Премини към съдържанието
ARMAX

Най-лекия Windows за слаб компютър?

Препоръчан отговор

СПЕШНО!!!

Здравейте, знам че има тема със същото или подобно име, но в нея(тях) не успях да намеря отговор на моя проблем... Та проблема е, че имам компютър със процесор Intel Core Duo T2450 2GHz, 2GB рам памет и вградена видео карта, на Windows 7x86(32 бита). Въпроса ми е Windows 8.1 ще върви ли по-добре от 7-цата или не, и ако да има ли начин да изтегля не подържащи се от Windows 8.1 дрйвъри на 8.1? Значи дравърите се подържат за Windows XP, Vista и 7 (само тези 3 наброи Windows-са), ще могат ли някак да се изтеглят на 8.1 еветуално ако 8.1 е по-лек от колкото 7, и не искам XP защото е доста стар и грозен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дъното? Модел на видеокартата? Модел на захранването? Не сме гадатели! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи някоя Линукс дистрибуция, Windows 8.1 няма да работи по- добре от 7.

преди 2 минути, barbuncela написа:

Модел на дъното? Модел на видеокартата? Модел на захранването? Не сме гадатели! :)

Моята кристална топка ми казва, че е лаптоп това. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен си стой на 7-та,щом не щеш ХР.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта е много малко за днешните стандарти. (2019) Поне 4 GB си трябва.

Като предложение: Windows 7 Home Premium.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

Прав си!  Intel  мобиле!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ARMAX написа:

, и не искам XP защото е доста стар и грозен...

и какво му е грозното?
https://igetintopc.com/windows-xp-professional-sp3-january-2019-free-download/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, ARMAX написа:

процесор Intel Core Duo T2450 2GHz, 2GB рам памет и вградена видео карта, на Windows 7x86(32 бита)

При тези изисквания не мога да разбера кое Ви принуждава прехода към било то 8.1 или друга по-нова версия на ОС-ма....???

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-ограничава-поддръжката-на-windows-7-до-2023-г-293088.html

Определено недоумявам Вашето желание и някак си възникна любопитство кое е породило това Ваше желание???

Прощавайте, че вместо някаква помощ Ви питам .... Може и да не ми отговаряте.

По мое мнение не Ви е необходимо някаква "орязана" по-горна версия .... Съмнявам се, че ще работи стабилно ....

п.п. Аз съм на принципа: Ако нещо си работи .... не го пипам ....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тествай как ще се държи с windows 8.1, реално и windows 10 може да сложиш и него да тестваш, нищо не пречи. От Windows XP няма смисъл, това е вече неподдържана система и много неща няма да работят там, още повече, че някои страници изобщо няма да ти се отварят, понеже самото ядро на ОС не поддържа новите сертификати, наскоро имаше такава тема и не се намери решение на проблема.

Може да се пробва и някоя по-лека Linux дистрибуция как ще се държи. Всичко е въпрос на лични предпочитания и пробване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Най-лекия Windows за слаб компютър е версия 3.11 ... До колкото ми е известно някой кръгове са се заели да правят "Нов '95" ....

• Ха-ха 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ДиоиД написа:

някой кръгове са се заели да правят "Нов '95

Той е факт и е в мрежата от около месец

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ДиоиД написа:

"Нов '95" ....

това чудо го пробвах, нещо между линукс и вин95...гола вода...поне за сега!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ДиоиД написа:

Най-лекия Windows за слаб компютър е версия 3.11 ... До колкото ми е известно някой кръгове са се заели да правят "Нов '95" ....

https://classicreload.com/Windows-95-4-00-950.html

1655518107_Bitmap.thumb.jpg.e6dc54324199ef35e68a30f92963e971.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е важно дали ще е с 7 или 8.1 - важното е дали ще е добре конфигурирана и оптимизирана системата за да се извади всичко от хардуера. А споменавайки го - може да се помисли за него какво може да се направи - първо толкова стар лаптоп дали е прочистван скоро, сменени термо пасти/подложки, може ли да се увеличи обема на паметта му, в какво състояние е твърдия диск - негова подмяна.

Трябва да е ясно и какво се гони като цел - никой не работи просто на ОС - така, че трябва да се изясни какво се цели.

Има доста прилични машини с цена около 300 лв. - там всяка ОС ще върви много по-добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, AAUUXX написа:

С Т2450 остана и да е десктоп.

За мен ключови елементи за подобряване на производителността са количеството RAM, честотата й и твърдият диск. За паметта - може дъното да не поддържа по-голям обем/ по-висока честота. От там и съгласието.

преди 1 час, AAUUXX написа:

Ако финансовият ресурс е ограничен, може да се подходи САМО със смяна на диска с малък(до 120GB) ssd и Windows 7 Home/Pro; Linux.

Всичко друго ще е мъчение - и за машината, и за ползващия

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ARMAX написа:

СПЕШНО!!!

Здравейте,

Въпроса ми е Windows 8.1 ще върви ли по-добре от 7-цата или не, 

Една чисто нова инсталация на седмицата ще върви по-добре от сегашната ти.
А най-добре ще върви един лек линукс отговарящ на хардуера ти.
Но аз не се наемам да те убеждавам да минеш на линукс, защото знам от собсвен опит колко трудно е психологически да се приеме нещо различно от Уиндоус. И пак по психологически причини, на три компютъра вкъщи Линукс Минт съм го направил да имитира на външен вид Уиндоус. Щом детето ми го ползва и булката ми, значи е направено за хора, не е за маймуни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Белгиеца написа:

значи е направено за хора, не е за маймуни

Че то има ли нещо което да не е направено за хора?!

Ще се изненадам, ако има, и може би прекалих с .... :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да лаптоп е, но дъното според мен няма смисъл да го казва... Бях инсталирал Windows 8.1 и вървеше много добре, но проблема е, че драйвърите ми не се подържат от 8.1... Въпроса ми е има ли начин да изтегля дравъри за 7-ца на 8.1?

Не ми трябва Linux трябва ми Windows. Както казах дравърите ми за видео картата и другите дравъри като цяло се подържат само от 7, Xp и Vista

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ARMAX написа:

Да лаптоп е, но дъното според мен няма смисъл да го казва... Бях инсталирал Windows 8.1 и вървеше много добре, но проблема е, че драйвърите ми не се подържат от 8.1... Въпроса ми е има ли начин да изтегля дравъри за 7-ца на 8.1?

Може да пробваш драйверите за 7 на 8.1, но колко ще работят коректно никой не може да каже. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пробвах но 8.1 не ми дава да ги инсталирам, пише ми, че не са изтеглени правилно... Също "това желание" за 8.1 е защото четох(мнения на хора за него) които казват че е по-лек от 7-цата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ARMAX написа:

Аз пробвах но 8.1 не ми дава да ги инсталирам, пише ми, че не са изтеглени правилно... Също "това желание" за 8.1 е защото четох(мнения на хора за него) които казват че е по-лек от 7-цата

Това мнение на тези хора не отговаря на истината. Ако напишеш за кое ти трябват драйвери за 8.1 ще потърсим от сайта производител за такива. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ядро на ОС-а 8,1 бил по добър от 7 и толкова, ако не го оптимизираш като хората и накачулиш един тон глупости и сложиш тежка AV - накрая все тая.

Самата ОС- сложи ли си драйвери за компонентите? С нещо имаше ли проблем - липса на звук, мрежа и т.н.?

Не чети между редовете!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всичко си беше наред, но не можех да играя с пълния си потенциал на видео картата, вадих много малко кади и графиката беше ужасна, само това беше

Открих че Windows 7 с Classic theme работи много бързо и мазно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ARMAX написа:

да играя с пълния си потенциал на видео картата

И кое те кара да мислиш, че новата версия ще ти реши проблема???

п.п. До колкото ми е известно всяка игра си изиска минимум хардуерни параметри ... и ще се изненадам ако има такава която изцяло зависи от софтуера ... Може би нещо не съм в час .... с игрите ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е вградена и потенциала и е толкова, не е свързан с версията ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.