Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди доста години пуснах запитване във форума и закупих компютър, на който в момента играя само Fortnite с 40 до 80 fps на високои настройки, а на нормални не ми харесва как се вижда играта. И въпроса е коя е най-добрата видеокарта за тази конфигурация, която ще се купува втора употреба.

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

GB B85M-HD3 /1150  

2X4G DDR3 1600

A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 

MSI GTX760

FD CORE 3000

PSU FD 750W INTEGRA R2

Mонитор LED Philips 23", Wide, Full HD, DVI, Черен, 236V4LSB

 

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами на дъното може да се сложи всичко захранването позволява всичко кутията след махане на касетката за хардове също.

Спънка е процесора и паметта. Реално да се наливат пари в по-добър процесор за тази платформа не е обосновано както и в старата DDR3 особено след като няма свободни слотове.

Бих казал GTX 1060. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да смениш видеокартата, тази игра не е много оптимизирана, а си е и процесорно зависима и няма да имаш голяма разлика. С 1060 пак ще е почти същото. Поразгледай малко клипове с кой процесор и видеокарта какви кадри държи, както и на какви резолюции и настройки, за да си направиш заключение какво трябва да смениш в сегашната си конфигурация.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли изобщо какво ти пиша? С този процесор ако искаш и 2080 Ti вземи, пак ще са ти толкова кадрите! Ето ти с GTX 1070 какво ще е положението:

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намериш изгодно отключения (на по-високи честоти е) I7-4790K  ще получиш подобрение - https://ark.intel.com/compare/75047,80807

Проблема е че не вървят евтино колкото до междинните варианти като заключения модел и Xeon E3-1271 v3 те са още по-безсмислени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Дори и да смениш видеокартата, тази игра не е много оптимизирана, а си е и процесорно зависима и няма да имаш голяма разлика. С 1060 пак ще е почти същото. Поразгледай малко клипове с кой процесор и видеокарта какви кадри държи, както и на какви резолюции и настройки, за да си направиш заключение какво трябва да смениш в сегашната си конфигурация.

 

 

Не съм играл Fortnite, но за първи път чувам мнение че е неоптимизирана. Може ли да споделиш тестове/резултати със който да потвърдят думите ти ? Аз си мисля че процесора му изобщо няма да спъва 1060 6GB във тази игра и разликата ще е огромна спрямо GTX 760.

преди 1 час, Raze написа:

Ти четеш ли изобщо какво ти пиша? С този процесор ако искаш и 2080 Ti вземи, пак ще са ти толкова кадрите! Ето ти с GTX 1070 какво ще е положението:

 

Няма нищо лошо във перченето, стига да е подкрепено със факти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да пробва, но поне това, което са дали в клиповете, които намерих, не виждам да има разлика между 1070 и 1060 с процесор I5 4 поколение с 4 ядра и без допълнителни нишки. Пак си падат кадрите до към 70-80 на натоварените сцени, като употребата на видеокартата се вижда, че е доста под 100%. Разлика ще има със сегашното положение, кадрите ще са доста над 40, но няма да са постоянно 100+.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Ами да пробва, но поне това, което са дали в клиповете, които намерих, не виждам да има разлика между 1070 и 1060 с процесор I5 4 поколение с 4 ядра и без допълнителни нишки. Пак си падат кадрите до към 70-80 на натоварените сцени, като употребата на видеокартата се вижда, че е доста под 100%. Разлика ще има със сегашното положение, кадрите ще са доста над 40, но няма да са постоянно 100+.

Ако имаш полезни резултати, който да потвърждават написаното в първия коментар - сподели ги, в противен случай е загуба на време, защото и 5-годишен може да стигне до въпросните безполезни клипове.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какво да ти споделям, не виждаш ли клиповете? Сега няма да тръгна да тествам всяка игра, която някой реши да играе, хората са тествали достатъчно! Като са безполезни, направи по-полезни, вместо да мрънкаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Е какво да ти споделям, не виждаш ли клиповете? Сега няма да тръгна да тествам всяка игра, която някой реши да играе, хората са тествали достатъчно! Като са безполезни, направи по-полезни, вместо да мрънкаш!

Клиповете, който са в темата ги виждам много добре, проблема е че не са полезни за kdaskalov и въобще четящите и не подкрепят казаното от теб. Няма проблем - щом не знаеш/не си сигурен просто не се включвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествал съм достатъчно игри, за да знам, че I5 и по-слаб процесор спъва доста видеокарти. Върши работа, но с I7 кадрите са много повече. Кажи ми ти като се включваш с какво си полезен, освен че не харесваш клиповете? Аз ги давам като някакъв ориентир, не казвам че на 100% при него резултатите ще са същите, но ще са подобни. Кое не зная и ти какво повече знаеш, че се включваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Raze написа:

и ти какво повече знаеш, че се включваш?

Нищо повече не знае трола, при него, всичко се базира на ревюта и мнения от сайтове и форуми и най-вече на предположения, който в повечето случаи се разминават с действителността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали аз бъркам или би било възможно да се поръча една избрана видео карта on-line, да се монтира тества 10 дни и да прецени дали да я задържи или да я върне дори без да обяснява, че играта не върви по-добре ...

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Raze написа:

Тествал съм достатъчно игри, за да знам, че I5 и по-слаб процесор спъва доста видеокарти. Върши работа, но с I7 кадрите са много повече

Не знам какви процесори със какви карти си тествал, но темата е за Fortnite. Ако имаш впечатления/информация за нея - сподели ги, в противен случай е бръщолевене и трупане на безполезни мнения.

Като отделна бележка: Силно се съмнявам Epic да направят така че най-играната компютърна игра на планетата да върви като кучешко л**но на четириядрен процесор без хипертрединг. По твоята логика играта е нишово заглавие, но реалността показва точно обратното. 

преди 22 часа, Raze написа:

Кажи ми ти като се включваш с какво си полезен, освен че не харесваш клиповете?

С това че посочих невярно и дори нелепо мнение, дано не се обиждаш и ако греша и наистина разликата между GTX 760 и GTX 1060 ще е малка на неговата или подобна система - ще се радвам ако се окаже че греша.

преди 22 часа, Raze написа:

Аз ги давам като някакъв ориентир, не казвам че на 100% при него резултатите ще са същите, но ще са подобни.

Даваш ги като груб ориентир а в същото време заключенията ти са красноречиви ?

преди 22 часа, Raze написа:

Кое не зная...

В отговор:

преди 22 часа, Raze написа:

Сега няма да тръгна да тествам всяка игра, която някой реши да играе...

 

преди 22 часа, Raze написа:

Ами да пробва, но поне това, което са дали в клиповете, които намерих, не виждам да има разлика между 1070 и 1060 с процесор I5 4 поколение с 4 ядра и без допълнителни нишки. Пак си падат кадрите до към 70-80 на натоварените сцени, като употребата на видеокартата се вижда, че е доста под 100%. Разлика ще има със сегашното положение, кадрите ще са доста над 40, но няма да са постоянно 100+.

Правиш си заключенията на базата на два клип, правени на две изцяо различни системи без да знаеш нищо за драйвери, windows и как е направен записа и колко е отражението му върху производителността...? А дойде ли ти на ум че става въпрос за мултиплейър ига (или по-скоро ''игра като услуга''), или по-същество - производителността към днешна дата може да няма нищо общо със тази от края на 2017г. ?

преди 14 часа, Lpool написа:

Нищо повече не знае трола, при него, всичко се базира на ревюта и мнения от сайтове и форуми и най-вече на предположения, който в повечето случаи се разминават с действителността.

'Айде бЕгай У Hardwarebg.

Там липсват тролове и всички разполагат със хардуер, за който дискутират.

преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Дали аз бъркам или би било възможно да се поръча една избрана видео карта on-line, да се монтира тества 10 дни и да прецени дали да я задържи или да я върне дори без да обяснява, че играта не върви по-добре ...

:)

Нищо не разбрах от коментара ти.

Ако е насочен към мен - поработи над чувството за хумор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Inno написа:

Правиш си заключенията на базата на два клип, правени на две изцяо различни системи без да знаеш нищо за драйвери, windows и как е направен записа и колко е отражението му върху производителността...? А дойде ли ти на ум че става въпрос за мултиплейър ига (или по-скоро ''игра като услуга''), или по-същество - производителността към днешна дата може да няма нищо общо със тази от края на 2017г. ?

както и накъде е наклонена оная работа на автора на всеки от клиповете, дали е спал, ял и така нататък. Всичко това най-вероятно оказва влияние на кадрите според теб. Вижда се, че разлика ще има - минималните кадри в клиповете са над 60, дори се виждат над 70 в повечето случаи, при високи настройки, докато автора на темата казва, че минимума му са 40 кадъра, така че при смяна на видеокартата поне минималните му ще скочат най-вероятно. И все пак не е казал какво точно цели и какви кадри, ще чакаме и той да се включи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Inno написа:

Нищо не разбрах от коментара ти.

Ако е насочен към мен - поработи над чувството за хумор.

Не е за теб!

Нищо ми няма на чувството за хумор!

Ако някой не е вдянал - говоря, че може да се поръча карта, да се пробва и тогава да се прецени дали да се запази. Така теста ще е на точната система и тестващия нагледно ще види става или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не е за теб!

Нищо ми няма на чувството за хумор!

Ако някой не е вдянал - говоря, че може да се поръча карта, да се пробва и тогава да се прецени дали да се запази. Така теста ще е на точната система и тестващия нагледно ще види става или не.

Браво, на това му казвам бърз напредък.

Сега сериозно. Точно на теб не знам какви са ти проблемите спрямо мен и как изведнъж дупето те заболя. Явно лош ден ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам, че коментара не е за теб - ти казваш, че аз имам проблем с теб!

Не знам за какъв напредък говориш! Какво значи: как изведнъж дупето те заболя?

Казвам го в прав текст и е към питащия (главно) да си хареса карта, да си я поръча on-line да си я тества и в срок до 14 дни да прецени върши ли му работа или не.

Всякакви други тестове на различна от неговата машина и по критерии на 3-то лице са излишни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Raze написа:

както и накъде е наклонена оная работа на автора на всеки от клиповете, дали е спал, ял и така нататък. Всичко това най-вероятно оказва влияние на кадрите според теб.

Надявам се че се шегуваш, в противен случай аз няма какво повече да напиша.

преди 23 часа, Raze написа:

Вижда се, че разлика ще има - минималните кадри в клиповете са над 60, дори се виждат над 70 в повечето случаи, при високи настройки, докато автора на темата казва, че минимума му са 40 кадъра, така че при смяна на видеокартата поне минималните му ще скочат най-вероятно.

Сравняваш ябълки със портокали.

преди 23 часа, Raze написа:

И все пак не е казал какво точно цели и какви кадри, ще чакаме и той да се включи.

Това зависи от видео картата му. Със GTX 1060 ще има поне двойно покачване в кадрите спрямо неговата GTX 760, противно на написаното от теб, ако греша - ще се радвам да ме опровергаеш и да покажеш поне една игра в която разликата ще е малка между двете.

@kdaskalov

И моя глас отива за GTX 1060 6GB. Ако играта не заема много vram и не играеш други угри, тогава и 1060 3gb е алтернатива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет и мерси на всички за полежения труд и коментари.

Като за начало може би ще ви разочаровам но е вече факт...взех power color RX 580 8gb втора употреба за 250 лв. , според собственика е орала 4 месеца и в момента има още година гаранция (играх 3 часа добре се държи). Малко се учудиха в еконт като си замъкнах компютъра, но не се противиха и ми дадоха да я тествам там :).

Така след като тук се разрази спор,  реших да се поровя в нета за ден два и да действам. Принципно тоя компютър на времето го взех да играя WOW  и Lineage 2, но сега не ми се играе на тях, а и нямам толкова време (жена, дете) общо взето играя 3-4 пъти на седмица за по 2 - 3 часа и от месец поигравам на Fortnite, принципно не ми е любимия жанр игра, но засега ми харесва. Знам, че за  Fortnite 1060 е 12% по-бърза, но за следващата може процентите да са в полза на 580.

Та няма да сменям процесор, защото трябва да сменя и дъното и охладителя, така че ги оставям за следващия ъпгрейд, който се очертава да е доста солен.

В началото тръгнах за 1070 защото по форумите писаха, че  минимума е I5 4460, а моя е една идея по-добър, след това прочетох, че за игра на 1080р 60хц няма смисъл от тази карта, и поради тия причини започнах да чета за 1060 и да гледам клипчета с тестове на базата на което си извадих следните изводи:

1 Няма смисъл от 1060 3гб заради рама.

2 Избора между 1060 и 580 се свежда до цената, а най - ефтината 1060 6гб, която успях да спазаря беше 320лв.

Слагам няколко снимки да се види резултата, като настройките на играта са 1080р, high и motion blur е включено.

gpu z.gif

GTX 760K.png

RX 580K.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можело е да доплатиш 3-4-5 лева и да дойде куриера във вас, като за 15 минути тестваш картата пред него, преди да я платиш, но и твоето решение е добро, поне си имал повече време за тестове. Кадрите са като на клиповете, които ти качих по-горе, аз мислех, че 70 кадъра минимални са ти малко, но щом си доволен, това е най-важното. Иначе видеокартата е добър избор, още повече за тази цена е перфектна, дано да я ползваш дълго и със здраве. Реално няма минимум за процесор и видеокарта, всичко е въпрос на предпочитания, възможности и изисквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kdaskalov

Каква точно е картата - Red Devil Golden Sample, Red Devil или Red Dragon ? Ако е Red Dragon в никакъв случай не тествай със Furmark, защото има вероятност да изгърми high side мосфет (със повишен power limit със сигурност), което най-вероятно ще значи мъртва карта. Самите PowerColor изобщо не го препоръчват (линк). Обзалагам се че захранването е копипаста от RX570 Red Devil. Възможно е и да е по-зле, тъй като Red Devil e най-ниския им клас. Ако мислиш да разглобяваш картата за смяна на паста/профилактика ще е интересно да споделиш снимка или поне моделния номер върху самите чипове, но е почти сигурно че са 4C10N (high) и 4983NF (Low).

Аз лично никога не бих купил копачка без предоставен тестов период. За 15 минути няма какво толкова да направиш, дори и да си подготвен. Възможно е да са правени какви ли не щуротии със картата, само и само да има по-добър добив (модифициране на BIOS и т.н.), но дано да не е така и да си попаднал на свестен миньор/продавач.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имама гаранция  близо година и  не видях да е отваряна имаше лепенка на едното болче на плочата,  ако нещо стане надявам да я уважат гаранцията, иначе картата е RED DRAGON AXRX 580 8GBD5-3DHDV2/OC. Пробвах я с MSI Kombustor 3 за 15 минути. Засега не е вдигала повече от 75 градуса а старата държеше 80 и не смятам да я разглобявам, но ако се реша или изгори ще пиша тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...