Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да споделя с по разбиращите идея за конфигурация , която имам на ум и да ми дадете съвет от къде да я купя и да ми я сглобят евтино и надеждно.( Варианта на ум ми е да купя всяка част по отделно от pazaruvaj ,гледайки най ниска цена и да дам чарковете да ми сглобят конфигурацията някъде, но не зная къде. Дали това е удачен вариант обаче , не съм сигурен. )

Идеята ми е първо да взема видео картата втора ръка , когато изпадне, и след това да се сглоби конфигурацията.
Сам не мога да си я сглобя , а и не знам от кои сайтове е най добре да поръчам и тн , за това моля за съвет.

Не бързам за никъде.

Конфигурацията е изцяло с цел гейминг без нищо излишно. ( като се има предвид , че ще играя по 2 часа вечер , така че не съм хард геймър)

Процесор : AMD Ryzen 5 2600
Видео карта: GTX 1070 или 1070 ti ( първо ще взема нея втора ръка когато ми изпадне на подходяща цена и след това ще се сглобява машината) може да дадете съвет за коя марка по точно да се оглеждам.Втора ръка виждам , че мога да намеря с оставаща гаранция картите около 500- 550 лв , разликата в цената между двете не е голяма и по скоро бих се спрял на 1070 ti .
Дъно: GIGABYTE B450M DS3H
RAM : 16GB (2 X 8GB) DDR4 3000MHz A-Data XPG D10
Захранване: Cooler Master Elite V3 600W
Хард диск: Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 - Тук не съм много наясно , не ми трябва повече от 500 гб( в момента имам 1Tb и седи празен) и си мислех да е само с един SSD на него да бъде операционната система и няколко игри , може да ме посъветвате и за по евтин SSD , и 250 gb ме устройват. , наистина не разбирам от тях , не съм имал и дори не ми е ясно при инсталация на windows пак ли се разделят на колкото GB и отделни части искаш или има разлики .
Кутия: Segotep Polar Light. Ако взема gtx 1070 ti ,която е с 3 вентилатора и е големичка дали ще се събере в кутията?

По груби сметки с цени от pazaruvaj.com всичко без видео картата излиза на около 1050-1100 лв.

Относно процесора , видеото - твърдо съм се спрял на тях. За всичко друго бих се радвал на съвет с цел максимална ефективност - по ниска цена, kато цяло не ми трябва нищо излишно

Поздрави  и благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е монитора ти?

Какви игри ще се играят, какви настройки ще се гонят?

С каква ОС ще го ползваш, а кой ще ти я инсталира и конфигурира?

Какво ползваш сега и кое може да се ползва за вграждане в новата система?

Колко е максималния ти бюджет за всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ми е 23 инча LG  ips матрица

До сега съм бил с 7 ца , на работния ми лаптоп съм с 10 ка , Най вероятно ще сложа 10 ка ,

pc to което ще ползвам сега ще бъде продадено , нищо от него няма да се ползва.

Видео картата не се брой към бюджета . Както казах - ще гледам когато изпадне и си харесам втора ръка , за останалото 1100 - 1150 ми е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето е добре. Само кутията и захранването нещо не ме кефят. Предполагам, че може да има и по-добър избор за цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видеокартата и кутията - в сайта на Segotep пише, че тази кутия има 330 mm просвет за видеокартата; след като провериш данните на конкретната карта, която си харесаш, ще знаеш дали ще се побере (най-вероятно ще, повечето производители се разпростират с дебелината на охлаждането повече, отколкото с дължината).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ncl написа:

Общо взето е добре. Само кутията и захранването нещо не ме кефят. Предполагам, че може да има и по-добър избор за цената си.

Ами , нямам идея на какво захранване и кутия да се спра , доколкото разбирам и 500 - 550W  ще са ми достатъчни , стига да не греша. ще се радвам на предложения.

преди 4 минути, killchain написа:

За видеокартата и кутията - в сайта на Segotep пише, че тази кутия има 330 mm просвет за видеокартата; след като провериш данните на конкретната карта, която си харесаш, ще знаеш дали ще се побере (най-вероятно ще, повечето производители се разпростират с дебелината на охлаждането повече, отколкото с дължината).

От това , което виждам на сайта на gigabyte пише  :

Card size

H=41 L=280 W=114 mm

Предполагам ще се събере ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не ми харесва, че е Mini Tower и е ограничена само до Micro ATX дъна. За захранване гледам, че доста се препоръчва това:

Захранващ блок 550W DeepCool Gold Silent - DQ550ST - цена и характеристики | Plasico IT Superstore

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, killchain написа:

Я виж тази: 980 Ti AMP! Extreme.:D Иначе в сайта на Сеготеп не ми се отваря страницата със спецификациите, но мисля, че събира карти с дължина до 310мм. Не че има някакво значение, защото кутията изглежда трагична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Jorge написа:

Я виж тази: 980 Ti AMP! Extreme.:D Иначе в сайта на Сеготеп не ми се отваря страницата със спецификациите, но мисля, че събира карти с дължина до 310мм. Не че има някакво значение, защото кутията изглежда трагична.

https://imgur.com/3yrkOuY

Ще се събере на косъм, но като цяло 980 Ti едва ли е най-добрата идея, освен ако не се намери бройка на старо за 300-400 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич, не отговаряш точно на питанията ама ...

Ето ти една количка - можеш да си променяш по вкус каквото желаеш, както и да питаш дали ще ти я сглобят безплатно. Което иначе би ти струвало едно 40-50 лв., а и частите някак трябва да се откарат до фирма после да се вземат - пари, време, ако нещо не тръгне или се окаже дефектно се почва едно соченe с пръсти и т.н. Така гаранцията ти е към една фирма. Цената не идва много по-висока от казаната от теб, а и не виждам разбивка по компоненти.

Монитора ти щом е IPS значи има цифров видео вход, а щом е 23" вероятно е FullHD, което повдига въпроса защо толкова си се метнал на тази 1070Ti? Не каза какви игри ще играеш, на какви настройки ...

А дали 1070Ti няма да паднат като цени след излизането на пазара на новите серии графични карти?

Едно захранване никога не е само W!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е объркано...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, killchain написа:

https://imgur.com/3yrkOuY

Ще се събере на косъм, но като цяло 980 Ti едва ли е най-добрата идея, освен ако не се намери бройка на старо за 300-400 лева.

Ааа не, дадох я само като пример за размерна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ето ти една количка - можеш да си променяш по вкус каквото желаеш, както и да питаш дали ще ти я сглобят безплатно. Което иначе би ти струвало едно 40-50 лв., а и частите някак трябва да се откарат до фирма после да се вземат - пари, време, ако нещо не тръгне или се окаже дефектно се почва едно соченe с пръсти и т.н. Така гаранцията ти е към една фирма. Цената не идва много по-висока от казаната от теб, а и не виждам разбивка по компоненти.

Монитора ти щом е IPS значи има цифров видео вход, а щом е 23" вероятно е FullHD, което повдига въпроса защо толкова си се метнал на тази 1070Ti? Не каза какви игри ще играеш, на какви настройки ...

А дали 1070Ti няма да паднат като цени след излизането на пазара на новите серии графични карти?

Да и аз мислех да се закупят от един сайт , но не намерих такъв , който да има всички компоненти , които съм изброил по горе.

Благодаря за линка : ) много е възможно от там наистина да взема нещата.

Ако това дъно е ок - чудесно , от дъна не разбирам особено.

"Монитора ти щом е IPS значи има цифров видео вход, а щом е 23" вероятно е FullHD, което повдига въпроса защо толкова си се метнал на тази 1070Ti?" - Това не го разбрах, може ли да обясниш? Монитора за по точно е lg 23ea63 .

Играта , която искам да играя към момента е early access  , не е оптимизирана като хората още ( свата въпрос за ATLAS) и доколкото говорих с едни познати , върви доста добре на 1070 и на 1070 ti, за това съм се насочил натам.

btw , в момента мога да взема gigabyte 1070 ti  с остатъчна гаранция близо 2 години към бг фирма за 500 лв , човека е откровен , ползвана е за копане в климатизирано помещение и картите са гледани , дали е най добрата оферта - не , но я имам предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не цените на 1070 и 1070Ti няма да паднат а ще изчезнат от пазара, защото са End off Life. Поне от това закоето се говори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, www543 написа:

Не цените на 1070 и 1070Ti няма да паднат а ще изчезнат от пазара, защото са End off Life. Поне от това закоето се говори!

Дали това има значение?

Питащия нова от магазина ли ще я взема или втора ръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, plamen_petrov_80 написа:

преди 11 часа, www543 написа:

Карта ще взема само втора ръка , кога се очаква да излезнат новите серии и това според вас ще окаже ли реален ефект върху цените на втора ръка 1070 ti ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всичко може да окаже влияние върху цените на всичко.

Кога, кой и каква употребявана карта ще тръгне да продава и каква цена ще и гони си е тото. Също така дори да е 1070Ti ти всяка карта ли би взел? Може да не ти допадне производител, очите на продавача и т.н.

Също така снощи прегледах тестове на новата RTX 2060 на Zotac - в повечето заглавия отвя 1070Ti/1080 - колко са верни не знам! Цената й ще е около 350+ $ и отваря въпроса дали употребена 1070Ti или чисто нова RTX 2060. Има и още един фактор - България - тук знаеш, че нещата не са точно така както ги искаме.

Имаш целия ресурс на интернет - най-добре е сам да седнеш и да разгледаш нещата, ако разполагаш с приятел който се занимава с тези неща може да седнете на по чай и да обсъдите нещата, може да го питаш дали и как би ти помогнал със сглобяването на системата, подбора й и т.н.

Да си купиш нова система - 1600 лв.

Да натрупаш опит - полезно.

Да си я сглобиш сам - безценно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2019 г. в 17:47, abdahorn написа:

btw , в момента мога да взема gigabyte 1070 ti  с остатъчна гаранция близо 2 години към бг фирма за 500 лв , човека е откровен , ползвана е за копане в климатизирано помещение и картите са гледани , дали е най добрата оферта - не , но я имам предвид

От къде е картата ? От който и да е сайт не се съгласявай на сделка, ако продавача не ти предостави поне 2-3 дни време за тестване (money back).

Във глобалния сайт на Gigabyte има три 1070Ti и до колкото виждам и трите използват калпави ''sleeve bearing'' вентилатори. Aorus картата е средния клас, докато Gaming/Windforce е ниския клас. Скъп модел със по-добри вентилатори при 1070Ti явно са решили, че не е рентабилен, в предвид че е 1070Ti е бюджетна карта. Въпросните вентилатори не са особено издържливи (линк) и ако закупиш картата ъпгрейд на лагерите (линк) няма да е лоша идея, ако вече не е прекалено късно. Друг аспект на който трябва да се обърне внимание е гаранцията и гаранционното обслужване на GB (за региона). Във HWBG за съжаление съм срещал доста негативни мнения на собственици, относно обслужването им, става въпрос обаче за 3-4 потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Inno написа:

От къде е картата ? От който и да е сайт не се съгласявай на сделка, ако продавача не ти предостави поне 2-3 дни време за тестване (money back).

Във глобалния сайт на Gigabyte има три 1070Ti и до колкото виждам и трите използват калпави ''sleeve bearing'' вентилатори. Aorus картата е средния клас, докато Gaming/Windforce е ниския клас. Скъп модел със по-добри вентилатори при 1070Ti явно са решили, че не е рентабилен, в предвид че е 1070Ti е бюджетна карта. Въпросните вентилатори не са особено издържливи (линк) и ако закупиш картата ъпгрейд на лагерите (линк) няма да е лоша идея, ако вече не е прекалено късно. Друг аспект на който трябва да се обърне внимание е гаранцията и гаранционното обслужване на GB (за региона). Във HWBG за съжаление съм срещал доста негативни мнения на собственици, относно обслужването им, става въпрос обаче за 3-4 потребителя.

Картата е гаранционна към https://www.dig.bg/default.php    

Както казах не бързам , мога да почакам и месец докато изпадне читава карта. Няма да откажа съвет каква марка 1070 ti да търся щом Gigabyte имат проблем с вентилаторите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, abdahorn написа:

Картата е гаранционна към https://www.dig.bg/default.php    

Както казах не бързам , мога да почакам и месец докато изпадне читава карта. Няма да откажа съвет каква марка 1070 ti да търся щом Gigabyte имат проблем с вентилаторите ?

Имах предвид от къде ще закупиш картата. Ако е от HWBG не би трябвало да имаш големи притеснения относно продавача, ако е от OLX например трябва да си много внимателен. Във HWBG също като в OLX нямаш никаква защита, но дори и да има ''тарикати'' във раздела им, няма да си го позволят дързости, защото знаят че ще им коства достъпа до раздела (като минимум), ако естествено споделиш бизнес впечатленията си със тях. А за въпросния магазин и обслужването му не мога та ти кажа нищо. В предишния коментар споменах за гаранционното обслужване на Gigabayte, ето един случай за който се сещам в последно време - линк и още един недоволен от рекламацията потребител със 2080Ti (chini) - линк.

Не каза каква е картата, но дори и да е Gaming/Windforce, 500 лева всъщност е добра оферта, ако естествено ти предостави гаранционните документи и картата е работеща и без унищожени вентилатори.

Със сигурност обаче не си създавай предубедености към дадена марка. Не съм копач за да ти кажа кои модели идва със най-издържливите и качествени вентилатори, но ако вентилаторите на тази 1070Ti (а и не само !) са работили 24/7 в продължение на 12 месеца без никаква профилактика, то ще е цяло чудо ако са в добро състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карите от OLX ги гледам.

Имам оферта и за Palit gtx 1070 ti с една година гаранция към бг сайт за 550.

За тези Palit нищо не знам.Става въпрос за обикновената им карта , не Jetstream или каквато е там :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има и по-добри предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2019 г. в 14:43, abdahorn написа:

Здравейте , искам да споделя с по разбиращите идея за конфигурация , която имам на ум и да ми дадете съвет от къде да я купя и да ми я сглобят евтино и надеждно.

Така и така си стигнал до този форум, вземи та попрочети разни теми и се научи сам да си мушкаш видеокарти на дъното и да си слагаш процесора и да си настройваш биоса.

Евтино сглобяване вероятно ще намериш, но си е по-добре ти да се справяш сам следващите 30 години.
Аз плащах точно само един път път да ми сглобят един нов компютър в София и после леко полеко сам си правя каквото ми трябва. 
Сега последно сложих ново дъно със старо ел. захранване с преходник от 20 към 24 пинчета и от Молекс към САТА. 
И си работи и така. Ако питах някой сглобявач, щеше да ми каже да си купя ново ел. захранване, щото в библията така пишело. Аз имам и нови на други компютри, ама ще ползвам и старото, на инат.

Времето което отделяш за играене, можеш да го намалиш малко и да се понаучиш на това онова.
Много е полезно сам да си вярваш че можеш, тогава не ти пука кой какви съвети ти дава, ти си преценяваш какво ти трябва.
Е, има и хора на които им е невъзможно да имат вяра в собсвените си умствени способности, ако си от тях, еми не ми обръщай внимание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Много е полезно сам да си вярваш че можеш, тогава не ти пука кой какви съвети ти дава, ти си преценяваш какво ти трябва.

Аз бих го казал така: Хубаво е да се учиш от чужди грешки, а не само от твоите такива. Съветите се изслушват, а после на лична преценка се действа, но ако все пак 100 човека ти кажат: Не минавай на червено, е глупаво на инат ти да минеш.

Хубава вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.