Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Преди няколко дни реших да изчистя лаптопа и да му сменя термо-пастата. След като го сглобих стартирах системата и ми даде грешка при Системния вентилатор. Предположих че съм забравил пин-а несвързан но уви 1/4 кабели беше скъсан. Правих се на заварчик със запалката, но не успях да подкарам вентилатора. След което поръчах нов, но и той не тръгва. Търсих възможности, които да оправят положението но безуспешно.. 

Остана ми да пробвам само да флашна биоса, но някак си ми е трудно, защото защитата за висока темп. го изключва. 

HP Elitebook 8560w workstation

Някакви идея, кое, как? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 минути, z0sk1e написа:

Здравейте, 

Преди няколко дни реших да изчистя лаптопа и да му сменя термо-пастата. След като го сглобих стартирах системата и ми даде грешка при Системния вентилатор. Предположих че съм забравил пин-а несвързан но уви 1/4 кабели беше скъсан. Правих се на заварчик със запалката, но не успях да подкарам вентилатора. След което поръчах нов, но и той не тръгва. Търсих възможности, които да оправят положението но безуспешно.. 

Остана ми да пробвам само да флашна биоса, но някак си ми е трудно, защото защитата за висока темп. го изключва. 

HP Elitebook 8560w workstation

Някакви идея, кое, как? 

Сигурен ли си, че си монтирал охладителя правилно и сигурен ли си, че не е пробит? Въобще недей флашва биос, той няма вина в случая. И съответно сигурен ли си, че новият вентилатор е здрав и работи???

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се чувстваш комфортно с поялник (предполагам, че е така, ако говориш за запалки), потърси или същия вентилатор, или някой, който може да ти запои този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият вентилатор е топ състояние. Охладителят е монтиран правилно според User Manuals, но вентилатора не върти.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, z0sk1e написа:

Новият вентилатор е топ състояние. Охладителят е монтиран правилно според User Manuals, но вентилатора не върти.. 

Вероятни причини за проблема, щом за другите неща си сигурен.

1. Пробит охладител. Ако охладителят се пробие, газът който се намира в него изчита и той вече не може да охлажда. Трябва да се смени с нов.

2. Повреден елемент или модул на дъното, който отговаря за вентилатора. Няма спасение при такъв момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Вероятни причини за проблема, щом за другите неща си сигурен.

1. Пробит охладител. Ако охладителят се пробие, газът който се намира в него изчита и той вече не може да охлажда. Трябва да се смени с нов.

2. Повреден елемент или модул на дъното, който отговаря за вентилатора. Няма спасение при такъв момент.

В допълнение:

3.Дефектен вентилатор (новия)?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, firestarter написа:

В допълнение:

3.Дефектен вентилатор (новия)?!

Да де, ама постващият казва, че вентилаторът е в ТОП състояние. Затова и не го споменах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама как очакваш да завърти, ако сам казваш, че единият проводник е прекъснат? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, killchain написа:

Ама как очакваш да завърти, ако сам казваш, че единият проводник е прекъснат? 

Той написа, че е поръчал и пробвал с нов. Ама тоя новия, дали работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, firestarter написа:

Той написа, че е поръчал и пробвал с нов. Ама тоя новия, дали работи?

Така твърди. Ще е хубаво да го тества на работеща машина ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре отиди в някой сервиз, където имат повече познания и опит.

И не запояват със запалки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от MaDCoW
      Здравейте, от близо седмица компютърът ми постоянно получава blue screen с най-различни грешки ( Със Windows 7 съм ), някой от тях са: Memory_management, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION имаше и други преди, но не ги помня. Сега съм пуснал Memory Diagnostics да видя какво ще ми излезе.. Ако някой има идея дали може да се оправи, да пише ☺ The file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.. Ми излиза сега, дори и не се пуска компютъра, да го засилвам ли през терасата или?!? 
    • от miteff
      Използвах Nitro_Pro_Ent_11.0.3.173_Portable_Eng_x64 за редакция на pdf файл, но след записване ми дава грешка при печатане - не иска да го печата при отваряне в Adobe Reader. Иначе го печата само от програмата за редакция Nitro Pro. Има ли решение на проблема?
    • от Krasimira Kirova
      Здравейте, Колеги,
      Имам проблем с инсталацията на PrestaShop 1.6. Пробвах няколко версии на 1.6..., но не успявам. Къде е грешката? Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

• от Bbt_sm
      Здравейте! Когато се опитвамд а инсталирам Acronis Disk Director Home ми излиза тази грешка и немога да го инсталирам.Знаете ли за какво излиза тази грешка?
      IMG_20170707_094312-ilovepdf-compressed (1).pdf
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.