Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Редактирано от Метин Шабан
пуснах темата преди да я приключа (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И хладилникът спря да работи ли?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Метин Шабан написа:

Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата.  Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. 

И какъв е проблема????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, hudyr написа:

И хладилникът спря да работи ли?

Е ти не знаеш ли, че при update на нови драйвери за видеокартата хладилникът се размразява от самосебе си. ;)

преди 8 минути, Метин Шабан написа:

Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата.  Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. 

Марка и модел на видеокартата както и в какво се състои проблемът. Ако не знаеш модела си инсталираш програмата AIDA или Speccy. Там може да го видиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поправих темата, бях натиснал ентер докато я завършвам и я публикува предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Метин Шабан написа:

без да искам съм дал ентер докати пиша темата извинете ме, трия !

Какво и къде триеш. Има ли проблем или всичко работи.:laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Какво и къде триеш. Има ли проблем или всичко работи.:laughing5:

пуснах темата преди да я приключа натискайки ентер в бързината... сега съм я редактирал всичко трябва да е точно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш си ръчно последния стабилен драйвър за видео картата от сайта на AMD.

Пускаш display driver uninstaller под safe mode да чисти.

След рестарта инсталираш драйвъра.

За напред описвай възможно най-подробно машината и операционната система, за да не гадаем по характеристики дали картата ти е 280, или 280X(не че има огромно значение, но спестяваш време).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

Пробвах по няколко други начина, ще пробвам и този и ще Ви пиша за резултата. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че е със Xeon - една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега видях и при мен това ?!?  инсталирал съм драйвъра преди 10 дена поне ?!?

защо ми го дава като нов ??? АМД се побъркаха нещо ...

image.jpg

иначе всичко си работи ... идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Петроff написа:

сега видях и при мен това ?!?  инсталирал съм драйвъра преди 10 дена поне ?!?

защо ми го дава като нов ??? АМД се побъркаха нещо ...

иначе всичко си работи ... идеи ?

https://www.techpowerup.com/251730/amd-re-releases-adrenalin-19-1-1-drivers-with-whql-certification

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако правилно разбрах - досега е бил бета

и тегля наново и инстал новия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, hudyr написа:

За напред описвай възможно най-подробно машината и операционната система, за да не гадаем по характеристики дали картата ти е 280, или 280X(не че има огромно значение, но спестяваш време).

Направих всичко както трябва, при ръчното изтегляне не видях опция да избера други освен 19.1.1, преди си имаше по 2 драйвера - последните стабилни и новите в бета . Като вляза и дам ъпдейт чек пак пише, че не съм с новите

преди 34 минути, ss31111 написа:

тогава няма смисъл от вулкан

той  е за минимум 2 видеокарти

ползвай дх11

А защо тогава ми вдига фпс-а и ми позволява да го ползвам 

1a.PNG

2a.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега ще я подкарам под dx11, а относно проблема с "старите драйвери" ще изчакам да излязат по-нови и тогава ще повторя процедурата. Някой който разбира може ли да ми обясни Enchanced sync-a който ми е препоръчан да активирам заслужава ли си ? Благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, hudyr написа:

и аз направих същата гимнастика - резултата и той същия...   :huh:

пак си дава уведомление че има нов драйвър и това си е ... :speak:

е как ще е нов , като ся го теглих и инсталнах бе ??? :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам какъв е тоя зор да спамите чека за нов драйвър... Теглиш последния, инсталираш и траеш. Майната му на бъгавия контролен панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си играта и виж какви температури държи видеокартата след 5-10 минути, да не би да прегрява? В други игри има ли го проблема? Кога за последно е чистен компютъра и видеокартата и е сменяна термопастата?

преди 1 час, ss31111 написа:

тогава няма смисъл от вулкан

той  е за минимум 2 видеокарти

ползвай дх11

По-голяма глупост не можа ли да напишеш? Някакви доказателства за твърдението си да имаш или си го измисли в движение? Vulkan е много по-оптимизиран интерфейс от DX или opengl и работи много по-добре, независимо дали си с 1 или повече карти. Ето и малко да видиш за какво става въпрос, ако те интересува и да не се излагаш друг път:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sv3tlio
      Здравейте на всички! Ще гледам да съм максимално кратък и ще карам направо. Както виждате от заглавието на темата имам проблем с Хромиум. Като цяло проблемът ми е доста сходен с този : https://www.kaldata.com/forums/topic/270658-след-зареждане-на-windows-се-стартира-chromium/ . Същата работа е при мен. Преди около седмица си изтеглих BS Player, и от тогава се появи и този Chromium. BS Player-ът го изтеглих баш от сайта им, не от някакво измислено място, но явно и от там няма гаранция. Както и да е. Всеки път като се включи компютъра, било то след рестарт, или обикновено включване (това е само след пълно изключване на компютъра, когато го включа след "режим на готовност", този проблем го няма) веднага ми отваря Chromium и по-точно раздела history. На пръв поглед е все едно гледам Chrome, но не е. Отначало когато за пръв път се появи имаше историята от Chrome + каквито видео файлове съм пускал. Примерно влизал съм в еди си кой сайт, гледал съм еди си кой филм. Помъчих се да го деинсталирам обаче не става (ще приложа снимки какво точно ми излиза). 

След като щракна върху Промени/премахни, пък ми излиза това: 

И така до безкрайност. Писах "Chromium" в търсачката на компютъра (едно кученце). То търси, търси, чете някакви книжки, гледа с една лупа и накрая ми показа къде стоят файловете на този ми ти Chromium. Изтрих ги, нямаше никакъв ефект. После с Ctrl+alt+del влязох в "Процеси" и от там изтрих редовете на които пишеше chromium.exe. Тук беше и най-големият ми напредък, щото историята от Chrome + видео файловете отваряни откакто този компютър е станал компютър ги нямаше. Обаче остана това, че всеки път като включа компютъра и ми изкача нов прозорец в Chromium, ами освен това усещам как ми бави и самият Chrome - той е браузърът ми по подразбиране. Само да вметна, деинсталирах BS Player, Google Chrome, Mozilla Firefox, Avast също махнах за малко, барем се оправи, но не постигнах желаният от мен ефект. В темата която постнах по-горе от човека със същия проблем, пробвах да изтегля препоръчаният му fixlist, обаче ми дава грешка в страницата. Аз даже първо мислех, да си постна проблема там като коментар, ама викам айде да не спамя на човека темата, по-добре сякаш да отворя нова. Пък ако модераторите решат, че темата ми нещо е извън правилата, моля да бъда извинен за невежеството си. Та общо взето това е, бих се радвал на всякаква помощ. Лека вечер от мен!

• от NighTStalKER765
      Добър ден! Започвам направо по темата. След прегряване на преносимия ми компютър(т. е. Лаптоп), мишката ми изгуби сигнал. Когато лаптопът ми е спрян, мишката работи и обратно. Смених мишката, същият проблем. Предполагам, че нещо е изгорял около flash port-овете, защото са под вентилатора, а там загрява най-много(проблемът с вентилатора се случва като се запълни с прах, почивствам го и гт). Деинсталирах драйверите за мишката, след което компютърът сам си ги изтегли. Питам тук, защото не ми се дават пари за ремонт, а търся вариянт да го закърпя за месец, та да си взема нов. Ако има нещо което мога да направя, без да го отварям моля помогнете. 
    • от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро се сблъсках с проблем с размера на флаш паметта ми след като си правих една буутваща флашка и след неуспешен опит с форматиране (от опциите на Уиндоус) да го поправя той си остана, аз се поразрових и прилагам тук моето решение за всички, които в бъдеще имат този проблем. Намерих безплатната програмка BOOTICE която дори няма нужда от инсталация.
      Давам програмката по-долу.
      1. Стартираме Bootice от .exe файла (не се налага инсталация)
      2. Избираме USB флаш устройството
      3. Кликваме на "Parts Manage" бутон
      4. Кликваме на "Re-Partitioning" бутон
      5. Избираме опцията "USB-HDD mode (Single Partition)"
      6. Опционално (по избор): Избираме предпочитаната от нас файлова система за флашката - FAT32 или NTFS (NTFS формата позволява да се работи с файлове по-големи от 4GB) и даваме име USB флашката.
      7. Кликваме на "OK".
      Оригиналния размер вече е възстановен.

Това е. Дано съм бил полезен.

BOOTICEx86_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
      BOOTICEx64_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
    • от Тошко2001
      Здравейте! Имам следните питания - от две години бъхтя здраво по биология и по химия, най-вече по химия, защото тя ми е по-проблемна,  по химия си уча от учебниците на изд. "Абагар" , и се упражнявам от сборниците по химия на МУ Варна . По биология си уча от учебниците от училище, те са на изд. "Булвест" ние имахме биология 9,10,11 клас. По химия задачите с отворен отговор си ги правя по едни планове - решенията-решения, обясненията-обяснения и всичко е точно. Но по биология ми остават притесненията- говорих с един медик от бърза помощ, чиито деца са учили МУ- Варна, та той ми каза, че на писмената част  по биология всяка проява на оригиналност от моя страна е в мой ущърб, защото проверяващите, гледали не знам какви планове, ако ще всичко да съм написал, не е ли по плана- ме гъзят. Та следващата седмица имам път до Варна, и ви моля да ми препоръчате учебник, в който всичко е ред по ред, план по план, тъй че на проверяващите да им е угодно, от книжарницата на МУ ВАРНА имам и трите сборника с тестове, решавам сега за 10-и клас ама темата като не мога да си напиша като хората темата ...........язък за труда ми.  Благодаря ви предварително!
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.