Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:

Внимавайте с Интернет!

Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.

Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!

БЯХ ИЗУМЕН!

Вариантите са два:

1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.

Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.

Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“

Пазете се от Интернет и бъдете здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости. Нито е известна марката/модела на телефона, нито нищо. Няма как да ти вземе отпечатъка от базата данни на здравната каса. По-вероятно е да имаш регистриран google акаунт и там на някое устройство да си си регистрирал отпечатъка, или аналогично ако е apple, друга опция няма! Дай по-точна информация, какво точно ти е изписал телефона, дай и снимка на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с пръстовите отпечатъци според мен няма нищо общо. Опитай да хванеш един телефон и да си регистрираш нов отпечатък. Започни например с показалец и по средата на процедурата (обикновено се иска да прекараш пръста през сензора няколко пъти, за да се хванат различните му части) смени пръста с друг. Резултатът - телефонът няма да прави разлика между двата пръста и най-вероятно ще приема и двата. Това просто за да видиш колко променливи има в процедурата.

За камерата - ами най-вероятно твоят близък има на телефона или в някое приложение твоя снимка, за която има и таг, че си ти... А вече защо телефонът пита за това, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, killchain написа:

Това с пръстовите отпечатъци според мен няма нищо общо

не знам дали помните едновремешните "яйца"
мисля си, че  е такова "яйце" и са се пошегували с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Принципно може и твоя познат да ти е спретнал шега ... ;)

По скоро е нещо друго, но не е сигурно .... :)

п.п. Съвсем правилно е да внимаваме с ползването на Интернет ... но до колко е опасно .... хм .... колкото е опасно гледането на телевизор и т.н. ... До момента не съм срещал някаква физична опасност от ползването му, а до колко е опасност за психиката е друг въпрос ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, slavcho hadjiyata написа:

Внимавайте с Интернет!

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми.

Да бе, разпознал те е и аз мога да те разпозная като направя търсене по снимка. Това е направил и понеже си будала и си публикувал твои снимки и името ти даже, телефонът е искал да те уплаши ако си крадец, да го върнеш.
На моят син му обяснявам, че е много лошо нещо да пуска свои снимки в интернет или да се регистрира с истинската си самоличност във фейсбук и други подобни тъпотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че при опит за отключване от друг, а не титуляра с пръстов отпечатък телефона прави снимка на отключващия, може и тук да е такъв случая, а ако има и лицево отключване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде си качвал снимката, която ти е показал телефона? И естествено, попитай собственика на телефона, дали не се е пошегувал с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, slavcho hadjiyata написа:

Внимавайте с Интернет!

Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.

Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!

БЯХ ИЗУМЕН!

Вариантите са два:

1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.

Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.

2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.

Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“

Прави си направо курбан. Чудя се как така телефонът не те е застрелял. Ама как ви раждат главите такива глупости бе хора????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айнщайн е казал: "Вселената и човешката глупост са безкрайни, като за първото  не съм сигурен"

Вградените камери в телефоните са затова, за да ги използват както хората, така и приложенията, както е в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не искаш ли да разбереш какво, как и защо се е случило или предпочиташ да се жалваме на общо основание, като бабите пред брока?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ясно. В телефона има приложение, което чрез камерите дава възможност на собственика на телефона да узнае кой се е опитал да го отключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вие пък, за първи път ли хващате смартфон с такива екстри, които вече са норма даже и в средния клас смартфони?

При мен идва фабрично с такава програма и мога единствено да я изключа, но не и деинсталирам. Последното може да е проблем за някои параноици.
Anti-Theft & phone location се нарича.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.s.antivirus&hl=bg

Добре, че не му се е пуснала сирената, защото ако потребителят е активирал за кражба  е на пълна сила - става шаш и паника за всички наоколо:lol6:

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, M.Николов написа:

Линкът ви води към антивирусна за телефон!

Антивирусната има подобна функция

✔ Use Camera Trap to discreetly email yourself a photo of anyone trying to unlock your phone

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях, за снимката ясно, но как си обяснявате това:

на 20.01.2019 г. в 13:25, slavcho hadjiyata написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

Да, видях, за снимката ясно, но как си обяснявате това:

Ами автора не иска да отговори на въпроса за снимката, а може и просто да е поукрасил разказа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 50 минути, M.Николов написа:

Линкът ви води към антивирусна за телефон!

Anti-Theft е неразделна част от пълния премиум пакет на AVG Pro антивирусната:

Anti-Theft & phone location: (using the AVG website or text messages (SMS))
✔ Locate your lost/stolen phone via Google Maps™
✔ Lock your phone or wipe its content
✔ Set a lock screen message
✔ Make your phone sound a siren
✔ Use Camera Trap to discreetly email yourself a photo of anyone trying to unlock your phone
✔ Use Sim Security to automatically lock your phone whenever the SIM card is replaced
✔ Wipe your phone and SD card content remotely

И това  не е всичко, наред с изброеното, чрез тази програма можеш дистанционно от web, даже при откраднат смарт:

- да пренасочиш входящи повиквания и sms към друг номер;
- да позвъниш някому през твоя телефон;
- да включиш микрофона и запишеш до 10 минути аудио + автоматично подкачване на аудиото в облак;
- ръчно да включиш сирената;
- да му пращаш съобщения на екрана на оня, дето ти е взел телефона;
- да си изтеглиш данни от тела.

Затова и по-нагоре споменах, че с такива възможности параноиците ще се поболеят.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване