Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ARMAX

Най-лекия Windows за слаб компютър?

Препоръчан отговор

СПЕШНО!!!

Здравейте, знам че има тема със същото или подобно име, но в нея(тях) не успях да намеря отговор на моя проблем... Та проблема е, че имам компютър със процесор Intel Core Duo T2450 2GHz, 2GB рам памет и вградена видео карта, на Windows 7x86(32 бита). Въпроса ми е Windows 8.1 ще върви ли по-добре от 7-цата или не, и ако да има ли начин да изтегля не подържащи се от Windows 8.1 дрйвъри на 8.1? Значи дравърите се подържат за Windows XP, Vista и 7 (само тези 3 наброи Windows-са), ще могат ли някак да се изтеглят на 8.1 еветуално ако 8.1 е по-лек от колкото 7, и не искам XP защото е доста стар и грозен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дъното? Модел на видеокартата? Модел на захранването? Не сме гадатели! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сложи някоя Линукс дистрибуция, Windows 8.1 няма да работи по- добре от 7.

преди 2 минути, barbuncela написа:

Модел на дъното? Модел на видеокартата? Модел на захранването? Не сме гадатели! :)

Моята кристална топка ми казва, че е лаптоп това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта е много малко за днешните стандарти. (2019) Поне 4 GB си трябва.

Като предложение: Windows 7 Home Premium.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

Прав си!  Intel  мобиле!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, ARMAX написа:

процесор Intel Core Duo T2450 2GHz, 2GB рам памет и вградена видео карта, на Windows 7x86(32 бита)

При тези изисквания не мога да разбера кое Ви принуждава прехода към било то 8.1 или друга по-нова версия на ОС-ма....???

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-ограничава-поддръжката-на-windows-7-до-2023-г-293088.html

Определено недоумявам Вашето желание и някак си възникна любопитство кое е породило това Ваше желание???

Прощавайте, че вместо някаква помощ Ви питам .... Може и да не ми отговаряте.

По мое мнение не Ви е необходимо някаква "орязана" по-горна версия .... Съмнявам се, че ще работи стабилно ....

п.п. Аз съм на принципа: Ако нещо си работи .... не го пипам ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тествай как ще се държи с windows 8.1, реално и windows 10 може да сложиш и него да тестваш, нищо не пречи. От Windows XP няма смисъл, това е вече неподдържана система и много неща няма да работят там, още повече, че някои страници изобщо няма да ти се отварят, понеже самото ядро на ОС не поддържа новите сертификати, наскоро имаше такава тема и не се намери решение на проблема.

Може да се пробва и някоя по-лека Linux дистрибуция как ще се държи. Всичко е въпрос на лични предпочитания и пробване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Най-лекия Windows за слаб компютър е версия 3.11 ... До колкото ми е известно някой кръгове са се заели да правят "Нов '95" ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ДиоиД написа:

някой кръгове са се заели да правят "Нов '95

Той е факт и е в мрежата от около месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ДиоиД написа:

"Нов '95" ....

това чудо го пробвах, нещо между линукс и вин95...гола вода...поне за сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, ДиоиД написа:

Най-лекия Windows за слаб компютър е версия 3.11 ... До колкото ми е известно някой кръгове са се заели да правят "Нов '95" ....

https://classicreload.com/Windows-95-4-00-950.html

1655518107_Bitmap.thumb.jpg.e6dc54324199ef35e68a30f92963e971.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е важно дали ще е с 7 или 8.1 - важното е дали ще е добре конфигурирана и оптимизирана системата за да се извади всичко от хардуера. А споменавайки го - може да се помисли за него какво може да се направи - първо толкова стар лаптоп дали е прочистван скоро, сменени термо пасти/подложки, може ли да се увеличи обема на паметта му, в какво състояние е твърдия диск - негова подмяна.

Трябва да е ясно и какво се гони като цел - никой не работи просто на ОС - така, че трябва да се изясни какво се цели.

Има доста прилични машини с цена около 300 лв. - там всяка ОС ще върви много по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, AAUUXX написа:

С Т2450 остана и да е десктоп.

За мен ключови елементи за подобряване на производителността са количеството RAM, честотата й и твърдият диск. За паметта - може дъното да не поддържа по-голям обем/ по-висока честота. От там и съгласието.

преди 1 час, AAUUXX написа:

Ако финансовият ресурс е ограничен, може да се подходи САМО със смяна на диска с малък(до 120GB) ssd и Windows 7 Home/Pro; Linux.

Всичко друго ще е мъчение - и за машината, и за ползващия

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ARMAX написа:

СПЕШНО!!!

Здравейте,

Въпроса ми е Windows 8.1 ще върви ли по-добре от 7-цата или не, 

Една чисто нова инсталация на седмицата ще върви по-добре от сегашната ти.
А най-добре ще върви един лек линукс отговарящ на хардуера ти.
Но аз не се наемам да те убеждавам да минеш на линукс, защото знам от собсвен опит колко трудно е психологически да се приеме нещо различно от Уиндоус. И пак по психологически причини, на три компютъра вкъщи Линукс Минт съм го направил да имитира на външен вид Уиндоус. Щом детето ми го ползва и булката ми, значи е направено за хора, не е за маймуни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Белгиеца написа:

значи е направено за хора, не е за маймуни

Че то има ли нещо което да не е направено за хора?!

Ще се изненадам, ако има, и може би прекалих с .... :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да лаптоп е, но дъното според мен няма смисъл да го казва... Бях инсталирал Windows 8.1 и вървеше много добре, но проблема е, че драйвърите ми не се подържат от 8.1... Въпроса ми е има ли начин да изтегля дравъри за 7-ца на 8.1?

Не ми трябва Linux трябва ми Windows. Както казах дравърите ми за видео картата и другите дравъри като цяло се подържат само от 7, Xp и Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, ARMAX написа:

Да лаптоп е, но дъното според мен няма смисъл да го казва... Бях инсталирал Windows 8.1 и вървеше много добре, но проблема е, че драйвърите ми не се подържат от 8.1... Въпроса ми е има ли начин да изтегля дравъри за 7-ца на 8.1?

Може да пробваш драйверите за 7 на 8.1, но колко ще работят коректно никой не може да каже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пробвах но 8.1 не ми дава да ги инсталирам, пише ми, че не са изтеглени правилно... Също "това желание" за 8.1 е защото четох(мнения на хора за него) които казват че е по-лек от 7-цата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, ARMAX написа:

Аз пробвах но 8.1 не ми дава да ги инсталирам, пише ми, че не са изтеглени правилно... Също "това желание" за 8.1 е защото четох(мнения на хора за него) които казват че е по-лек от 7-цата

Това мнение на тези хора не отговаря на истината. Ако напишеш за кое ти трябват драйвери за 8.1 ще потърсим от сайта производител за такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ядро на ОС-а 8,1 бил по добър от 7 и толкова, ако не го оптимизираш като хората и накачулиш един тон глупости и сложиш тежка AV - накрая все тая.

Самата ОС- сложи ли си драйвери за компонентите? С нещо имаше ли проблем - липса на звук, мрежа и т.н.?

Не чети между редовете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всичко си беше наред, но не можех да играя с пълния си потенциал на видео картата, вадих много малко кади и графиката беше ужасна, само това беше

Открих че Windows 7 с Classic theme работи много бързо и мазно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ARMAX написа:

да играя с пълния си потенциал на видео картата

И кое те кара да мислиш, че новата версия ще ти реши проблема???

п.п. До колкото ми е известно всяка игра си изиска минимум хардуерни параметри ... и ще се изненадам ако има такава която изцяло зависи от софтуера ... Може би нещо не съм в час .... с игрите ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Видео картата е вградена и потенциала и е толкова, не е свързан с версията ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...