Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро имам проблем с Bluetooth слушалките на компютъра. Bluetooth-a е усб адаптер имам го доста отдавна. Проблемат ми е следния. Имам слушалки на сони безжични, свързвам ги към компютъра всичко работи но за кратко. Конектвам ги тръгва звука и микрофона пускам CS:GO от стеам и след 20тина мин спира звука, микрофона си работи. Те са свързани но не издават никакъв звук. Излизам от игра влизам в youtube пускам някое видео и там няма звук. Долу в дясно където е звука променям силата на звука и не се чува онзи звук. Ползвам Broadcom Bluetooth драйвера понеже нямам оригинални за него а той е и доста стар. Купувал съм го преди можеби 5/7 години. До онзи ден бях с WIN 10 LTSB всичко работеше там нормално но последните дни нещеше да конектва и не можех да изтрия устройството за да го реконектна. А и постоянно имах некви ъпдеити всеки ден. Минах пак на 7 всичко е 6 само дето работи 20 тина мин и спира звука. Без значение в игра или в youtube гледам някое видео. Не ги дисконектва. До тук съм пробвал следното. Преинсталирах драйвера и реконектнах слушалките никакъв резултат. Малко преди обаче да се случи спря ми пак звука след като съм ги ползвал 20-тина мин в игра. И изобщо не тръгваше в игра след реконект. Когато спра играта си имах звук. Рових се из google и в една тема от steam разбрах че имало някакъв проблем със nvidia experience. Изтрих го, реконектнах слушалките и тръгна. И от тогава работят по 20-тина мин и спират. Проблема не е във слушалките във това съм сигурен. На 10-ката нямах този проблем но ми писна от постоянни ъпдейти и нещеше накрая да трие устройството и го смених. Прави го постоянно без значение дали съм във игра или не.

Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне. Не знам какъв може да е проблема, дали е време да си купя нов Bluetooth ? 

ПП: Преди време преди да мина на WIN 10 имах пак същия проблем със WIN 7.

Това е машината ако въобще има значение:
CPU: Intel® Core™ i5-2500 3.70 GHz
MB: Asus P8B75-M LX PLUS
RAM: 2x4GB Hynix HMT325S6CFR8C
HDD: 500GB WD Blue Caviar 7200RPM
GPU: GTX 1060 6GB Palit StromX
PSU: EVGA 600W Active PFC
Слушалките са:  Sony MDR-ZX220BT

При WIN10 си избирах на кой мод да работят Stereo или Handsfree. На WIN7 това нещо го няма.  На 10 като избера Stereo не работеше микрофона. Дали нещо се омазва там не знам. Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малко развитие по-темата. Оказа се че съм иснталирал грешни драйвери. Инсталирах правилните и стигам до тук:
http://prikachi.com/images/302/9485302Q.png

Устройството излиза във "Устройства за въпроизвеждане". Проблема е че като щракна на Listen To Music или другото под него никаква реакция. Не ги конектва. Ще съм благодарен ако някой може да по-могне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм имал до сега блутут слушалки на компютър.

Но, това намерих за настройване на слушалките на компютър за Windows 10:

How to pair SONY MDR-ZX330bt bluetooth headset to Windows 10 PC

MDR-ZX220BT CONNECT // SONY WIRELESS HEADPHONE CONNECTION BY CH HOPE

Сигурно сте опитвали това или това

Като работеше всичко на Windows 10. Защо минахте на седмица.

Все е могло да се изтрие профила на слушалките по някакъв начин.

Щом са работи ли на 10-ка, значи проблема е в драйвера им за Windows 7, неправилно конфигуриране, или несъвместимост на блутута/драйвера със ОС.

Както казахте, не използвате оригинален драйвер. Опитайте с друга версия на драйвера.

Обновленията могат да се спират/disable-нат. Или само ще получавате съобщения за обновления, и Вие решавате кога и дали ще се инсталират (много елегантен начин):

How To Stop Windows 10 From Automatically Downloading & Installing Updates

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм какво ли не включително и това от линковете. При 10-ката не можех да го изтрия 3 дена се мъчих с него и неще и неще. А и там имах по-малко ФПС в игра. При 7-всичко е добре освен това че не ги конектва. Изтеглих Driver Toolkit (мисля че така се казваше програмата). Тя инсталира правилния драйвер и стигнах до тук. Натискам на Listen To Music никва реакция. Натискам на другото VOIP за разговори Failed connection излиза и това е. Сменях драйвери пробвах със стария пред последния. Същата работа никаква промяна. Излизат във "Устройства за възпроизвеждане" но не мога да се свържа с тях. Стигнал съм до извода че трябва по-стар драивер(който не мога да намеря) или да чакам нов. Или нещо трябва се бутне из настройките което не съм намерил до сега. Другото което е при 10-ката звука беше ужасен. На 7-мицата макар и за кратко :D  чух звука и е страхотен както си трябва. Едвали ще се върна на 10 скоро. Най-вероятно ще се по-ядосвам още малко и ще почна пак да се оплитам в кабели. 

Благодаря ти че си си направил труда :) 

Ако някой е имал подобен проблем и е намерил решение ще съм му благодарен ако сподели как се е справил :)  

Най-вероятно ще пробвам и със друг Bluetooth но ме съмнява нещата да се оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2,3 дена ровичкане с 3 вида блутут у-тва стигнах до извода че работи само на 10ка.

Всичките бяха с CSR контролери и хармони драйвери пълен .... с win 7 , имаше един драйвер с който тръгваха но микрофона не работи.

Сложих 10ка на човека и всичко работи без никакви драйвери осатвих 10ката да си сложи каквото иска :)

едит: това са слушалките https://solytron.bg/product/panasonic-Panasonic-bezzhichni-slushalki-s-Bluetooth-za-postavjane-v-ushite-cherni-RP-NJ300BE-K-f3031dd29d3b4833978d6ade6dd033b5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...