Премини към съдържанието
dushi

Въпрос за инсталация на Windows 7 върху М.2

Препоръчан отговор

Здравейте, предстои ми подмяна на стария комп с малко по-нов. Поръчал съм едно М.2 и мисля на него да сложа Win7. Възможно ли е това? Дъното е GA-H97-DH3, чипсета Н97. Чел съм, че при инсталацията на седмицата не разпознава М2то защото е PCI устройство. В биоса на дъното не виждам как да го пусна в сата режим, та може ли да стане работата или трябва да сменям уиндолса с 8 или 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е! Трябва да интегрираш двата упдейта  KB2990941 и KB3087873, както и драйверите за SSD-то в boot.wim и install.wim директориите на инсталационното ISO

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи двата ъпдейта в boot.wim, а драйвърите на ССд-то в install.wim. Или и драйвърите и ъпдейтите в boot.wim и  install.wim. И тази операция става с nlite?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих ползвал nlite.
Има си dism инструмент в Windows

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ще чета PDFа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали с nlite може да се модифицира boot.wim. dism върши перфектна работа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подмених по-горе инструкциите с по-добри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Надявам се да излезе нещо от цялото четене, което ме очаква. Най-вероятно ССДто ще го имам утре за да си правя експерименти, а до тогава ще трябва да подготвя инсталационното УСБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип интегрирането на KB и дрйвърите най-лесно може да стане с помощта на dism++
Създаваш си зареждащата флашка, след което от флашката последователно монтираш с помощта на dism++ boot.wim и install.wim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да прочета подробно всичкото инфо което ми дадохте. Принципно толкова сложни неща не съм правил, но пък обичам предизвикателства от този тип. Надявам се да има ефект от това, защото все още не ми се минава на друг уиндолс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@street racer А сега виж какво става кат оцъкнеш "Hotfix Download Available". ;) И по същата логика проверете и в ms catalog-а, преди да ми скачате.

https://drive.google.com/open?id=1r1IeA_QzB1gGpNIDTsGcjI5Yiyc8ioz7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hudyr, кой  и за какво ти скача? В интерес на истината, пишех от телефона и затова дадох не съвсем точни линкове, за което се извинявам!

Все пак и двете кв-та ги има на още много места из мрежата - според мен, в случая е важен принципа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

кой  и за какво ти скача?

Ами, по принцип, ако не уточня всичко до последната буква, винаги се намира някой, който ще провери линка и после ще ревне "МИ ТО СИ ПИШЕ КЪДЕ ДРУГАДЕ ДА ПРОВЕРИШ, БЕ, ПРОФЕСОРЕ", без да е проверявал сам инструкциите си. ;)

Двата ъпдейта за NVMe отдавна не са налични по конвенционални методи. Разни производители предлагат пращане на линк по пощата, но, по спомен, и там имаше някакви излишни хватки, та направо се отказах от корпоративния свят и си дръпнах WHDownloader от MDL форума, и работата заспа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

off/

Коректността изисква да кажа, че @hudyr e абсолютно прав - двата КВ "мистериозно" са се изпарили :)

Аз съм сигурен, че преди доста време, когато ми се наложи да правя тези гимнастики за първи път, ги теглих от официалния източник, но явно М$ имат свое виждане по въпроса :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново от мен. Нещата станаха но не благодарение на мен, а по-скоро може би защото уиндолса който инсталирах явно имаше вградени въпросните ъпдейти.  Докато четях инструкциите които ми дадохте реших да си направя експеримент и да пробвам да инсталирам уиндолса както съм го правил вече няколко пъти. Бях чел, че когато се стигне до положение да му бъде показано къде да се инсталира, уиндолса не разпознава М.2то като устройство и за това се допитах до вас. Оказа се, че го разпознава и всичко мина точно както съм го правил преди. Трябва да поясня, че на въпросния комп има и обикновен хард диск на който има инсталиран уиндолс 10. Първо монтирах М.2то и през 10ката го форматирах в NTFS. След това реших да експериментирам и нещата се получиха. Благодаря на всички дали съвет по темата! Между другото КВтата наистина ги няма в сайта на майкрософт, изтеглих ги с WHDownloader както беше писал човека по-горе. Е няма да ми трябват но с въпросния даунлоудер станаха нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.