Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На упътването ти има достатъчно картинки и обяснения, даже съм ти дал кои страници да гледаш и кое да натиснеш на дистанционното. Ти твърдиш, че нямало такова на дистанционното, като в упътването и аз още чакам снимката. Имаш стерео кабел, който връзваш на изхода на слушалки на лаптопа и към буфера, както е показано в точка 3 на трета страница. След това натискаш бутон 2CH на дистанционното и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което е отзад, го има на дистанционото, и го пробвах спрямо това къде съм свързал

преди 1 минута, Raze написа:

На упътването ти има достатъчно картинки и обяснения, даже съм ти дал кои страници да гледаш и кое да натиснеш на дистанционното. Ти твърдиш, че нямало такова на дистанционното, като в упътването и аз още чакам снимката. Имаш стерео кабел, който връзваш на изхода на слушалки на лаптопа и към буфера, както е показано в точка 3 на трета страница. След това натискаш бутон 2CH на дистанционното и си готов.

Свързвам 3.5 жак към буфера червено и бяло, кое точно не правя, кое да свържа сега, 3.5 жака да го свържа към, кое?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни тази система и си вземи 2 стерео колони с буфер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързал съм кабела и съм натиснал този бутон, не знам какви ги говорите, но пробвах всичко.

Тоя стеро кабел е в аух и съм дал този бутон. :) Демек както вие казвате.

Буквално имах подобна система и си ми работеха всички колони равномерно, но тази не става по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи снимка отзад на буфера как си вързал и какво, снимка на дистанционното и какво ти излиза на дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига се занимавахте с глупости, задните тонколони няма да засвирят като предните независимо какво правите по жаковете. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и това, след 7 минута показва как се свързва стерео сигнал и къде се включва - най-долу на AUX. Виж и дали не ти е намален звука на задните говорители.

https://www.youtube.com/watch?v=BEOMqQFTIZY

току-що, AAUUXX написа:

Стига се занимавахте с глупости, задните тонколони няма да засвирят като предните независимо какво правите по жаковете. 

Ами при мен си свирят, след като му избера опцията да ми прави стерео през всички канали, но моята система е друга. Доколкото видях в клипа и на тази трябва да стане при подаване на стерео сигнал през AUX.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да снимам, защото не мога да прехвърля в момента, един кабел с жак 3.5 мм го вкарах в лаптопа и на червено и бяло отзад го свързах на АУХ, след това натиснах това на дист. 2чх което казахте и съм така, другите варианти, са или неработещ буфер или неработещи колони на другите опции 5.1 където са по-горе на буфера, а на сц опцията над аух е същото като аух, като вкарам червено и бяло.... другите кабели които имам даже не знам за какво са, но и да ги сложа, няма къде да ги пъхна на лаптопа.

преди 2 минути, Raze написа:

Виж и това, след 7 минута показва как се свързва стерео сигнал и къде се включва - най-долу на AUX. Виж и дали не ти е намален звука на задните говорители.

https://www.youtube.com/watch?v=BEOMqQFTIZY

Ами при мен си свирят, след като му избера опцията да ми прави стерео през всички канали, но моята система е друга. Доколкото видях в клипа и на тази трябва да стане при подаване на стерео сигнал през AUX.

Къде да го подам тоя стерео сигнал, моля кажи от уина ли?

Никъде нямам стерео нито на дист. нито в уина, къде да го пробвам тоя номер и да приключвам , че съм нерви вече целия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Зависи от системата, тази не е такава, филтъра е на предусилвателя, както трябва да е при такива ситеми, останалите разчитат на аудио картата за филртиране. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи оставям го на аух, всичко си свири, задните издават мелодията и разни звуци от филми и т.н. без говора. Нямам друг вариант ?????? А ако съм на друга видео карта ще стане ли? Кое взима от видео картата това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nqma_me3 написа:

Значи оставям го на аух, всичко си свири, задните издават мелодията и разни звуци от филми и т.н. без говора. Нямам друг вариант ?????? А ако съм на друга видео карта ще стане ли? Кое взима от видео картата това?

Нищо не трябва да вземате, системата е 5.1 съраунд и като такава звучи, ако държите да е стерео трябва да купите стерео такава 2.0 или 2.1 където няма да има аудио декодери и съраунд ефекти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това са опциите на системата. Друг вариант е да си вземеш 5.1 звукова карта и да ги свържеш към нея. Говора не се ли чува от предните говорители? Да не би да не си включил жака в лаптопа докрай? Трябва ти нещо такова, без това евтиното от 13,74 лева:

https://www.emag.bg/zvukovi-platki/filter/interfejs-f81,usb-v150/broj-kanali-f7053,5-1-v-38800/c?ref=lst_leftbar_7053_-38800

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ми е това, пробвах го на 3 лаптопа.... когато пееместя отзад буксите на колоните, задни с предни става обратния ефект, предните нямат говора и така, но за сега го оставих на задните това...

Единия ми лаптоп е доста скъп и предполагам с добра звукова карта... и той е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на многоканалните системи /и в частност 5.1/  е следната:

При гледане на филми с многоканален звук говорът /диалогът/ между артистите излиза главно през централния говорител /центъра/, разположен обикновено под телевизора или монитора, и донякъде през предните /фронталните/ говорители за стереоефект. Оттам излизат и основните звуци от филма, както и в голяма степен и музиката. Задните /съраунд/ говорители пресъздават основно звуци за по-добър обемен ефект от действието във филма. При тях по принцип говор не се чува, освен в някои по-специфични сцени от филма евентуално - ако някой герой все едно е зад тебе и си говори с останалите, които са пред тебе на екрана.

А при слушане на стерео музика нормално е звукът да излиза само през предните - фронталните говорители. В многоканалните усилватели /ресивъри/ има и режим all channel stereo, при който при стерео сигнал свирят всичките колони /говорители/.

Ако аудиосистемата поддържа формата DTS, тогава може да се слуша музика, записана в многоканален режим. Тогава също трябва да свирят всичките говорители.

А за събуфера е ясно - служи за подсилване на баса при свирене на музика и за специални ефекти - бучене, експлозии и т.н. при филмите.

При филмите с многоканален звук е нормално музиката да се чува предимно през предните говорители и през събуфера.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 19:39, nqma_me3 написа:

Добре обясни ми по най простия начин, какво къде да свържа и да тръгнат тогава? Виждаш колоните в нета предполагам едифайър с 550 ... Кабелите ги знаеш, кажи ми кое къде да свържа и да видим как ще ги подкарам.. Каква информация искате не мога да разбера 3.5 жак. отзад ви казах нещата , от лаптоп съм, не е от уина, защото пробвах всички настройки и компютри в дома ми... Кажете съпка по стъпка какво да сторя. чакам.

И, ако и 5 тръгнат лично ще ви пратя почерпка на даден адрес от вас. Благодаря.

на ‎22‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 18:44, nqma_me3 написа:

От лаптоп съм, 3.5 жак. Отзад на буфера имам

5.1
FR - FL

SR - SL
SW - C

Много хора ти обясниха вече, но не искаш да го разбереш.

От лаптоп не става да звучат всички колони 5.1, защото сигнала от изхода за слушалки е 2.0 стерео. На някои подобни системи има опция за слушане на стерео от всички колони, но тази не е такава.

За да работят всички колони 5.1 - първо трябва да имаш или външна аудиокарта/каквито ти показаха по-горе в темата/, която да подава 5.1 сигнал или настолен компютър с аудиокарта 5.1/на дъното или допълнителна/.

И второ трябва системата да я свържеш с три кабела 3.5 жак  към чинчове, които се свързват: един за FR - FL, втори за SR - SL и трети за SW - C.

Освен горното е необходимо  музиката и филмите които се продлушват да са носители на 5.1 сигнал, а не само на 2.0 стерео.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.