Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Допълнителен вентилатор за процесора.

Препоръчан отговор

Е, аз не съм толко' велик и си питам за физическо потвърждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Вентилаторът на процесора накъде върти - към охладителя или смучи от него?

Духа към процесора, а този на кутията изкарва на вън,значи 3 пин не става да се върже с 4 пин ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Hell's Engel написа:

значи 3 пин не става да се върже с 4 пин ?

Става, но няма да се регулира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Става, но няма да се регулира

Ако вържа черен с черен, червен с син, трябва ли да бягам за друго дъно ...или :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

large?v=1.0&px=999

Ей това синьото(ШИМ сигнал) ти липсва, за да ти регулира оборотите според температурата на процесора, както се регулира на неговия си вентилатор, понеже е 4-пинов. За това ти казвам, трябва ти 4-пинов вентилатор. Не че не можеш да купиш оня сплитер и да вържеш сегашните два вентилатора, просто онзи 3-пиновият ще си духа както той си знае, понеже няма как да се регулира(освен по напрежение, което е съвсем различно от твоята цел).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изолираме примерно жълтия, и вържа само черния към черен и червения на 3 пиновия с синия на 4 пиновия няма ли да върти със същите обороти като този на процесора?

Педи време имах едно старо HP беше с 3 пина на процесора черен червен и жълт,  и му вързах допълнителен само с 2 пина, черен и червен, към черен и червен на процесора и се получи, когато нямаше натоварване и двата въртяха на минимални обороти, и не е имало никакъв проблем в продължение на 3 години.

Не че нямам 10 кинта за вентилатор но имам много в излишък 3 пинови лагерни запазени и се чудя кво да ги правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането на процесора ти, мисля, е доста евтино. Перката сякаш е слаба за там. Мислил ли си да смениш цялото охлаждане и след това да си вземеш 4-пинови вентилатори за вкарване и изкарване?

Примерно Gammaxx 300T за 33лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.01.2019 г. в 23:58, hudyr написа:

Ей това синьото(ШИМ сигнал) ти липсва, за да ти регулира оборотите според температурата на процесора, както се регулира на неговия си вентилатор, понеже е 4-пинов. За това ти казвам, трябва ти 4-пинов вентилатор. Не че не можеш да купиш оня сплитер и да вържеш сегашните два вентилатора, просто онзи 3-пиновият ще си духа както той си знае, понеже няма как да се регулира(освен по напрежение, което е съвсем различно от твоята цел).

С два 4 пинови вентилатора ще трябва сигналът от единият вентилатор да не се закача, за да няма колизии. И двата вентилатора да се управляват по сигнала от другия вентилатор. Т.е. силно пожелателно е да са еднакви

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, milevmilev написа:

Охлаждането на процесора ти, мисля, е доста евтино. Перката сякаш е слаба за там. Мислил ли си да смениш цялото охлаждане и след това да си вземеш 4-пинови вентилатори за вкарване и изкарване?

Примерно Gammaxx 300T за 33лв.

Аз така си го купих в комплект нов преди 3 год, обаче още тогава ми направи впечатление, че с това видео при големи натоварвания яко ще пече, но не съм мислил че ще дойде и това време, мисля да сложа вентилатор само отзад на кутията, защото с него температурите падат с 30 градуса, при 10 минутни бенчмаркове furmark и стрестеста на аида, процесорите на компа и видеото, не минават 55-70градуса, а без него за секунди стигат 75 и спирам теста, не ми се рискува да видя до къде ще стигне температурата, просто вентилаторчето върши страхотна работа но когато не се натоварва температурите падат под 30, и остава само шума от него, за това мислех да измисля нещо ама май те отдавна са го измислили, просто преди да свърша нещо като хората съм свикнал да се правя на Майкъл Фарадей

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-дългото изречение, което съм чел. Но щом си намерил решение е супер. Успех. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване