "gtx1050ti 4GB", а да ти пробута някоя GT730 4GB DDR3), но това в България е такава рядкост, че почти няма нужда да се притесняваш.

Сега остана да споделиш какви пари си заделил и за какво ще ти трябва картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рискове при покупка на 2-ра ръка хардуер винаги има .  При покупка на видео карта , най-лесния вариант е следния:  Отиваш на място , пускаш пълни тестове на картата преди да я купиш . Почваш с Heaven , Valey , Time spy , Fire strike . Изкара ли тия тестове или поне time spy/Fire strike ти гарантирам ,че картата е напълно функционална към момента.   Преди това пускате GPU-Z / HWINFO , минимизирате и след тестовете гледаш температури и волтажи дали са в нормата. Отделно по време на теста виж перките на картата дали тракат или случайно някоя от тях не е спряла да се върти . Общо взето това. От там на сетне си е късмет. Може да изкара и 10 години картата , може и 1 месец. Никой не може да ти гарантира нищо. Като цяло си има някои стари доста сполучливи модели , които съм убеден ,че ще надживеят доста от по-новите карти , които заляха пазара последната 1-2 години . 

 

едит: Няма как да ти пробутат карта менте , освен ако грам не разбираш . По самия резултат от бенчмарковете ще я хванеш , отделно ментетата имат VGA порт , който го няма по картите вече сигурно от 10години на сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, pepy86 написа:

едит: Няма как да ти пробутат карта менте , освен ако грам не разбираш .

Ти как мислиш, щом се пробутват, дали няма изобилие от такива хора?

 

преди 16 минути, pepy86 написа:

отделно ментетата имат VGA порт

Иди го обясни на някои хора.

 

преди 16 минути, pepy86 написа:

който го няма по картите вече сигурно от 10години на сам.

Тук леко преувеличи. VGA port имаше при средния клас nvidia 700 серия(2014 година). Та раздели на 2 и си в рамките на реалното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно визираш 750TI, тя мисля имаше VGA порт  .  Може би пренебрегнах факта ,че автора може да търси далеч по нисък клас карта .  Хубаво е да сподели какъв е бюджета и към какво се е ориентирал .  Специално от картите ментета съм тествал веднъж такава (водеше се gtx 960).  Ще ти дам за пример ,че като производителност картата е близо 4 пъти по слаба спрямо Gtx 760  .   Сравнявах ги на Heaven и Valey . 8-9Fps среден резултат срещу 39-40fps на GTX 760 / 660Ti при еднакви настройки.  Time spy изобщо не можах да го изчакам . Там се виждаха отделни кадри , които сменяха през 5-10сек. в най-добрия случай.  Просто няма как да се сбърка подобна карта , ако се тества на място .  И пак казвам , всички ментета в ebay на gtx 960, 1050 , 1050ti ,1060 са с VGA порт. Въпросните модели нямат такъв . Това е първия най-лесен признак ,по който трябва да ти светне червената лампичка . 

 

Eто едно клипче и в нета за тях:  fake gtx 960, 750Ti . Реално купуваш GTS 450. A защо се набутват някои хора да ги купуват , отговор е лесен. Щото не са бити продавачите :D . (това е в рамките на шегата разбира се) Но това си е чиста измама и до ден днешен не мога си обясня как в ибей позволяват да се продават подобни боклуци. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, hudyr написа:

Nigga, рисковете са главно два:

- да ти пробутат неработеща/непоправима карта

- да ти пробутат карта, някоято ѝ остават броени часове живот

Има го варианта някой да ти пробута менте карта(да ти каже "gtx1050ti 4GB", а да ти пробута някоя GT730 4GB DDR3), но това в България е такава рядкост, че почти няма нужда да се притесняваш.

Сега остана да споделиш какви пари си заделил и за какво ще ти трябва картата.

еми към 500 лева картата ще я използвам за гейминг в момента съм със i5 6500 и RX460 4GB и мисля да я сменям :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, hudyr написа:

GTX1060 6GB чисто нова е между 500 и 600 лева. RX580 8GB също.

Другият вариант е да изчакаш RTX2060 или GTX1160.

 Някаква идея какви ще са цените  , дочух че ще са към 700 лева ?  А и колко добре ще се справя RX580 за 144hz монитор ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hudyr написа:

Нямам кристална топка да гадая какви игри играеш. Плюс това, тепърва разбирам, че ще бута 144hz монитор.

Цъкам главно Battlefield , Rainbow Six и други eSports заглавия :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

144hz и кадри няма да са проблем за esports заглавията. За BF и RS ще трябва да се задоволиш с ~50-60 и ~100 fps респективно. Съвсем груби сметки.

Иначе, ще трябва да търсиш GTX 1070 на старо, но с i5 6500 няма да я уползотвориш напълно(говорим за тежките заглавия).

Всичко това с предварителната уговорка, че мониторът е fullhd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм дори още по-голям песимист .  При такава разлика в перформънса спрямо 2070 продължавам да си мисля ,че цената ще е към 900лв.  Иначе ще се обезсмислят продажбите на 2070-ките.   По скоро бих заложил на 1070 2-ра ръка за тези пари, независимо от процесора .  Насочи се към моделите мси Gaming/X или evga FTW (хубави охлаждания и здрави перки ,2-та е мъничко по-шумна). 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ncl написа:

Версиите на Palit и Gainward ще са към 800 лева. Виж, версиите на Асус може и да гонят 900.

Преди седмица говорих с лица работещи в 2 от вносителите на хардуер за България.Пред мен обявиха приблизителна цена от 370 евро без ДДС за RTX 2060. Та в този ред на мисли и аз не съм оптимист за ценообразуването на тези карти.Още повече ,че при нов продукт първоначално винаги има изкуствено завишаване на стойността на предлагания артикул.След дни ще се разбере какво са  " сготвили "  родните търговци. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...