Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как поне да изключа лаптопа при Син екран,

Гост

Препоръчан отговор

Здравейте, след стартиране и нормална работа за около 10 минути, лаптопа се рестарира и се появи син екран. Четох тук-там, ма явно е сериозно, а аз съм обикновен ползвател само. Та въпроса ми е как и въобще дали ще мога да го изключа. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е замръзнал на син екран спокойно може да се изключи от бутона за стартиране с продължително задържане в натиснато положение.
Кое е операционната система?
Направете снимка на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа? Коя е ОС-а? Нещо конкретно пише ли на този син екран?

Задържане на бутона за включване може да успее да го изгаси, също така изключване от тока и сваляне на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Ако е замръзнал на син екран спокойно може да се изключи от бутона за стартиране с продължително задържане в натиснато положение.
Кое е операционната система?
Направете снимка на екрана.

ОС- WINDOWS 10. Asus някакъв ;(

Охх, само кода успях. Момент 

20190116_195346.jpg

Опитах всичко. Задържане на бутона. Батерията е вградена, няма сваляне :(

20190116_200228.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеално! Хващаш го този приятел и да вземе да си оправи кашата, но внимателно! Все пак вече имаш данни на лаптопа. И този път той да почерпи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включих го и стартира нормално, но не се знае за колко време. Какво ще ми препоръчате! И ви благодаря за бързите отговори!

Лесно казано, ма трудно изпълнимо. Приятеля беше тук само за празниците. Но разбрах. Знаещ и можещ трябва да открия. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помниш ли какво точно прави, преди да се появи този "син екран"? Точен модел и марка на лаптопа знаеш ли? Работи нормално, но ако пак се появи този син екран, може да се замислиш дали да не го дадеш на някой, който разбира малко повече да го погледне, евентуално да го преинсталира (но да не е е пак същия приятел) и ако проблема продължава го връщаш за тест и диагностика към продавача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, luckyboy написа:

Tова ще ти реши всички болежки,гарантирано: http://deepin.org

Особено ако има хардуерен проблем, ще реши всичко! И най-вече за потребител, който не може да си инсталира windows, ти я караш да слага linux?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо да. Няма начин да бръкна там къде не разбирам. Ще търся някакво решение. Само си искам файловете с информацията.

Не съм толкова боса де, мога да следвам точно и ясно описани стъпки. Върша това, онова. Ма сега няма да експериментирам. 

Благодаря на всички Ви! Приятно е тук при Вас!

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз!  :D 

Сaмо да докладвам. Понеже компа отпецна и ме допусна до себе си, а и се свързах с приятелчето, той ми изпрати клипче да следвам стъпките за ъпдейт на драйверите. Направих го. 

Та поредния въпрос: това дали е досттъчно или да си търся професионалист за легална инсталация? какво казва практиката за такива случаи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Практиката казва:
 Изясняване на проблема > решаване на проблема. Всякакви други хаотични действия с идеята да се нацели проблема са трудоемки и неефективни.

Приятелчето TeamViewer няма ли за да погледне поне какво става с машината му?

Разликата между легална и нелегална инсталация не е задължително да е свързана с личност, принципно е въпрос на документи и на технически средства за лицензирането. Има обаче голяма разлика между инсталация Next > Next > Finish и кадърно направена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината му - така както всички машини които съм правил са мой - по инсталация, отговорност и т.н. не като покупка и ползване.

Както казах най-запознат с машината е той - дали иска и дали може да си я погледне какво става с нея си е негова работа (аз от отговорност не съм бягал никога), може да е грешка, може да е лош ъпдейт и т.н. Рано е да се определят знанията и възможностите му, но съвсем скоро времето ще покаже. Също така "сервиз" за мен е като да идеш на "доктор" има званието, значи нещо ама ... божа работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо мислех, открих решение! :( 

Ще го мисля утре сутрин, на свежооо! 

То верно, вариянти бол.

Ма кат, че ли и стана по тихичка машинката.Хмх!

Хайде лека!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

C:\Windows\Minidump
В тази папка трябва да има файл. Качете го на https://www.4shared.com/ и дайте линк към файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване