Премини към съдържанието
ARMAX

Най-лекия Windows за слаб компютър?

Препоръчан отговор

Въобще не става въпрос за графичният интерфейс, а за хардуерното ускорение, производителност и т.н, ако хардуерът ви е слаб и е бил купен с XP, и хардуерът е бил актуален когато XP e бил на пазара, това въобще не означава че същият този хардуер днес ще работи също толкова добре със същата производителност със същата ос, защото много стандарти за енкодинг на видеа се промениха и днес са едни актуални а вчера или през онази не далечна толкова година са били други актуални, за уеб технологиите важи същото, уеб технологиите имплементирани днес са по тежки от онези другите преди години.

Каквото и да си говорим от старото ново не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с това XP като не ти отваря почти никакви сайтове какво правиш? За филми, игри и картинки ли ще го ползваш само?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

И с това XP като не ти отваря почти никакви сайтове какво правиш? За филми, игри и картинки ли ще го ползваш само?

Игри, ще вървят игрите от онези години!
Филми, виж тук може да има греда, процесорът и видеото може и да не се справят за филми, на една такава машина ( single core 3 GHz cpu, 128mb GPU RAM DDR1, 1500 MB DDR RAM) ако му пуснеш видео с резолюция 720 и ще умре.....
Картинки, кой ти се занимава с изображения, освен ако не си човек на изкуството или професионален фотограф, но дори и тук може да удариш греда със снимки със супер голяма резолюция!

Сайтове забравете .....

Играл съм го този мач, като бях по зелен, играех си да режа сървиси, да намирам стари уеб браузъри стари версии от към онези години, и се самозаблуждавах ей..... май сега върви по добре ама същият х..

После почваш да търсиш най добрият линукс ама и там в този океан от дистрота пак стигаш до извода че машината ти е дърво!

Имам такава машина,за нищо не става..., сложих му още една лан карта, вече е с две карти, сложих му един Микротик рутер ос 5.26 и Хънтър Тик, и става все пак за нещо, става за жичен рутер ама толкус, постоянно е изключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от машината а от ОС - някои сертификати ги няма в ядрото и много сайтове изобщо не се отварят, дава грешки и до там. Скоро имаше подобна тема, а в тази проблема го споменавам отново и пак някой предлага WinXP?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

Не е от машината а от ОС - някои сертификати ги няма в ядрото и много сайтове изобщо не се отварят, дава грешки и до там. Скоро имаше подобна тема, а в тази проблема го споменавам отново и пак някой предлага WinXP?!?

Ами не знам, освен някой линукс и файлов сървър да се направи, или iptv stalker portal или нещо друго под линукс да се пусне, но пак не оправдава ползването му, заради шума и консумацията, един мини компютър за 50 дола с ARM архитектура на процесора ще го бие  по производителност и по ниска консумация и никакъв шум...

Каквото и да слагаш на стар хардуер, си е неоправдано...

Иначе има частни случаи , например HP Blade шаси от 2006-та година.......
Това е едно шаси, на което закачаш по спомени мисля че бяха 18 сървъра с по 1 или 2 процесора и рам + суичове и обединени в едно.
И днес си работи през 2019-та някъде.... и пак си имаш мощ но не може въпреки всичко да се сравни с конкуренцията от сървъри днес.........

Старото никога не е съвместимо с новото, не и по начина както си представяме и искаме....

Но не се шашкайте, в държавни структури още има XP и сървър 2003, па може и нещо от 95 и 98 да видите някъде при тях, разбира се локално.
До средата на 2018 г. бабичките, леличките и някои млади каки в БДЖ ползваха DOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Танер Заит Расим написа:

Но не съществува лека ос която да се държи стабилно с висока производителност на стар хардуер! 

Това няма логика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има има, не съм се изразил добре, но  който иска ще разбере гледната ми точка и какво съм искал да кажа.

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

И с това XP като не ти отваря почти никакви сайтове какво правиш?

преди 22 минути, Raze написа:

а от ОС - някои сертификати ги няма в ядрото и много сайтове изобщо не се отварят, дава грешки и до там. Скоро имаше подобна тема, а в тази проблема го споменавам отново и пак някой предлага WinXP?!?

Конкретен сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване