Премини към съдържанието
Marto290121

След като изпуснах телефона ми !

Препоръчан отговор

Здравейте изпуснах телефона ми айфон 6 не се напука нито нищо но спре да работи тъча като го натисна под камерата работи всичко някви идей как да го отворя и да го направя и дали е възможно имам и друг дисплей дали ще стане като го сменя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми казаха че може да е лентовия кабел или дисплея за смяна ще пробвам иначе сервиз да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Marto290121 написа:

Мен ми казаха че може да е лентовия кабел или дисплея за смяна ще пробвам иначе сервиз да

Съветвам те да го занесеш на сервиз! Там ще ти кажат за какво става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е работа за всеки. Най-добре го дайте в сервиз, защото може да го повредите още повече иначе в YouTube е пълно с клипове показващи, как точно се ремонтира Iphone 6 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лентовия кабел може да се е измъкнал леко и да прекъсва, доста дисплей на 6-ци съм сменял, не е трудно просто трябва да действаш бавно и внимателно защото когато си отвил двете болчета от долната част на телефона трябва да повдигнеш дисплея с нещо тънко колкото лична карта,  или ако имаш вакуум да захванеш дисплея и дърпаш бавно защото лентовият кабел за хоум бутона е там след като го откачиш повдигаш дисплея и ще видиш две пластини на платката по-малката е за батерията, препоръчително е първо да я откачиш преди да пипаш лентовите кабели, след това е пластината където се намера лентовият кабел на дисплея/тъча там си организирай болчетата добре и след като я махнеш просто леко притисни и пак си сглоби всичко. Ако те интересува може да погледнеш тук обяснено е по-добре: iPhone 6 Plus Display Assembly Replacement

Кабелът може въобще да не е проблема, но не е добре първо от там да се почне, ако си го изпуснал директно на дисплея електродната мрежа която изпълнява функцията на тъча може да е проблема не е нужно стъклото да е счупено, също така щом го натискаш под камерата и работи може да е един чип който отговаря за тъча и се намира там горе, който често даваше дефекти при 5/6 айфони.

Ако решиш сам да сменяш дисплея е мъка без пинсета, и поне една тънка отвертка не е невъзмможно де, но изнервящо защото предната камера и рисийвърва са дребни и лентовите кабели на целия дисплей минават от там и преди да завиеш болчетата за тухличката която ги държи на място трябва да се наредят в определен ред.

Но ако не си сигурен те съветвам да отидеш на сервиз защото има много нещо които може да се объркат от леко разкъсване на лентовите кабели които са доста крехки до LongScrew щета което значи, че може да сложиш грешното болче  където е защитния панел за лентовите кабели на хоум бутона, дисплея тъча и т.н и така платката може да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей правил съм айфон но мисълта ми колко пари би ми струвало ако не е лентовия кабел и дисплея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е чипът който управлява тъча, имам спомен, че беше около 100лв. смяната в сервиз, но не става бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.