Премини към съдържанието
lpa

Пиеш ли кока-кола?

Препоръчан отговор

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.

2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.

3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.

4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.

5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.

6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.

7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.

8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.

Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.

За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.

Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнаех че колата може да прави такива неща, но и не бих пробвал!!!

Нах интересното е за пържолата biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Браво!!! :ph34r::help::help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко преувеличено ми се струва.... че аз колкото кола съм изпил през живота си, то до сега да имам дупка на стомаха, ама дори и гастрит намям. :ph34r:

Иначе, това за болтовете е вярно - лично съм го пробвал. Що се отнася до фосфорната киселина - съгласен съм, ама каква е концентрацията и в колата ? :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По Discovery Chanel съм гледал едно предаване за митовете,и едни двама дето се опитват да ги опровергаят или отрекат чрез експерименти.

Та това за колата се оакза че донакъде е вярно само.

До колкото си спомням май беше вярно само това,че чисти ръждата,а за пържолата май не се оказа толкова вярно,или поне не изчезна за определеното време ,не помня вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как може да изчезне тази пържола. Колата да не е кисилина или нещо от сорта!!!

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По Discovery Chanel съм гледал едно предаване за митовете,и едни двама дето се опитват да ги опровергаят или отрекат чрез експерименти.

Та това за колата се оакза че донакъде е вярно само.

До колкото си спомням май беше вярно само това,че чисти ръждата,а за пържолата май не се оказа толкова вярно,или поне не изчезна за определеното време ,не помня вече.

сериала по Discovery се казва Myth Busters . Епизода за колата явно съм го пропуснал, ама и там понякога ни вземат за канарчета - например, че въжен мост не можел да изпадне в резонанс и да се скъса, нейсе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автомонтьорите често използват кока кола за развъртането на клеясъл болт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ми хареса тази реклама за колата е значи наистина е уникална наслаждавайте и се за хората това не важи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.

2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.

3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.

4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.

5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.

6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.

7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.

За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.

Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Да, все още искам и пия кока-кола! Това за болта го знаех, както и това, че със смачкан лист аломиниево фолио без кока-кола пак можеш да премахнеш раждивите петна от хромираните джанти и корозията от бронията на колата. :) Иначе другото не го знаех. Особено интересно ми стана за пържолата. Ще си направя този експеримент с пържолата и ще Ви кажа какво се е получило. Кола пия почти всеки ден, но пържоли не ям толкова често, затова когато имам пържоли ще го пробвам това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди пиех много кока кола, но напоследък стомаха ми нещо не я понася. Когато пия от нея ми се обърква храносмилането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно, аз и без Кола мога:)cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееееее стига де, аз обичам кола...На какво прилича сега това нещо? Тръпки ме побиха...мисля да не я отварям тая тема повече....Сега пусни нещо такова за шоколада и направо ще се гръмна няма да има смисъл да живея просто biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз със Кола си отпуших радиатора на колата- свалих го, запуши го от единия край и го налпълних със Кола за един час. Процедурата се повтаря още един път и имаме нов радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lpa повечето от тези неща ги знам, но това никога не ме е спирало да си пия кола , не за друго просто киселината в стомаха на всеки е доста по силна и колата едва ли може да ти навреди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А въй си.Повечето работи даже и не бях ги чувала.

Ако се опитам на направя експеримента с пържолата,тя наистина ще изчезне дори по бързо от 2 дена.

Причината няма да е в колата,а в брат ми!Стига да види нещо за ядене го умита за секунди. ohmy.gif:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от 2 месеца отказах всякакви подобни напитки и се чувствам далеч по-добре!Вън,наркотици такива,дори и слаби такива да сте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз отдавна съм минал само на вода и натурални сокове, помие хубаво да пия един натурален сок отколкото кола.Ама тия неща са полвината със сигурност верни.Някои съм ги пробвал Неми харесва тва нещо колата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го чела и преди, даже съм пускала на друго място същото..

И да, все още искам Кока-Кола :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също гледам да не пия газирани напитки и си пия минерална вода и нат. сокове, въпреки че знам че и те не са толкова полезни и реални! Сигурно пия обикновена чешмяна вода и 5 % екстрат от плодов сок и другото и аз незнам какво е :ph34r: !!!!

Динди , гледай да не ядеш и пиеш, а и да дишаш, защото въздуха е замърсен, особено тоя в София!! :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз като се запознах с тези неподозиране качества на колата и ми се ще да си сипя една :sobbing:

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи правилно съм се отказала от тази вредна и сладка напитка. biggrin.gif Не само кола, нищо газирано не понасям, а след тези открития-изобщо няма да размислям даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще продължавам да я ползвам само за пиене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, пиеш нещо, съдържащо фосфорна киселина, която може...

А даваш ли си сметка, че в стомаха ти има солна киселина (HCl), която не би могъл да пиеш и в която ноктите ти няма да оцелеят и час? Така че не виждам какво лошо има в това да се пие киселинна напитка, напротив, може да избие бактериите в устната ти кухина, да ти почисти зъбите, и междодругото дори бе препоръчано като лек за гърло ( само че топла и разгазирана което убива удоволствието от пиенето й)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А всичко което Спрайт прави е да утолява жаждата - МЕРЗАВЦИ предпочитам кола вече може толкова неща :speak:

Ето тук премахват повечето митове за колата вижте сами :)

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз като се запознах с тези неподозиране качества на колата и ми се ще да си сипя една :)

Заповядай big20.jpg

Да ти е сладко! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...