Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Много се колебая между 2 телефона, и не мога да си избера.. Samsung Galaxy A7 (2018) или Huawei Honor 8X

Досега съм имала Galaxy S6 Edge + и си беше перфектен просто остаря твърде много и му счупих задния панел

Та въпросът ми е, кой от двата е по-удачно да си взема. Samsung по принцип е по-премиум обаче не знам дали това ми е от полза....

Основно дисплей, качество, камера са ми важните изисквания, другото не е от такова значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е остаряло на S6+? Аз ползвам същия и работи и се вижда екрана много по-добре от новите huawei и подобни, да не говорим, че камерата също снима в пъти по-добре и може да прави 4К видео, тези които си харесала могат най-много FullHD. Единствения недостатък е, че не може да се ползва карта памет, но вътрешната памет си е предостатъчна (моя е с 32 GB от които мога да ползвам около 25 GB). По параметри на екрана и камерата го доближава този Samsung A7, но пак е добре да се сравнят на живо. А панела се сменя във почти всеки сервиз за 20-30 лева, примерно:

https://bazar.bg/obiava-13343607/staklen-zaden-kapak-za-samsung-galaxy-s6-g920-i-s6-edge-sm-g925-instrumenti

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Какво му е остаряло на S6+? Аз ползвам същия и работи и се вижда екрана много по-добре от новите huawei и подобни, да не говорим, че камерата също снима в пъти по-добре и може да прави 4К видео, тези които си харесала могат най-много FullHD. Единствения недостатък е, че не може да се ползва карта памет, но вътрешната памет си е предостатъчна (моя е с 32 GB от които мога да ползвам около 25 GB). По параметри на екрана и камерата го доближава този Samsung A7, но пак е добре да се сравнят на живо. А панела се сменя във почти всеки сервиз за 20-30 лева, примерно:

https://bazar.bg/obiava-13343607/staklen-zaden-kapak-za-samsung-galaxy-s6-g920-i-s6-edge-sm-g925-instrumenti

Започна също да лагва много, от паметта ми е останала само 1,6GB личи си че съм го ползвала повече от 2 години.

Смятам че е време за смяна, наистина не искам, но се налага

Обичам да разнообразявам и да тествам всички марки телефони. Въпреки това на Huawei honor моделите са далеч от истинските Huawei и съм леко притеснена да не се окаже евтин боклук. Има много голям екран обаче е само IPS, направо ще се побъркам вече :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти е свършила паметта прехвърляш си всичко важно на компютъра и си правиш фабрично нулиране, след това телефона става като нов. Ако трябва наново си инсталираш приложенията и си качваш нещата, които ти трябват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си Samsung ;)

Стига си я убеждавал, жена науми ли си че иска нещо, няма да може да спи спокойно, до като не го вземе XD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во Samsung, поне към момента не е това, което беше и се вижда в спада на продажбите им. Huawei в момента правят много по-иновативни телефони и определено от технологична гледна точка са по-"премиум", както Вие се изразихте в сравнение Samsung. Продажбите на Huawei постоянно растат, въпреки че станаха жертва на икономическата война между САЩ и Китай, и в момента към 350 000 000 пазар за тях е затворен! 
2-ро LCD дисплея не е по-лош, от AMOLED. Това са две различни технологии, и всяка има своите плюсове и минуси. 

3-то Със сигурност този телефон не може да се сравнява с флагманските устройства на Huawei, но повече от нормално, по простата причина, че е много по-евтин! Но от друга страна не отстъпва на въпросния Samsung в този ценови клас, даже го превъзхожда от към производителност.

От към камери, Вие си преценете. Ето снимки и видео с оригинално качество правени с Honor 8X:
https://cloud.mail.ru/public/4R8U/mNRFrVukf

Ето ви и албум с оригинални снимки и видео, правени със Samsung Galaxy A7 (2018):
https://cloud.mail.ru/public/2e6g/NKbuwBfFK

От там нататък сама си правете извод, кой телефон е по-добър. Лично на мен нощните снимки с Huawei ми се сториха значително по-добри, от тези при Samsung. На ваше място бих предпочел Huawei.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

1-во Samsung, поне към момента не е това, което беше и се вижда в спада на продажбите им. Huawei в момента правят много по-иновативни телефони и определено от технологична гледна точка са по-"премиум", както Вие се изразихте в сравнение Samsung. Продажбите на Huawei постоянно растат, въпреки че станаха жертва на икономическата война между САЩ и Китай, и в момента към 350 000 000 пазар за тях е затворен! 
2-ро LCD дисплея не е по-лош, от AMOLED. Това са две различни технологии, и всяка има своите плюсове и минуси. 

3-тосъс сигурност този телефон не може да се сравнява с флагманските устройства на Huawei, но повече от нормално, по простата причина, че е много по-евтин! Но от друга страна не отстъпва на въпросния Самсунг в този ценови клас, даже го превъзхожда от към производителност.

От към камери Вие си преценете. Ето снимки и видео с оригинално качество правени с Honor 8X:

Ето ви и албум с оригинални снимки и видео, правени със Samsung Galaxy A7 (2018):

От там нататък сама си правете извод, кой телефон е по-добър. 

Питай гаджето си колко я интересуват тези детайли.

Това са празни приказки кое е по добро кое  не, като ще го ползваш една две години и пак ще си вземеш следващият модел  без значение на кой бранд, и двата бранда са известни и масово разпространени.

Все едно е какво ще си купи готината мацка, нейните нужди са покрити.

Съвсем излишно е да издребняваме, кой е с по големи продажби и с колко процента са пред другите.

От моя опит, повечето средни и големи фирми предлагат на служителите си служебни Самсунг модели, други предпочитат Huawei, някои предпочитат Xiaomi, при по малките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Танер Заит Расим написа:

Тези детайли са изключително важни са мен (лично) и съм на 2000% сигурна че ще си взема Хуауея поради простата причина, че наистина самата марка дръпна доста в последните 2 години (и разбира се има доста по голям дисплей от на А7 (2018)

Не слагай под общ знаменател всички жени, защото 1-во е глупаво, 2-ро има такива, които са много навътре в нещата и не биха се хвърлили веднага на Златното Айфонче за 2500 лева ;)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Танер Заит Расим написа:

Няма нужда да питам. Щом дамата си е направила труда да пита, явно се интересува. 

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Martina Ramirez написа:

Тези детайли са изключително важни са мен (лично) и съм на 2000% сигурна че ще си взема Хуауея поради простата причина, че наистина самата марка дръпна доста в последните 2 години (и разбира се има доста по голям дисплей от на А7 (2018)

Не слагай под общ знаменател всички жени, защото 1-во е глупаво, 2-ро има жени, които са много навътре в нещата ;)

Очевидно си запозната с пазара на мобилни телефони. Щом хуауея ти харесва - взимай го.

Те самсунг са си така, като им се напълни паметта и трябва да се сменят.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Martina Ramirez написа:

Не слагай под общ знаменател всички жени, защото 1-во е глупаво, 2-ро има жени, които са много навътре в нещата ;)

Въобще не те подценявам ^^

Съвсем спокойно можеш да направиш най добрият избор за себе си сама.

Можеш да сравниш параметрите сама и да видиш за теб кое е с приоритет и какво ти пасва.

Нали намекваш че си хай теч гърл.

В крайна сметка си купуваш телефон който ще смениш през една две години, нисък среден висок клас...
Все същите боклуци са.

Не си купуваш автомобил или жилище, в по дългосрочен план....

Но това е моя гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Martina Ramirez написа:

Не слагай под общ знаменател всички жени, защото 1-во е глупаво, 2-ро има такива, които са много навътре в нещата...

А като си навътре в нещата, би ли ме посъветвала поради каква причина да си купя смартфон, щото аз съм изостанал на светлинни години в материята и не знам какво се прави с подобен телефон, което да не може да се прави с нещо друго.
И също, като опитна потребителка ако може да ми обясниш как да си ги създам необходимите потребности от смартфон, та да мога да оправдая купуването му. Щото при мен не става с едно телефонче, ако го купя, ще трябва цели трички - за мен за булката и синчето. Можеш да си предсавиш, че даваш съвет на синчето което ще става на 12 годинки скоро, като по-голяма кака или лелка , так по майчински да му обясниш, какво се прави със смартфон и най-вече защо е задължително да е точно със телефон направено.
На теб за какво ти служи твоят телефон ?

Като си навътре и казваш, че камерата му ти е била важна, не ти ли е минавало през ума, че при оптиката физичните закони няма начин да бъдат заобиколени. Ако няма голям сензор като това:
https://en.wikipedia.org/wiki/APS-C

има само заблуди, че можело да снима качествено.
А когато екранът на телефонът е малък, така и не ми е ясно с какави диоптери трябва да го гледам, че да ми изглежда като 24 инчов монитор. Или иначе казано, как вкарваш 50 см в само 7 см и да било качествено за гледане ?
Преди да ги има смартфоните, ти джобен цифров фотоапарат колко често си носеше с себе си, за всеки случай ако ти трябва да снимаш някое весело котенце ?
А за динамика на снимака чувала ли си, да може да изкара детайли едновременно и в светлите бели булченски рокли и по тъмни предмети на дебела сянка ?
Телефончетата в РОУ снимат ли ?

Имам още една торба въпроси, ама стана много дълго, ако може от добро сърце да ми отговориш на тези няколко, да ми отвориш очите, да прогледна и видя прелестите на телефончетата, че съм много старомоден и страдам ужасно да съм изолиран така от обкръжаващия ме свят на щастливи притежатели на смартфони, пък аз да нямам щото не знам за какво служи.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Белгиеца написа:

А като си навътре в нещата, би ли ме посъветвала поради каква причина да си купя смартфон, щото аз съм изостанал на светлинни години в материята и не знам какво се прави с подобен телефон, което да не може да се прави с нещо друго.
И също, като опитна потребителка ако може да ми обясниш как да си ги създам необходимите потребности от смартфон, та да мога да оправдая купуването му. Щото при мен не става с едно телефонче, ако го купя, ще трябва цели трички - за мен за булката и синчето. Можеш да си предсавиш, че даваш съвет на синчето което ще става на 12 годинки скоро, като по-голяма кака или лелка , так по майчински да му обясниш, какво се прави със смартфон и най-вече защо е задължително да е точно със телефон направено.
На теб за какво ти служи твоят телефон ?

Като си навътре и казваш, че камерата му ти е била важна, не ти ли е минавало през ума, че при оптиката физичните закони няма начин да бъдат заобиколени. Ако няма голям сензор като това:
https://en.wikipedia.org/wiki/APS-C

има само заблуди, че можело да снима качествено.
А когато екранът на телефонът е малък, така и не ми е ясно с какави диоптери трябва да го гледам, че да ми изглежда като 24 инчов монитор. Или иначе казано, как вкарваш 50 см в само 7 см и да било качествено за гледане ?
Преди да ги има смартфоните, ти джобен цифров фотоапарат колко често си носеше с себе си, за всеки случай ако ти трябва да снимаш някое весело котенце ?
А за динамика на снимака чувала ли си, да може да изкара детайли едновременно и в светлите бели булченски рокли и по тъмни предмети на дебела сянка ?
Телефончетата в РОУ снимат ли ?

Имам още една торба въпроси, ама стана много дълго, ако може от добро сърце да ми отговориш на тези няколко, да ми отвориш очите, да прогледна и видя прелестите на телефончетата, че съм много старомоден и страдам ужасно да съм изолиран така от обкръжаващия ме свят на щастливи притежатели на смартфони, пък аз да нямам щото не знам за какво служи.

Ще прави селфита, виж ква е красавица, сладурана 10 и половина.

Ама виж сега нали водим социален живот, важно е да сме хай с технологиите и да притежаваме най новото и ако може да е висок клас и да е скъпо, нали сме материалисти, да не изостанем от другите, примери безброй с момичета и момчета притежаващи телефони за 2  или 3 бона, в същото време каращи автомобил за 1 бон. 

Това с телефоните е просто мания и наложена от производителите само и само за да ви вземат парите и да ви облъчат с радио..

С какво едно момиче ще запълни телефон с 4 GB рам, ще си пусне фотошоп или някой аутокад и ще работи от него?

Или ще си пусне някой 4К филм и ще го гледа на 6 инчовия си екран?

Парадокси безброй а с камерите, матриците, сензорите и мегапикселите си е маркетингов трик, никой телефон не може да се 
мери с професионалните цифрови фотоапарати, друга материя са.

И да не забравяме приложението на телефона е да се чуем, да се видим, да си разменим някое друго съобщение.

Но днес то прерастна дори бих казал в дигитален паспорт, идентичност или отпечатък на всеки един от нас понеже на тези устройства пазим сензитивни  чувствителни данни и почти целият ни живот е вътре в тях от финанси до кореспонденция и какво ли не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei-я.

Иначе Белджо, аз съм почти постоянно в движение, из цялата страна. Служебен email е задължителен. Дигитално подписване на документи. В 90 процента от работното време нямам къде да седна и да го отворя тоя лаптоп. А на ден получавам между 30 и 50 мейла. Та ето една причина за смартфон. Ма за мен причина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

А ти откъде си сигурен, че не съм аз зад нейния ник и да се ебавам тука с другарчетата ?

преди 2 минути, Silvering написа:

Иначе Белджо, аз съм почти постоянно в движение, из цялата страна. Служебен email е задължителен. Дигитално подписване на документи. В 90 процента от работното време нямам къде да седна и да го отворя тоя лаптоп. А на ден получавам между 30 и 50 мейла. Та ето една причина за смартфон. Ма за мен причина.

Така както го описваш бива, ама колко са като тебе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са като мен. Включително и в Белгия. Не случайно Блекбъри навремето бяха еталон за служебен телефон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Белгиеца написа:

А ти откъде си сигурен, че не съм аз зад нейния ник и да се ебавам тука с другарчетата ?

Така както го описваш бива, ама колко са като тебе ?

Примера с цифровите подписи и онлайн банкиране  през андроид не смятам че са добри практики.
Като сигурността на Андроид, кой ти я гарантира?

Макар че в средните и големите компании като ти дадат служебно телефонче ти слагат Тренд Микро антивирсна защита, за която са платили огромна сума пари.

Онлайн банкиране и цифрови подписи в реалният бизнес свят на около 90+ % гарантират сигурност ако го ползваш на компютър с Микрософт операционна система, която е лицензирана, ъптудейт и с комбинация на антивирусен софтуер без наличие на пиратски изпълнения и наличие на съмнителен софтуер, освен това в служебните работни места, всяка компания си е защитила вътрешната си мрежа на няколко нива с които гарантира на служителите си някакво ниво на сигурност,  съжалявам но един смартфон неможе да ви осигури надеждна работа с финансови средства в дългосрочен план. 
Който допуска подобни изпълнения си е секюрити брич отвсякъде.
Понеже андроид операционната система  я сменят през няколко месеца средно през година, съответно предходната версия се изоставя.

Секюрити ъпдейти кой ти предлага на андроид и колко от вас си ъпгрейдват телефоните?

Някои по големи брандове предлагат чести ъпдейти на високият си клас устройства но пак не е на високо ниво сигурността.

Не може телефон да замени изцяло функциите на компютър или на професионален цифров фотоапарат, но може да ви служи, като портабъл играчка, или частично допълнение към професионалните ви задължения, които да ви допълват под някаква форма.

И да не забравяме телефоните са за да се чуем, основното им приложение, спирам с офтопика .

Всичко добро!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

3-то Със сигурност този телефон не може да се сравнява с флагманските устройства на Huawei, но повече от нормално, по простата причина, че е много по-евтин! Но от друга страна не отстъпва на въпросния Samsung в този ценови клас, даже го превъзхожда от към производителност.

От към камери, Вие си преценете. Ето снимки и видео с оригинално качество правени с Honor 8X:

От там нататък сама си правете извод, кой телефон е по-добър. Лично на мен нощните снимки с Huawei ми се сториха значително по-добри, от тези при Samsung. На ваше място бих предпочел Huawei.

Рядко се включвам в подобни "спорове" За или Против даден модел и марка, но тук няма да подмина.

1. Меко казано е несериозно да се обяснява кой апарат е по-добър от другия на база световни продажби, икономически войни на този срещу онзи и подобни аналитични данни. 
Търси се мнение между два конкретни апарата, а не се пише реферат на тема Коя е причината за спада на продажбите на Самсунг.

2. Не знам кой дисплей с какво колко и прочие параметри е по-добър или по-лош от другия, но за мен лично има един критерий и той е на пряка слънчева светлина виждаме ли кой ни звъни или трябва да направим сянка на апарата, за да разчетем какво пише на дисплея.
По тази причина Амолед е на светлинни години пред "противника" си, пък вие обяснявайте каквото искате - аз визирам неща, които се виждат с просто око и могат да бъдат сравнени.

3. Не знам кой как прави заключения, че по-евтиния модел е по-производителен от по-скъпия, но и тук имате греда.
Всичко зависи от начина на ползване и натоварване на апарата и заявявам съвсем отговорно, че при малко по-сериозно натоварване на ниския крас апарати на Huawei така лагват и даже забиват, че само с рестарт се оправят.
Говоря от собствен опит с няколко модела, барабар и търсения от авторката.
Е, ако неднъж на ден ще отворим ФБ и ще ъплоуднем едно селфи, направено три часа по-рано, за това апарата става и е най-производителния на света.

И накрая относно нощните снимки: великата марка Huawei залага на софтуерни подобрения на кадрите, сокато при Самсунг говорим за хардуерно добри показатели.
Кой какво му харесва е една друга бира и за мен лично база за сравнение просто няма, защото към по-добрия хардуер винаги можем да добавим супер софтуер и нещата ще станат несъвместими като сравнение.
Но ако така ви харесва, то нека Huawei правят по-добри нощни снимки - не ми се спори хич.

Не на последно място не знам защо не споменахте колко назад вече са по продажби Самсунг, но колко напред излезнаха откъм поддръжка на софтуера си и колко често има софтуерни ъпдейти на моделите им.
Който ползва Самсунг в последните месеци може да потвърди или отрече това, което казвам, но нека отбележим обективно колко рядко апаратите на Huawei се радват на софтуерни ъпдейти, подобряващи различни детайли от системата и апарата като цяло.

Моето мнение към авторката е да си вземе Самсунга, ако желае.
Изборът си е нейн, разбира се и ще ми е интересно да мине оттук и да остави едно мнение след 2-3 месеца, ако смени марката.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Танер Заит Расим написа:

Ама виж сега нали водим социален живот, важно е да сме хай с технологиите и да притежаваме най новото и ако може да е висок клас и да е скъпо, нали сме материалисти, да не изостанем от другите, примери безброй с момичета и момчета притежаващи телефони за 2  или 3 бона, в същото време каращи автомобил за 1 бон. 

Това с телефоните е просто мания и наложена от производителите само и само за да ви вземат парите и да ви облъчат с радио..

С какво едно момиче ще запълни телефон с 4 GB рам, ще си пусне фотошоп или някой аутокад и ще работи от него?

Или ще си пусне някой 4К филм и ще го гледа на 6 инчовия си екран?

Парадокси безброй а с камерите, матриците, сензорите и мегапикселите си е маркетингов трик, никой телефон не може да се 
мери с професионалните цифрови фотоапарати, друга материя са.

И да не забравяме приложението на телефона е да се чуем, да се видим, да си разменим някое друго съобщение.

Но днес то прерастна дори бих казал в дигитален паспорт, идентичност или отпечатък на всеки един от нас понеже на тези устройства пазим сензитивни  чувствителни данни и почти целият ни живот е вътре в тях от финанси до кореспонденция и какво ли не.

Нека се изясня, НЕ СЪМ като повечето момичета, на които в главата им е само какви дрехи ще носят на Планета Пайнер довечера или дали някоe “момченце” ще им върже....

Досега за всичките телефони, които съм имала, съм полагали направо екстремни грижи, на половин година преглед в сервиз, чистих дисплея, камерата и задната част (винаги) и смея да твърдя, че леко прекалявам с грижите.

И много се изнервям, когато някой ме изкара едва ли не “посредствена тъпа кифла, която знае да се перчи” само защото имам фетиш към снимки, селфита и т.н 

Телефонът за мен е мултифункционален, какво ли не правя с него, гледам филми, шоута, слушам музика (не само поп и чалга), правя снимки и видео, като ходя извън България (в Дубай примерно миналата пролет), клюкарствам с приятелки, и ползвам Инстаграм 17-18 часа на ден поне, че с моите близо 3000 последователи, ако не кача нещо, ще е голям пропуск.

Дано да съм обективна, в широкия смисъл на думата... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай си инстаграма, аз ще съм 3001-ия ти последовател :wors:

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, algor написа:

Рядко се включвам в подобни "спорове" За или Против даден модел и марка, но тук няма да подмина.

1. Меко казано е несериозно да се обяснява кой апарат е по-добър от другия на база световни продажби, икономически войни на този срещу онзи и подобни аналитични данни. 
Търси се мнение между два конкретни апарата, а не се пише реферат на тема Коя е причината за спада на продажбите на Самсунг.

2. Не знам кой дисплей с какво колко и прочие параметри е по-добър или по-лош от другия, но за мен лично има един критерий и той е на пряка слънчева светлина виждаме ли кой ни звъни или трябва да направим сянка на апарата, за да разчетем какво пише на дисплея.
По тази причина Амолед е на светлинни години пред "противника" си, пък вие обяснявайте каквото искате - аз визирам неща, които се виждат с просто око и могат да бъдат сравнени.

3. Не знам кой как прави заключения, че по-евтиния модел е по-производителен от по-скъпия, но и тук имате греда.
Всичко зависи от начина на ползване и натоварване на апарата и заявявам съвсем отговорно, че при малко по-сериозно натоварване на ниския крас апарати на Huawei така лагват и даже забиват, че само с рестарт се оправят.
Е, ако неднъж на ден ще отворим ФБ и ще ъплоуднем едно селфи, направено три часа по-рано, за това апарата става и е най-производителния на света.

И накрая относно нощните снимки: великата марка Huawei залага на софтуерни подобрения на кадрите, сокато при Самсунг говорим за хардуерно добри показатели.
Кой какво му харесва е една друга бира и за мен лично база за сравнение просто няма, защото към по-добрия хардуер винаги можем да добавим супер софтуер и нещата ще станат несъвместими като сравнение.
Но ако така ви харесва, то нека Huawei правят по-добри нощни снимки - не ми се спори хич.

Не на последно място не знам защо не споменахте колко назад вече са по продажби Самсунг, но колко напред излезнаха откъм поддръжка на софтуера си и колко често има софтуерни ъпдейти на моделите им.
Който ползва Самсунг в последните месеци може да потвърди или отрече това, което казвам, но нека отбележим обективно колко рядко апаратите на Huawei се радват на софтуерни ъпдейти, подобряващи различни детайли от системата и апарата като цяло.

Изборът си е нейн, разбира се и ще ми е интересно да мине оттук и да остави едно мнение след 2-3 месеца, ако смени марката.

1.  Да не се чете невнимателно и да се правят подобни забележки според мен не е сериозно. Аз направих това изказване по адрес на коментара, че Samsung бил едва ли не по-престижен бранд, а това се определя по продажби и иновации у дадената компания. 

2. Това са си лично Ваши критерии, аз лично не отдавам чак такова голямо значение на дисплея. Съвременните IPS дисплеи, ако са качествени изработка са ясно четливи и на ярка слънчева светлина. Нещата при IPS дисплеите са субективни, има и качествени и некачествени изработки, нивото било то максимално или минимално за регулиране на подсветката също силно варира. В крайна сметка много световни производители произвеждат устройствата си с IPS дисплеи. Забравяте обаче да споменете, че рекламациите относно изгорели пиксели при AMOLED са много повече, и като цяло този тип дисплеи  отстъпват от към надеждност. 

3. Производителността и надценката, която поставя даден бранд не са взаимно свързани. Факторите, по които Huawei може да предложи по-ниска цена за приблизително един и същ хардуер в сравнение със Samsung са много, не виждам смисъл да ги изреждам. Има сайтове, където са сравнени CPU и GPU на двата телефона, има и глобални менчмарк тестове, чиито резултати са в полза на Huawei. 
ето пример:

Honor 8X -  Basemark OS II 2.0: 2341 / Basemark X: 20416
Galaxy A7 2018 - Basemark OS II 2.0: 2051 / Basemark X: 15200

Относно снимките, мен като потребител не ме вълнува хардуерно или софтуерно е постигнат крайния резултат. Обаче като погледна една нощна размазана снимка от Samsung и я сравня с значително по-ясните с Huawei си правя извод че по-доброто съчетание е у китайците. То и при снимките нещата са силно субективни, на Вас лично може тези на Samsung да ви устройват повече, мен лично не ме в сравнение с Huawei. 

Колкото до софтуерната поддръжка, човек трябва да ползва и двата телефона, че да прави такива изводи. Пък и чести актуализации не винаги означават качествени. Вижте че хората се оплакват, че телефоните им Самсунг започват да забиват, а става дума за устройства с приличен хардуер. Аз изводи за софтуерна поддръжка не бих си правил относно модели и марки, които не ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

Изключително съм ви благодарна за мнението, наистина съм чувала лоши неща за Huawei, то само факта, че имат 10 модела, които са почти идентични, доказва, че са несигурни в себе си, и че тяхната версия на TouchWiz (не знам точно как се казва) е мега объркваща и всичко е разпиляно. 

Копират твърде много от други марки и им личи, честно казано не знам вече кой от кого краде дизайна, ама ако продължават така Huawei никога няма да си взема.... на Honor 8X ми хареса че дисплеят покрива повече от 90% от предната част обаче “notch-a” е неприятен и разваля факта, че почти няма “bezels”. IPS LCD e слабичко, че й е 6.5 инча, Самсунга направо го разбива с Амолед технологията, цветовете са уникални :D 

В Самсунга има ли минуси, за които не съм видяла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, megatone написа:

Дай си инстаграма, аз ще съм 3001-ия ти последовател :wors:

Мегатоне това не е коте за тебе, ако не можеш да си позволиш да я пратиш на почивка до горещи дестинациии.

Скъпо ще ти излезе. :getout:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

Мегатоне това не е коте за тебе, ако не можеш да си позволиш да я пратиш на почивка до горещи дестинациии.

Скъпо ще ти излезе. :getout:

Аз ще съм и последовател, а не банкомат или инвеститор ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Martina Ramirez написа:

IPS LCD e слабичко, че й е 6.5 инча, Самсунга направо го разбива с Амолед технологията, цветовете са уникални :D 

Всъщност Вие сте уникална, но в своята тъпота. А потребителят ''algor'' чисто и просто има финансовата възможност да тества множество хендита. Това естествено не означава, че е компетентен в тази област. И не е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.