Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Рутера ни е в хола, компютъра ми е в моята стая, в моята стая има контакт на стената за LAN(или там както се казва не знам) и въпроса ми е как да се пусне интернет на този въпросен контакт, защото когато свържа LAN кабела с компа и този контакт не става нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Къде с свързан LAN контактът?
А в хола има ли такъв контакт?
Ако има - купуваш си LAN (RJ-45) кабел, с който свързваш един от LAN портовете на рутъра към този LAN контакт. В стаята с компютъра - от контакта към компютъра - същият такъв LAN (RJ-45) кабел.
Мрежовата карта се настройва да получава автоматично адреси.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо проверете дали този LAN контакт е свързан. В повечето случай е само поставен а вътре кабелът е навит в кутийката.

Вижте колко кабела тръгват от рутера и дали отговарят на броя LAN контакти в жилището?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, pvnkata написа:

Рутера ни е в хола, компютъра ми е в моята стая, в моята стая има контакт на стената за LAN

Ако има обща снена между хола и спалнята ти, можеш да прокараш друг директен кабел, ако този дето си мислиш че го има, просто не са го сложили или е прекъснат някъде.
А ако не си собственик на апартамента а само наемател, можеш да си купиш един чифт едни малки бели кутийки, които се включват към контакта за 220 волта тока и прекарват сигнала до друга стая благодарение на двете жици фаза и нула. Едната кутийка при рутера и другата в спалнята. Имам такива и съм ги ползвал преди.
Иначе, има едни жила които служат за прекарване на кабели в наличните тръби. Можеш с такова да си смениш кабела който е сега там, ако друго не помага. Само че трябват двама човека, един да бута и другия да дърпа жилото, ако има завои някъде.
Ще намериш решение, няма страшно.
Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къщата е голяма и даже на телефона нямам интернет в моята стая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах знаете ли какво къде е свързано зад розетките? Да не се окаже, че някой е правил свободни съчинения да си одумкате хардуера.
По принцип два прави LAN кабела биха свършили работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях че кабела е просто навит и не е пуснат така че сега питам как и кои кабели да свържа хахах 

Моля дайте фб или нещо за да ви пращам снимки защото съм малко скаран с жичките а съм инат и искам да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки качате тук:
https://postimages.org/
И линкове - в постовете.
Ако снимките не са гoлеми, може и направо тук във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля дайте фб или нещо за да ви пращам снимки защото съм малко скаран с жичките а съм инат и искам да стане

https://postimg.cc/TLG9GwP0

Това е в моята стая ^

Това е в хола 

https://postimg.cc/tswv0pPv

Ще местя рутера в моята стая и сега искам някои да ми каже кои жички къде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, на кабела в моята стая трябва да се кримпне RJ-45 конектор като се съобрази как е кримпнат(цветовата подредба) в хола.

https://www.youtube.com/watch?v=tcwZYSLgnbo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има connector, в хола са свързани 4,5 (синьо и синьо-бяло)

Кои да свържа в моята стая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://info.pcboard.ca/how-to-crimp-rj45-connector/

преди 22 минути, pvnkata написа:

в хола са свързани 4,5 (синьо и синьо-бяло)

Значи трябва да се опроводи всичко наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, pvnkata написа:

Всмисъл?

Да си купиш клещи или ако има болтчета да завинтваш с тях жиците. За телефоните за ISDN съм виждал че има болтчета към часта на контакта да се свързват с тях кабелите. Аз имам тука един жълт на който 8-те жици не са му свързани всичките и си работи от суйча до компютрите като го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигнах до извода ,че ще се купува WLAN карта

препоръчайте ми до 25лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, pvnkata написа:

препоръчайте ми до 25лв

Това пък от какъв зор.
Ако те е страх да не се ощипеш с клещите, купи си един ЛАН кабел от 2 метра например, срежи го посредата и свържи щиците и ги запои с поялника и ги изолирай с лепенка. Кабела в стената си е вече там, ако частта която е в контакта не разбираш какво да ѝ правиш, па те е срам да питаш, направи последното дето ти го казах. В момента ти пиша от компютър който има интернет точно през срязан и запойван кабел, щото дупките в бетонната плоча ги правя с 8 мм боргия, колкото да мине 10 метровия кабел през тях. Резал съм го само от едната страна. Знаеш ли колко е готино , супер е. Ама съм му сложил едни термосвиващи се тръбички върху резаното. Не съм си купувал клещи още, от мързел ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, pvnkata написа:

препоръчайте ми до 25лв

https://www.tp-link.com/bg/products/details/TL-WN722N.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф, сакън да не свършиш работа, нали за себе си го правиш.

Знам че темата е стара, но и аз да се разпиша, в този случай имаш готови прекарани кабели през стената...

Какво по хубаво от това !

Задачата ти е да ги тракнеш, къде ти е единя край и къде ти е другия край, най лесно става с тон генератор за тракинг на кабели, втората задача е да ги пачнеш към розетка и в двата края.

Става с Punch tool,  по A или B стандарт, а за rj45 се кримпват с клещи!

Не знам колко професионално е направено, ама ако беше профешънъл работа, от тези розетки в стените  в стаите кабелите трябва да отиват от всяка стая до едно централно място табло с пач панел!

В този случай връзваш в стаята си кабела за розетката, връзваш си тон генератор за тракинг на кабели, подаваш сигнал и с детектора приследяваш...

Отиваш до таблото и намираш му другия край точно къде детектора ще отчете сигнала, в таблото можеш да завариш пач панел който е възможно да не е вързан и трябва да вържеш медните кабели, ако е професионална работа ще има аванс и ще са маркирани кабелите до коя стая отиват!

Това е малко мрежарска работа на layer 1,  Layer 2 е суичинга ....

Май те затруднява защото нямаш познания, в този случай ако не можеш да си обясниш как е у вас структурното окабеляване, взимаш си кабелни канали, мрежов меден кабел, дупчиш стената, прекарваш си каналите, прекарваш кабела инсталираш розетка.

Ако розетката те затруднява, може да го детерминираш и на Rj45 но с доста аванс за да можеш да си го връзваш.

По елегантно ще е с розетка в стената като кабелът е скрит в кабелен канал.

А най елегантно ще е ако си довършиш структурното окабеляване.

След това на L2 и L3 си връзваш нещата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване