Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам рутер от няколко години (не знам от колко точно) и винаги си е седял в една стая от къщата,в която интернета си е супер.Обаче в друга стая,няма почти никакъв интернет и за това искам да преместя рутера там.Въпроса ми е как точно да го преместя,веднага го включвам някъде и става или трябва да се прави нещо друго?Модела е cbn CH6640Е.Благодаря предварително!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Къде е това някъдe?

И аз това питам

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Интернета ти по какъв кабел идва?

Как така по какъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Телефонен кабел RJ-11, мрежов кабел RJ-45, оптика ...

Не съм изобщо запознат с тия неща,така че нямам представа за какво ми говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето не е рутер, а кабелен модем.

https://www.google.com/search?q=cbn+CH6640Е&ie=utf-8&oe=utf-8

Какво и как свързавш с него? Защо не си закачиш един WiFi рутер и да си ползваш с него устройството в другата стая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Твоето не е рутер, а кабелен модем.

https://www.google.com/search?q=cbn+CH6640Е&ie=utf-8&oe=utf-8

Какво и как свързавш с него? Защо не си закачиш един WiFi рутер и да си ползваш с него устройството в другата стая?

А мога ли по някакъв начин да преместя модема тогава? 

Защото искам да ползвам интернет на 2 или повече устройства-PS4,PC и телефон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай със същия кабел. В тази стая имаш ли друг телевизор, вързан към кабела? Можеш със сплитер да закачиш друг кабел, който да отива към модема или да удължиш сегашния, така че да стига до другата стая. В краен случай, ако ти е толкова трудно, обади се на доставчика те да свършат тази работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако рутера (маршрутизатора) е поставен на ниско. Преместете го за тест на по на високо място (на секция шкаф), ако трябва удължете кабелите, или го свържете с разклонител за пробата.

Насочете антените в подходящата посока.

Тъй, като вероятно е предоставено от доставчика, не може да се настройва за канала за излъчване за wi-fi.

В такъв случай, може да си закупите екстендър репийтър или да вземете един wi-fi рутер, който има опцията за репийтър.

И да го инсталирате в другата стая. Който ще работи като повторител, само ще пренасочва сигнала на модема и ще го усилва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.